onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-08-17 13:31:46. همانطور که می دانید با پیشرفت تر شدن گوشی های هوشمند، ظاهر آن ها زیبا تر می شود امکان آسیب پذیری آنها هم افزایش پیدا می کند. در گذشته شاید موبایل های نوکیا و یا گوشی های قدیمی تر دیگری را به یاد داشته باشید که صفحه نمایش آنها به آسانی نمیشکست. آن روز ها یک گوشی موبایل برای چندین سال به خوبی جوابگوی نیازهای شما بود. اما امروزه گوشی های موبایل بسیار ظریف هستند و امکان دارد در اولین باری که زمین میخورد و یا ضربه ای به آن وارد می شود باعث شکستن گلس یا تاچ و ال سی دی آن می شود. همانطور که می دانید با پیشرفت تر شدن گوشی های هوشمند، ظاهر آن ها زیبا تر می شود امکان آسیب پذیری آنها هم افزایش پیدا می کند. در گذشته شاید موبایل های نوکیا و یا گوشی های قدیمی تر دیگری را به یاد داشته باشید که صفحه نمایش آنها به آسانی نمیشکست. آن روز ها یک گوشی موبایل برای چندین سال به خوبی جوابگوی نیازهای شما بود. اما امروزه گوشی های موبایل بسیار ظریف هستند و امکان دارد در اولین باری که زمین میخورد و یا ضربه ای به آن وارد می شود باعث شکستن گلس یا تاچ و ال سی دی آن می شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
جدیدترین مقالات ←

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل

همانطور که می دانید با پیشرفت تر شدن گوشی های هوشمند، ظاهر آن ها زیبا تر می شود امکان آسیب پذیری آنها هم افزایش پیدا می کند. در گذشته شاید موبایل های نوکیا و یا گوشی های قدیمی تر دیگری را به یاد داشته باشید که صفحه نمایش آنها به آسانی نمیشکست. آن روز ها یک گوشی موبایل برای چندین سال به خوبی جوابگوی نیازهای شما بود. اما امروزه گوشی های موبایل بسیار ظریف هستند و امکان دارد در اولین باری که زمین میخورد و یا ضربه ای به آن وارد می شود باعث شکستن گلس یا تاچ و ال سی دی آن می شود.

البته گوشی های امروزی دلایل خوبی هم برای ظرافت خود دارند. صفحه نمایش گوشی های سامسونگ و آیفون به خصوص پرچمداران آن ها دارای پیکسل های حساس اما بسیار شفافی هستند که باعث می شود نور بهتری از طرف گوشی موبایل به چشم برخورد کند نتیجه آن کیفیت رنگ بهتر عکس ها و فیلم ها و جزئیات اپلیکیشن ها می باشد که هم رابط کاربری زیباتری دارد و هم برای چشم شما ضرر کمتری دارد.

 

همان طور که گفتیم صفحه نمایش گوشی تنها راه ارتباطی کاربر و گوشی میباشد؛ به همین خاطر است که تعویض تاچ و ال سی دی موبایل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر در تعویض تاچ و ال سی دی گوشی سهل انگاری کنید، قطعا تاچ و ال سی دی موبایل شما آسیب خواهد دید و ممکن است شدت این آسیب تا حدی باشد که مجبور به تهیه گوشی جدیدی بشوید.

تعویض گلس وتاچ و ال سی دی را می‌توان در گوشی‌ها با دستگاهOCA لمینت انجام داد. این دستگاه تکه‌های شکسته ال سی دی را به یکدیگر متصل می‌نماید و آنها را به یکدیگر می‌چسباند.  اما ال سی دی زمانی تعمیر و یا تعویض می‌شود که اولا گلس که همان شیشه بیرونی گوشی است شکسته باشد و دوما شما همچنان تصویر داشته باشید و تاچ بدون لگ کار کند.

تعویض گلس ال سی دی جزو تجهیزات مدرن و چسبOCAانجام می‌شود که در این نوع تعمیرات، ال سی دی به حالت اولیه خود برمی‌گردد. از جمله مزیت های این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی و ایمنی بالای آن اشاره کرد.

 

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل

 

آموزش تعویض تاچ ال سی دی 

تاچ و ال‌سی‌دی هرگوشی هوشمندی به همان اندازه که در زیبایی و جلوه‌ی گوشی تاثیر گذاراست، آسیب‌پذیر و شکننده هم می باشد. در صورت ضربه دیدن صفحه نمایش ممکن است دچار شکستگی شود و کاربر را وادار به تعویض یا تعمیر تاچ و ال سی دی کند. در این مواقع قطعا سوالاتی از قبیل بهترین روش برای تعویض تاچ و ال‌سی‌دی گوشی، مدت زمان و هزینه‌ی تعویض تاچ و ال‌سی‌دی، شرایط گارانتی تعویض تاچ و ال‌سی‌دی تلفن‌های هوشمند، کارایی گوشی‌ در صورت استفاده از تاچ ال‌سی‌دی کپی و روش‌های محافظت و دلایل عمده‌ی آسیب دیدن ال‌سی‌دی گوشی‌های همراه برای کاربران پیش می آید. در این شرایط میتوانید با یک کلینیک تعمیرات تخصصی موبایل در کرج تماس بگیرید تا بتوانید جواب تمامی این سوالات را بگیرید.

امروزه با بالا رفتن قیمت گوشی های موبایل ، بیش از پیش باید نسبت به مراقبت و سالم نگه داشتن آن‌ها تلاش کنید . هزینه تعویض و تعمیر گوشی‌های هوشمند نیز به نوبه خود زیاد هستند. بیشترین خرابی ها و آمار تعمیر ها در مراکز تعمیرات موبایل  کرج مربوط به تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌های هوشمند می باشد. شاید برای شما و یا اطرافیان شما هم اتفاق افتاده باشد که صفحه نمایش گوشی شما هم صدمه دیده باشد.

تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌های هوشمند یکی از رایج ترین بخش های تعمیرات تخصصی موبایل است و اگر وارد هر مرکز تعمیرات موبایل هوشمند شوید متوجه خواهید شد که بخش بزرگی از گوشی های تعمیری مربوط به این بخش می باشد . اگر به هر علتی گوشی شما از دست شما افتاد و صفحه نمایش آن شکست باید مراقب باشید چرا که هزینه تعمیر و تعویض تاچ و ال سی دی موبایل هوشمند بسیار بالا است و شاید بتوان گفت که معمولاً تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌های هوشمند هزینه ای به مراتب بیشتر از تعمیر های سخت افزاری دیگر گوشی‌ دارد .

برای اینکه بهتر نسبت به فرآیند تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌ پی ببرید باید در ابتدا با قطعات تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی آشنا شوید. هر صفحه نمایش گوشی‌ معمولاً از چهار بخش عمومی تشکیل شده است.

 

آموزش تعویض تاچ ال سی دی

 

گلس گوشی موبایل

این گلس گوشی‌ با آن گلس محافظ که شما خودتان تهیه می کنید فرق میکند . این گلس در واقع یک نوع شیشه محافظ است که شرکت سازنده بر روی ال سی دی گوشی‌ نصب میکند و از تماس مستقیم انگشتان دست کاربر با ال سی دی گوشی‌ جلوگیری می شود. این گلس به صورت یکپارچه بوده و عموماً تا کناره های کلید اصلی گوشی‌ ادامه دارد . بر روی این گلس عموماً آرم و لوگوی گوشی‌ نیز چاپ می شود. اگر گلس گوشی‌ شکسته شود نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌ نخواهید داشت و تنها با تعویض گلس مشکل به آسانی حل می شود.

 

فریم قاب جلویی گوشی

 این فریم وظیفه نگهداری گلس و ال سی دی را بر عهده دارد . فریم جزئی از بدنه گوشی‌ است. اگر فریم گوشی‌ بشکند امکان دارد اصلاً آسیبی به تاچ و ال سی دی گوشی‌ وارد نشود اما باعث شل شدن اتصالات این بخش ها گردد. در این حالت شما با کوچکترین ضربه باید نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌ خود اقدام کنید . 

 

تاچ گوشی‌

این بخش وظیفه دریافت اطلاعات وارد شده از طرف کاربر به صورت لمسی را دارد . وظیفه تاچ دریافت اطلاعات از لمس های کاربران بر روی صفحه نمایش می باشد .اگر گوشی شما بر اثر ضربه ای به صفحه نمایش آن دیگر بخش های لمسی اش کار نکند به اصطلاح تاچ گوشی شما خراب شده است . تاچ گوشی‌ نیز به راحتی تعویض می گردد. هزینه تعویض تاچ گوشی‌ نیز به مراتب کمتر از هزینه تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌ با هم است .

 

ال سی دی گوشی

 ال سی دی در زیر تاچ نصب می شود و وظیفه نمایش محتوا را بر عهده دارد .در صورتی که ال سی دی گوشی‌ شما بشکند بیشترین خسارت را به گوشی‌ وارد می کند چرا که کاربران باید هزینه تعویض گلس ، تعویض تاچ و ال سی دی گوشی‌ را با هم یکجا پرداخت کند.

اگر بر اثر ضربه ای تاچ شما و یا گلس شما مشکلی پیدا نکند ولی دچار سیاه شدن صفحه نمایش گوشی شود به اصطلاح ال سی دی گوشی‌ شما سوخته است. در این حالت باید ال سی دی گوشی‌ تعویض گردد. 

 

ال سی دی گوشی

 

تعویض گلس گوشی موبایل

گاهی مواقع شیشه رویی گوشی شما بر اثر ضربه ای می شکند اما اگر صفحه نمایش گوشی ال سی دی و تاچ آن سالم  باشد به خوبی کار می کند. در این مورد بیشتر تعمیرکاران می گویند که باید تاچ وال سی دی گوشی تعویض بشود ولی متخصصین ما در مرکز  تعمیرات تخصصی موبایل در کرج پارس رتباط با کمک دستگاه های بروز می توانند شیشه رویی گوشی شما یا گلس را بدون نیاز به تعویض تاچ وال سی دی تعمیرنمایند. با این روش هزینه تقریبا نصف تعویض تاچ و ال سی دی می شود.

روش های تعویض گلس گوشی به دو صورت می باشد، رایج ترین روش از روش حرارت بالا حدود 100 درجه سانتی گراد انجام می شود و در بعضی  گوشی ها از طریق انجماد با دمای حدود 160 درجه سانتی گراد صورت می گیرد.

روش انجماد و یا فریز کردن برای گوشی لبه دار مثل  S6 Edge، S7 Edge، S8 و... انجام می گردد چرا که به علت لبه داشتن آن اگر در دمای بالا این کار انجام شود و باعث شکستن تاچ و ال سی دی می گردد. اما در گوشی های آیفون برعکس است و به خاطر تکنولوژی متفاوت در ساخت تاچ و ال سی دی این موبایل حتما باید در دمای بالا تعویض گلس آن انجام بشود، در صورت تعویض گلس در دمای پایین باعث شکستن تاچ و ال سی دی می شود.

 

گلس گوشی موبایل

 

نکاتی که در تعویض تاچ ال سی دی گوشی باید به آن توجه داشت

اگر بنا به هر علتی قرار است تاچ ال سی دی گوشی شما تعویض گردد، باید به یک نکته خیلی مهم توجه داشته باشید که مربوط به اورجینال بودن ال سی دی و تاچ جدیدی می‌شود که قرار است در گوشی نصب شود. به طور کلی دو نوع تاچ و ال سی دی برای گوشی های موبایل در بازار موجود می باشد که به ترتیب اورجینال و کپی هستند.

تاچ ال سی دی اورجینال یا OEM در واقع تاچ و ال سی دی است که کاملا اصل و اورجینال می باشند و از نظر کیفیت با ال سی دی و تاچ فابریک گوشی هیچ تفاوتی ندارد. این دسته از ال سی دی ها مستقیما توسط خود کمپانی سازنده قطعه فابریک تولید می‌شوند. اما در سمت مقابل تاچ و ال سی دی های غیر اورجینال قرار دارند که با اصطلاحاتی همچون کپی، های کپی، درجه یک و غیره هم شناسایی می‌شوند. این نوع از تاچ ال سی دی ها کیفیت کمتری در مقایسه با ال سی دی اورجینال دارند و به قیمت کمتری هم نسبت به اورجینال خواهند داشت.

 

مزایای تعویض گلس نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی

  • در تعویض گلس ال سی دی اصلی شرکت روی گوشی می ماند و عملکرد آن 100درصد مثل قبل می باشد.
  • هزینه تعویض گلس تقریبا نصف هزینه تعویض تاچ و ال سی دی می باشد.

 

 برای ثبت سفارش تعویض ال سی دی و تاچ موبایل خود در نمایندگی تعمیرات موبایل در کرج کافیست با شماره زیر تماس بگیرید:

 ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱

و یا به صورت آنلاین سفارش خودتان را ثبت کنید و در اولین فرصت همکاران به درخواست شما رسیدگی میکنند. پارس ارتباط نمایندگی تعمیرات موبایل و فروشگاه انواع قطعات مختلف گوشی موبایل اعم از خرید آی سی صدا ، آی سی pf ،آی سی تغذیه ، آی سی هارد b309 و ... می باشد.

 پارس ارتباط لوتوس برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
مهدی مطوری تاریخ : ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام. گوشی سامسونگ j7 2017 دارم که سوکتش خراب شده و صفحه تاج ال سی دی آن هم ترک برداشته براهمین باید تاج ال سی دی آن عوض بشه چون فکر کنم با عوض کردن سوکت آن تاج ال سی دی آن بشکنه لطفا پاسخگو باشید
ادمین
سلام دوست عزیز گوشی j7 از سمت در باتری باز میشه و کاری به تاچ و ال سی نداره. برای تعویض سوکت به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.