onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020 Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-11-13 11:27:05. صفحه نمایش گوشی آیفون شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیرات موبایل سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است. امروزه مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است. تعمیرات موبایل آیفون بخشی از خدمات ارائه شده در پارس ارتباط لوتوس می‌باشد که با ابزارها و فناوری‌های جدید این تعمیرات انجام می شود. صفحه نمایش گوشی آیفون شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیرات موبایل سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است. امروزه مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است. تعمیرات موبایل آیفون بخشی از خدمات ارائه شده در پارس ارتباط لوتوس می‌باشد که با ابزارها و فناوری‌های جدید این تعمیرات انجام می شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

فاش شدن تاریخ رو نمایی از  آیفون 14 و آیفون 14 پرو
فاش شدن تاریخ رو نمایی از آیفون 14 و آیفون 14 پرو
علائم خرابی بیس باند آیفون چیست؟
علائم خرابی بیس باند آیفون چیست؟
در شرایط فراموشی رمز آیفون یا آیپد چگونه گوشی را ریست کنیم؟
در شرایط فراموشی رمز آیفون یا آیپد چگونه گوشی را ریست کنیم؟
علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۲ هنگام شارژ
علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۲ هنگام شارژ
تعمیر سوکت شارژ گوشی سامسونگ
تعمیر سوکت شارژ گوشی سامسونگ
علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ a32
علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ a32
  ارور های ال سی دی آیفون که بعد از تعویض پیش می آیند چه هستند؟
ارور های ال سی دی آیفون که بعد از تعویض پیش می آیند چه هستند؟
دلیل مشکل فیس آیدی آیفون XS و XS Max چیست؟
دلیل مشکل فیس آیدی آیفون XS و XS Max چیست؟
حل مشکل خاموش نشدن چراغ فلش گوشی اندرویدی
حل مشکل خاموش نشدن چراغ فلش گوشی اندرویدی
بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده
بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده
راه حل هایی برای مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه توسط گوشی
راه حل هایی برای مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه توسط گوشی
علت ریستارت خودکار گوشی های اندرویدی
علت ریستارت خودکار گوشی های اندرویدی
آموزش فعال سازی VoLTE در گوشی های اندرویدی و آیفون
آموزش فعال سازی VoLTE در گوشی های اندرویدی و آیفون
معرفی مشکلات رایج iOS 15
معرفی مشکلات رایج iOS 15
معرفی 8 تا از بهترین سایت ها تعمیرات موبایل
معرفی 8 تا از بهترین سایت ها تعمیرات موبایل
یادگیری تعمیرات موبایل
یادگیری تعمیرات موبایل
جدیدترین مقالات ←

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

صفحه نمایش گوشی آیفون  شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیرات موبایل سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است. امروزه مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است. تعمیرات موبایل آیفون بخشی از خدمات ارائه شده در پارس ارتباط لوتوس می‌باشد که با ابزارها و فناوری‌های جدید این تعمیرات انجام می شود.

 

مفهوم گلس ال سی دی چیست؟

اگر شما هم با شنیدن عبارت گلس به همان ورق پلاستیکی نازک که برای محافظت از ال سی دی توسط فروشگاه های لوازم جانبی بر روی گوشی نصب می شود فکر می کنید در حال اشتباه هستید منظور از گلس ال سی دی شیشه ای است که توسط کارخانه بر روی تاچ ال سی دی پرس می شود و در صورت خراب شدن یا شکستن نیاز به تعویض گلس ال سی دی موبایل خواهید داشت.

 

تعویض گلس چیست؟

طبیعی است که بسیاری از کاربران در رابطه با جزئیات تعویض گلس صفحه نمایش گوشی خود اطلاعاتی نداشته باشند زیرا بحث تعمیرات موبایل، جزو مباحث تخصصی به حساب می آید. از طرف دیگر وقتی افراد با اصطلاح تعویض گلس موبایل رو به رو می شوند، موضوع برایشان گیج کننده وعجیب به نظر می آید. شاید این گونه افراد که اتفاقا دارای دانش تخصصی در زمینه تعمیرات موبایل نیستند در نگاه اول از خود سوال کنند که آیا تعویض گلس ال سی دی با تعویض تاچ ال سی دی گوشی تفاوت دارد؟

آیا منظور از تعویض گلس، تعویض کردن لایه محافظی است که به عنوان لوازم جانبی موبایل بر روی صفحه نمایش آن نصب می‌شود؟ در پاسخ باید گفت که به این شکل نیست! وقتی صحبت از تعویض گلس می شود، منظور این نیست که لایه محافظ روی صفحه نمایش گوشی که به عنوان لوازم جانبی بر روی آن نصب می‌شود را تعویض کنید!

به عبارت دقیق تر در تعویض گلس شکسته LCD آیفون Se 2020 و دیگر گوشی ها، یک لایه شیشه‌ای و ضخیم که به عنوان یکی از زیر مجموعه های مجموعه تاچ و ال سی دی موبایل بر روی فریم LCD پرس شده تعویض می شود. باید این نکته ذکر شود که انجام این کار بدون استفاده از ابزارهای مناسب و دستگاه های خاص امکانپذیر نبوده و برای انجام این کار باید دقت بسیار بالایی صرف شود چرا که در صورت سهل انگاری یا نداشتن تخصص هنگام تعمیر گلس موبایل به خود تاچ و ال سی دی گوشی آسیب وارد می گردد.

 

تعویض گلس چیست؟

 

شکستگی گلس ال سی دی آیفون

ایفون از برندهای جذابی ست که از زمان تولید تا به امروز طرفداران بسیاری را به دست اورده است و ثابت کرده که هر مدل از این برند نسبت به تولیدات قبلی این برند تغییرو پیشرفت به سزایی را داشته ست و هیچ زمان کیفیت را فدای تعداد و تولید بالا نکرده است.

اما تصور کنید به عنوان کاربر این تلفن همراه با شکستگی صفحه ال سی دی ایفون مواجه شوید غالبا این اتفاق به دلیل سهل انگاری کاربر و وارد شدن ضربه و فشار اتفاق میفتد. اگر به گوشی شما هم ضربه وارد شده ست ،دو حالت محتمل است :

 

مرحله اول

بعد از وارد شدن ضربه قبل از هرکاری تصویر رو چک کن! تصویر گوشی شما باید بدون هیچ اختلالی همانند سابق باشد. منظور ما از اختلال، افتادن خط های رنگی روی نمایشگر ، افتادن لکه ای سیاه رنگ یا سیاه شدن صفحه گوشی اپل در اثر ضربه ، سوسو زدن تصویر و یا قاطی شدن رنگ های نمایشگر است.

 

مرحله دوم

اگر تا به اینجای کار موردی نبود حال باید عملکرد تاچ گوشی را برسی کنیم انگشت خود را همه جای صفحه بکشید و عملکرد تاچ را در همه نقاط بررسی کنید.  اختلالاتی که ممکن ست برای تاچ ال سی دی آیفون شما اتفاق بیفتد ، مشکلاتی از قبیل  عمل نکردن تاچ ، تاخیر در اجرای دستورات لمس شما ، گیج زدن تاچ صفحه مانند اجرای خود به خود تاچ در برخی نقاط صفحه بدون انکه لمسی از جانب شما انجام شده باشد. اگر تاچ گوشی شما کار نکند شما نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی موبایل  خواهید داشت.

 

پس از تست کردن مراحل بالا :

اگر تصویر و تاچ ال سی دی ایفون شما کاملا سالم بود و فقط شکستگی یا ترک روی ال سی دی آیفون وجود داشت ؛ شما خوش شانس بوه اید و شما فقط نیاز به تعویض گلس ال سی دی آیفون دارد.

در تعویض شیشه همانند سایر مدل ها، گلس شکسته با استفاده از تجهیزات مخصوص توسط کارشناس مربوطه از روی ال سی دی جدا شده ، و گوریلا گلس سالم جدید جایگزین ان میشود . پس از تعویض گلس ایفون گوشی شما با روز اول هیچ تفاوتی نخواهد کرد.

 

شکستگی گلس ال سی دی آیفون

 

گلس ال سی دی گوشی آیفون SE2020

صفحه نمایش آیفون SE 2 که از آیفون 8 وام گرفته است، در انداره 4.7 اینچی از نوع Retina با فناوری IPS LCD با قابلیت لمسی خازنی می باشد. مساحت سطح این پنل 60.9 سانتی متر مربع و نسبت نمایشگر به بدنه این آیفون 65.4 درصد است. ال سی دی آیفون اس ای 2020 با گلس یون تقویت شده و سفارشی شرکت کورنینگ، محافظت شده است که در برابر ضربه و برخورد با اجسام سخت و نیز خط و خش مقاومت نسبتاً بالایی از خود نشان داده است.

گلس گوشی آیفون SE2020 لایه شفاف و محکمی است که روی لایه تاچ ال سی دی پرس شده است. این شیشه محافظ با لایه های پلیمری که در فروشگاه های لوازم جانبی به فروش می رسند و معمولاً توسط فروشنده نیز، روی ال سی دی گوشی نصب می شوند، تفاوت زیادی دارد و نباید با یکدیگر اشتباه گرفته شوند.

 

نکات تعویض گلس ال سی دی آیفون Iphone SE 2020

نمایشگرهای آیفون دارای گلسی بر روی خود بوده که در اثر ضربه می شکند، اما ممکن است ال سی دی و تاچ گوشی همچنان به کار خود ادامه بدهد. درچنین وضعیتی می توان گلس ال سی دی گوشی را تعویض نمود. تعویض گلس ال سی دی آیفون Iphone SE 2020 با دستگاه OCA انجام می شود. اما چگونه می شود که تکه‌های شکسته ال سی دی گوشی شما به یکدیگر بچسبند و دوباره همانند روز اول بشوند؟

این دستگاه تکه‌های شکسته ال سی دی را به یکدیگر متصل نموده و آنها را به یکدیگر می‌چسباند. تعویض گلس شکسته گوشی موبایل و تعمیر ال سی دی با تجهیزات مدرن و چسب OCA قابل انجام بوده که در این نوع تعمیر، ال سی دی به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. اما نمایشگر آیفون شما باید شرایط زیر را دارا باشد تا بتوان به تعویض گلس و تعمیر ال سی دی پرداخت. اگر تاچ گوشی آیفون Iphone SE از کار بیفتد باید ال سی دی گوشی آیفون Iphone SE 2020را تعویض نمود.

اگر بر روی ال سی دی شکسته شما، رنگ بنفش ایجاد شده باشد یا نقاط سیاه و کدری وجود داشته باشد یا ال سی دی نوری نداشته باشد شما باید ال سی دی گوشی خود را تعویض نمایید و این ایرادات با تعویض گلس ال سی دی برطرف نمی گردد. برای تعویض گلس ال سی دی گوشی آیفون SE، تاچ گوشی شما باید درست کار نماید و ال سی دی گوشی آیفون SE نیز هیچ گونه پیکسل سوختگی گوشی نداشته باشد.

 

شرایط تعویض گلس گوشی آیفون SE2020

 

ال سی دی شکسته آیفون اس ای 22020

خدمات تعویض گلس آیفون اس ای 2020 اپل در کوک موبایل برای کاهش هزینه های تعمیرات سخت افزاری موبایل در نظر گرفته شده است و معمولاً مشتریان ما پس از نوسازی ال سی دی شکسته گوشی خود، هم از بابت پرداخت پول کم و هم از بابت بازگشت کیفیت گوشی به سابق، واقعاً شگفت زده می شوند. اما این ادعا، و ارائه این خدمات، تنها در صورتی امکان پذیر است که شکستگی نمایشگر گوشی آیفون SE2020 سطحی باشد و آسیب، تنها به شیشه رویی وارد شده باشد.

بررسی شرایط تعویض گلس گوشی آیفون اس ای 2020 خیلی پیچیده نیست. وقتی گوشی آیفون شما به طور ناخواسته از دستتان سقوط می کند و یا با ضربه های شدید مواجه می شود، به احتمال خیلی زیاد، ال سی دی آن شکسته و شیشه رویی آن با ترک های ریز بهم چسبیده و شبیه به تار عنکبوت روبرو می شود. در این حالت علاوه بر اینکه شکل ظاهری گوشی از بین می رود و نمایش تصویر با اختلال همراه می شود، کشیدن انگشت روی صفحه، برای کاربر آزار دهنده می شود.

برای رفع این مشکل از طریق تعویض گلس، باید ال سی دی سالم و روشن باشد، یعنی هیچ گونه لکه تیره و یا بنفش رنگ روی آن دیده نشود. علاوه بر این با لمس صفحه، تمام منوها و تاچ گوشی به خوبی پاسخ دهد. اگر نمایشگر شکسته آیفون اس ای 2020 شما این دو شرط را دارد براحتی می توانید نسبت به تعویض گلس اقدام نمایید.اکنون با خود می پرسید، برای تعویض گلس به کدام مرکز مراجعه کنم. جواب سوال شما، پیش ماست.

 شرایط تعویض گلس گوشی آیفون SE2020

 

تعویض گلس آیفون SE2020 چقدر زمان می برد؟

تعویض گلس این آیفون مثل بقیه گوشی های اپل، در کمتر از 2 ساعت طول می کشد. یعنی، اگر اول وقت گوشی تعمیری را به مرکز پارس ارتباط لوتوس برای تعویض گلس تحویل بدهید، تا در فروشگاه های اطراف دوری بزنید و برگردید، گوشی شما مثل سابق، نوسازی شده و آماده استفاده می باشد. این سرعت عمل به لطف تخصص کارشناسان ما و تجهیزات ما می باشد. شما برای ثبت درخواست تعمیر موبایل خود می توانید به وبسایت ما مراجعه کنید.

تعویض گلس ال سی دی آیفون SE با استفاده از دستگاه های خاصی انجام می‌شوند و نیاز به طی کردن 3 مرحله اصلی دارد که هر یک حدود 3 ساعت طول می‌کشند. در مرحله نخست باید گلس شکسته قبلی از روی صفحه نمایش آیفون جدا شود که برای انجام این کار از دستگاه خاصی استفاده خواهد شد و یک تعمیرکار خوب هم قطعات شکسته گلس را از روی ال سی دی گوشی جدا می‌کند. در مرحله دوم پرس گلس جدید روی ال سی دی انجام می‌شود که آن هم با استفاده از دستگاه های خاصی قابل انجام است و تعمیرکار در این پروسه نقشی ندارد. در مرحله سوم یا آخر هم باید حباب زدایی از صفحه نمایش به عمل آید. حباب زدایی پروسه‌ای است که به موجب آن حباب های هوای مابین ال سی دی و گلس روی آن از بین می‌روند. به طور میانگین انجام این سه مرحله عموما یک روز زمان نیاز دارد. 

هزینه تعویض LCD آیفون چقدر است؟

هزینه تعویض تاچ ال سی دی آیفون کاملاً به مدل گوشی شما بستگی دارد. بی‌شک هر چه مدل آیفون شما جدیدتر باشد، هزینه‌ای که باید برای تعویض LCD آن بپردازید بیشتر است. به طور مثال اگر ال سی دی آیفون 12 پرو مکس شکسته باشد، تعویض آن هزینه چند برابری نسبت به مدل قدیمی‌تر آیفونX دارد. 

اما اگر خوش شانس باشید و آسیبی به بخش تاچ گوشی شما وارد نشده باشد، تنها با تعویض گلس روی صفحه که از طرف کارخانه برای محافظت از نمایشگر استفاده شده، می‌توانید هزینه‌ها را تا چندین برابر کاهش دهید و از طرفی همچنان از تاچ ال سی دی فابریک آیفون خود استفاده کنید. 

اما هزینه‌ای که برای تعویض کامل تاچ و LCD آیفون می‌پردازید می‌تواند نسبت به نوع ال سی دی اورجینال یا های کپی بودن آن متفاوت باشد. در ادامه به بررسی این دو نوع ال سی دی آیفون خواهیم پرداخت.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید