zarbdar

تعویض گلس ال سی دی a50

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

تعویض گلس ال سی دی a50 Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-09-20 11:01:40. تعویض گلس ال سی دی a50 ، ترک خوردگی و شکستگی ال سی دی گوشی موبایل، حادثه ناخوشایندی است که ممکن است برای هر کاربری اتفاق بیفتد. افتادن گوشی از دست و برخورد نمایشگر با اجسام سخت، ضربه و فشار از جمله دلایل اصلی آسیب به صفحه نمایش موبایل می باشد. خب، حتماً می گویید این که چیزی نیست، گوشی من بالای صد بار از دستم افتاده، خیلی وقت ها شکسته و بیشتر مواقع هم، اتفاق بدی برایش نیفتاده است. تعویض گلس ال سی دی a50 ، ترک خوردگی و شکستگی ال سی دی گوشی موبایل، حادثه ناخوشایندی است که ممکن است برای هر کاربری اتفاق بیفتد. افتادن گوشی از دست و برخورد نمایشگر با اجسام سخت، ضربه و فشار از جمله دلایل اصلی آسیب به صفحه نمایش موبایل می باشد. خب، حتماً می گویید این که چیزی نیست، گوشی من بالای صد بار از دستم افتاده، خیلی وقت ها شکسته و بیشتر مواقع هم، اتفاق بدی برایش نیفتاده است. 4.5

جدیدترین مقالات close

بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
تعویض گلس ال سی دی a50
تعویض گلس ال سی دی a50
آموزش رجیستر کردن گوشی
آموزش رجیستر کردن گوشی
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
خالی شدن باتری گوشی htc
خالی شدن باتری گوشی htc
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
جدیدترین مقالات ←

تعویض گلس ال سی دی a50

تعویض گلس ال سی دی a50

تعویض گلس ال سی دی a50 ، ترک خوردگی و شکستگی ال سی دی گوشی موبایل، حادثه ناخوشایندی است که ممکن است برای هر کاربری اتفاق بیفتد. افتادن گوشی از دست و برخورد نمایشگر با اجسام سخت، ضربه و فشار از جمله دلایل اصلی آسیب به صفحه نمایش موبایل می باشد. خب، حتماً می گویید این که چیزی نیست، گوشی من بالای صد بار از دستم افتاده، خیلی وقت ها شکسته و بیشتر مواقع هم، اتفاق بدی برایش نیفتاده است.

در این موارد شانس با شما یار بوده است، چرا که معمولاً بعد از اینکه گوشی از دست سقوط می کند، روی پنل جلو ترک های ریز بهم چسبیده و تار عکنبوتی ظاهر می شود و علاوه بر اینکه شکل ظاهری گوشی تان را از بین می برد، کار کردن با آن را سخت می کند.

ممکن است با اولین ضربه وارد شده ال سی دی دستگاه از کار بیفتد. از آنجا که ال سی دی گوشی نسبت به ضربه مکانیکی و حرارت بسیار حساس است، چرا که فشار ممکن است مواد سیال موجود در بین صفحات صفحه نمایش را فشرده کند و همین باعث آسیب به صفحه شود، حرارت بیش از حد هم ممکن است ویژگی های فیزیکی سیال را تغییر دهد و همین به بخش هایی از ال سی دی آسیب وارد کند و لکه های رنگی و سیاه روی صفحه دیده شود.

در این حالت صفحه نمایش گوشی سیاه می شود و یا اینکه به دستورات لمسی واکنش نخواهد داد. در این شرایط برای تعمیر ال سی دی گوشی شما نیاز دارید که بهه مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید و تمام مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی را تعویض کنید که این مورد هزینه زیادی هم خواهد داشت.

 

راه های تشخیص شکستگی و آسیب صفحه نمایشگر گوشی

همانطور که قبلاً گفته شد، شما زمانی نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی سامسونگ پیدا خواهید کرد که در نمایش تصویر به صورت کامل مشکلی وجود داشته باشد. برای مثال قسمتی از تصویر گوشی سیاه بشود که به آن پیکسل سوخته می گویند. میزان آسیب و شرایط تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی با توجه به برند آن می تواند متفاوت باشد.

در برخی از برندهای گوشی مثل سونی، نوکیا و شیائومی، گلس و تاچ گوشی ممکن است به یکدیگر چسبیده باشند و در این صورت حتی اگر تاچ گوشی کار نکند ممکن است امکان تعویض ال سی دی وجود داشته باشد و نیازی به تعمیر و تعویض ال سی دی و تاچ گوشی نباشد.

 

راه های تشخیص شکستگی و آسیب صفحه نمایشگر گوشی

 

علائم شکستگی ال سی دی به شرح زیر است:

  1. وجود لکه های رنگی در بعضی از قسمت های نمایشگر
  2. ایجاد خطوط عمودی روی صفحه نمایش
  3. عمل نکردن تاچ صفحه
  4. تاچ بر اثر فشار شکستگی گلس خود به خود عمل می کند.
  5. پرش تصویر روی نمایشگر دیده می شود

 

منظور از تعویض گلس گوشی چیست؟

تعویض گلس ال سی دی موبایل گلس شیشه نازک، شفاف و نسبتاً مقاومی است که در واقع شرکت های سازنده نمایشگر گوشی های موبایل برای محافظت از تاچ و ال سی دی، روی پنل جلو نصب می کنند. این شیشه با لایه پلیمری که در فروشگاه های لوازم جانبی موبایل به فروش می رسد و معمولاً توسط فروشنده و یا خود کاربر روی ال سی دی نصب می شود متفاوت است. به اولی گلس و به دومی محافظ گلس گفته می شود.

اما در بازار و کاربران عادی، به اشتباه، هر دو را گلس می نامند. پس منظور ما از گلس گوشی های موبایل شیشه محافظی است که به صورت یکپارچه با مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی پرس و نصب شده است و کاربر در نصب یا برداشتن آن هیچ دخالتی ندارد.

 

ریسک شکستن ال سی دی در تعویض گلس ال سی دی a50

به دلیل ظرافت بالای بیشتر ال سی دی ها، موقع جدا کردن تاچ و ال سی دی از فریم، عملیات جداسازی گلس شکسته از السیدی، تمیز کردن ال سی دی از چسب های زیر گلس و چسباندن گلس جدید، بسیار حساس و ریسک پذیر است. در بعضی موارد این ریسک وجود دارد و ممکن است ال سی دی موقع جداسازی اسیب ببیند و کلا تصویر السیدی از بین برود و به اصطلاح السیدی دچار شکستگی شود و شم نیاز به تعویض گلس ال سی دی a50  داشته باشید.

 

تعویض گلس ال سی دی a50

همان طور که همه می دانیم صفحه نمایش گوشی تنها پل ارتباطی کاربر و گوشی است؛ از همین رو تعویض گلس ال سی دی a50 از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر در تعویض گلس موبایل سامسونگ a50 سهل انگاری کنیم، قطعا تاچ و ال سی دی آسیب خواهند دید و ممکن است شدت این آسیب تا حدی باشد که مجبور به تهیه گوشی جدیدی شویم. به طور کلی استفاده از تجهیزات کاری مدرن مناسب توسط افراد با تجربه در چگونگی انجام فرآیند تعویض گلس گوشی سامسونگ a50 و حفاظت از ال سی دی و تاچ تلفن همراه نقش بسیار مهمی دارد.

تعویض گلس گوشی سامسونگ  a50 با استفاده از تجهیزات فنی سازگار با نوع گوشی، گلس اورجینال و چسب OCA امکان پذیر است. با این شیوه از تعمیرات موبایل، گلس گوشی به حالت اولیه خود باز می گردد. از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطح بودن صفحه لمینت و ال سی دی و ایمنی بالای آن اشاره نمود.

 

در چه شرایطی نیازمند تعویض گلس ال سی دی گوشی خواهیم بود؟

در برخی موارد خاص ممکن است به دلیل ضربه یا وارد شدن فشار به صفحه نمایش گوشی، گلس روی آن بشکند یا دچار ترک خوردگی شود اما خود ال سی دی و تاچ دستگاه سالم بمانند.

در این شرایط صفحه نمایش گوشی ترک خورده یا شکسته است اما همچنان می‌توان از آن استفاده کرده و محتوای نمایشگر را دید. حتما برای شما هم پیش آمده با موبایل رو به رو شوید که علی رغم ترک ها و شکستگی هایی که روی صفحه نمایش آن ایجاد شده همچنان قابل استفاده است و کاربر به راحتی از ال سی دی آن استفاده به عمل می‌آورد. این حالت دقیقا حالتی است که گلس ال سی دی گوشی شکسته و نیاز به تعویض خواهد داشت و خود تاچ و ال سی دی دستگاه سالم هستند.

در اینگونه شرایط شما می‌توانید با تعویض گلس ال سی دی گوشی خود به جای تعویض کل صفحه نمایش با هزینه بسیار ناچیزتری مشکل دستگاه را برطرف سازید. بنابراین اگر در اثر ضربه، فشار یا بنا به هر دلیل دیگر بر روی صفحه نمایش گوشی شما ترک یا شکستگی سطحی ایجاد شود اما تاچ ال سی دی آن همچنان بدون مشکل عمل کنند، نیازمند تعویض گلس ال سی دی سامسونگ خواهید بود.

 

امکانپذیر بودن تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50

حساس ترین قطعه سخت افزاری که در گوشی A50 سامسونگ بکار رفته صفحه نمایش آن است که بسیار بزرگ و با حاشیه های باریک در نظر گرفته شده و البته جذابیت خاصی دارد. اما این سبک طراحی زیبا و جذاب منجر شده که صفحه نمایش گوشی به شدت در برابر ضربه و فشار حساس باشد و خیلی زود آسیب ببیند. تصور کنید گوشی سامسونگ A50 شما از دستان بیفتد و به زمین برخورد کند! در این شرایط احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش آن بسیار بالاست چون بخش عمده‌ای از انرژی مخرب وارد شده به گوشی مستقیما توسط پنل ال سی دی آن جذب می‌گردد.

اما چه زمانی تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 باید انجام گیرد و اصلا در چه مواقعی انجام این تعمیر امکانپذیر خواهد بود؟ ین روش تعمیر فقط زمانی قابل استفاده و پیاده سازی است که شکستگی یا ترک هایی ری صفحه نمایش موبایل به وجود آیند اما در عملکرد تاچ و ال سی دی گوشی هیچ اختلالی دیده نشود. در اینگونه شرایط شکستگی های روی صفحه گوشی سطحی هستند و روی گلس یا همان لایه شیشه‌ای پنل تاچ ال سی دی به وجود آمده‌اند. بنابراین می‌توان در این شرایط مشکل را با تعویض گلس برطرف ساخت.

اگر صفحه نمایش گوشی سامسونگ A50 شما بنا به هر دلیل  آسیب دید، عملکرد تاچ و ال سی دی آن را بررسی کنید. اگر در عملکرد تاچ و ال سی دی اختلالی به وجود نیامده باشد، بنابراین شکستگی و ترک های روی صفحه نمایش دستگاه سطحی هستند و با تعویض گلس برطرف می‌شوند اما اگر کوچک ترین اختلالی در یکی از دو قطعه نام برده شده، یعنی تاچ یا ال سی دی گوشی به وجود آید، دیگر نمی‌توان تعویض گلس ال سی دی Galaxy A50 را در دستور کار قرار داد و بایدتعویض ال سی دی سامسونگ A50انجام شود. بنابراین و با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم مشخص شد که چه زمانی تعویض گلس قابل انجام بوده و چه زمانی این تعمیر قابل پیاده سازی نیست!

 

سخن پایانی

ما در این مقاله از پارس ارتباط لوتوس سعی کردیم تا توضیحاتی در خصوص گلس ال سی دی موبایل و نحوه تعویض گلس ال سی دی a50 را به شما ارائه کنیم. برای اطلاع از هزینه نهایی از طریق شماره های درج شده درسایت با متخصصین ما تماس بگیرید تا شمارا راهنمایی کنند.

همینطور اگر سوالی در خصوص خرابی گلس ال سی دی موبایل خود دارید می توانید در قسمت نظرات کاربران سوال خود را مطرح نمایید تا متخصصین ما شما را راهنمایی نمایند.

تعویض گلس ال سی دی a50
سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید