zarbdar

تعویض گلس ال سی دی موبایل

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

تعویض گلس ال سی دی موبایل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-08-24 12:57:06. توضیحی درباره گلس ال سی دی موبایل و راه های تعویض آن. همچنین فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی را توضیح داده ایم. توضیحی درباره گلس ال سی دی موبایل و راه های تعویض آن. همچنین فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی را توضیح داده ایم. 4.5

جدیدترین مقالات close

بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
تعویض گلس ال سی دی a50
تعویض گلس ال سی دی a50
آموزش رجیستر کردن گوشی
آموزش رجیستر کردن گوشی
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
خالی شدن باتری گوشی htc
خالی شدن باتری گوشی htc
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
جدیدترین مقالات ←

تعویض گلس ال سی دی موبایل

تعویض گلس ال سی دی موبایل

تعویض گلس ال سی دی موبایل

گلس ال سی دی از نظر عامیانه مردم به لایه پلاستیکی گفته می‌شود که به عنوان لوازم جانبی گوشی خریداری و بر روی صفحه نمایش آن نصب می‌گردد تا از به وجود آمدن خط و خش بر روی نمایشگر دستگاه جلوگیری به عمل آورد. اما از نظر تخصصی و فنی گلس ال سی دی گوشیمفهوم دیگری را به همراه دارد که مفهومی کاملا متفاوت با طرز تفکر عامیانه مردم است.تعویض گلس ال سی دی آیفون یا تعویض گلس ال سی دی سامسونگ در واقع شیشه‌ محافظ و ضد خط و خشی است که شرکت های سازنده گوشی آن را بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی دستگاه پرس می‌کنند و بدین ترتیب از آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی ممانعت به عمل می‌آورند.

برای مثال حتما شنیده‌اید که روی صفحه نمایش گلکسی اس 8 پلاس سامسونگ با شیشه گوریلاگلس 5 پوشانده شده است که شیشه‌‌ای مقاوم برای جلوگیری از به وجود آمدن خط و خش بر روی ال سی دی این گوشیمحسوب می‌شود. به این شیشه از نظر فنی گلس ال سی دیگفته می‌شود. پس زمانی که در رابطه با تعویض گلس ال سی دی آیفون یا سامسونگ صحبت می‌شود باید دید که منظور دقیقا چیست؟ با توجه به توضیحاتی که در این مقاله از تعمیرات موبایل ارائه شد طبیعی است که تعویض گلس ال سی دی گوشی های موبایل هم می‌تواند دو مفهوم مختلف داشته باشد.

 

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی

صفحه‌ی نمایش گوشی از سه بخش اصلی تشکیل شده است. گوریلا گلس که حکم گلس پوششی را دارد، صفحه‌ی لمسی یا دیجیتایزر و صفحه‌ی ال سی دی. بنابراین حتی اگر هیچ محافظ صفحه نمایشی نصب نکرده باشید یک گلس پوششی محافظ صفحه نمایش گوشی شماست. این سه لایه هرکدام درجه آسیب متفاوتی را تعریف می‌کنند. بنابراین زمانیکه صفحه نمایشگر گوشی دچار ترک و شکستگی می‌شود باید ببینیم آیا فقط صفحه‌ی خارجی آسیب دیده یا صفحه‌ی لمسی و ال سی دی هم دچار آسیب شده.

در صورتی که پس از شکستگی تنها ترک‌هایی به صورت تار عنکبوت در صفحه نمایش ایجاد شده باشد و لکه یا پراکندگی رنگ مشاهده نشود، زیاد جای نگرانی نیست چرا که مشکلی برای تاچ گوشی یا ال سی دی به وجود نیامده و تنها گلس خارجی گوشی آسیب دیده که با هزینه‌ی اندکی قابل تعمیر است. این یک تفکر اشتباه است که هر نوع شکستگی به معنای شکستگی تاچ و ال سی دی و تعویض گلس شکسته موبایل است. به علائم توجه کنید تا به میزان آسیب به وجود آمده پی ببرید.

برخی از کاربران برای اطمینان بیشتر و جلوگیری از بروز آسیب جدی علاوه بر گوریلا گلس از گلس محافظ دیگری هم استفاده می‌کنند. در این صورت با افتادن گوشی احتمال افتادن لکه روی صفحه نمایش و شکستگی ‌های اساسی کاهش پیدا می‌کند چرا که اینچنین تنها گلس محافظ آسیب دیده و به تبع آن هزینه تعمیرات آن نیز کاهش خواهد یافت. در تصویر زیر به صورت واضح نشان داده شده است.

 

فرق بین گلس محافظ، گلس صفحه نمایش و تاچ لمسی و ال سی دی گوشی

 

تعمیر ال سی دی موبایل و گلس موبایل آیفون و سامسونگ

صفحه نمایش گوشی و تبلت شما در واقع مهمترین وظیفه را در عملکرد دستگاه شما دارد به طوری که بدون صفحه نمایش عملا دستگاه شما از کار می‌افتد. بر همین اساس تعمیر سریع و به موقع آن امری حیاتی و ضروری است. امروزه مدل‌ها و برندهای متفاوتی از گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار گرفته که این باعث تنوع در نوع تعمیرات می‌گردد و باعث تخصصی و فنی تر شدن مباحث مرتبط با آن گردیده است. تعمیرات تخصصی ال سی دی و گلس موبایل آیفون و سامسونگ بخشی از خدمات تعمیرات 118 می‌باشد که با ابزارها و فناوری‌های جدید صورت می‌گیرد.

متخصصان و تکنسین‌های Repair 118 می‌توانند گلس گوشی‌های آیفون و سامسونگ شما رو تعمیر کنند. اما برای تعمیر چند نکته حائز اهمیت است. نکته اول اینکه گلس روی ال سی دی که همان شیشه بیرونی گوشی شما محسوب می‌شود شکسته باشد. نکته دوم اینکه شما همچنان تصویر داشته باشید و تاچ شما بدون لگ کار کند.

تعویض گلس ال سی دی با تجهیزات مدرن و چسب OCA انجام می‌شود. از جمله مزایای این روش می‌توان به دقت بالا در صافی و مسطحی صفحه لمینت و ال سی دی آن اشاره نمود.

چطور امکان دارد که تکه‌های شکسته ال سی دی گوشی شما به یکدیگر بچسبند و دوباره همانند روز اول شروع به فعالیت کند. دستگاه OCA لمینت می‌تواند این کار را انجام دهد . اما چگونه؟ در ادامه به بررسی این موضوع می‌پردازیم تا ببینیم چگونه دستگاه OCA تکه‌های شکسته ال سی دی را به یکدیگر متصل می‌کند.

 

در گوشی‌های سامسونگ و آیفون می‌توان گلس را تعویص نمود اما این کار چند شرط دارد:

یک: باید گلس روی ال سی دی که در واقع همان شیشه بیرونی است شکسته باشد.

دو: گوشی شما همچنان تصویر داشته باشد و تاچ آن بدون هیچ لگی کار کند.

  • مزیت این روش در این است که هزینه تعمیر یک ال سی دی به مراتب از تعویض آن کمتر است و در زمان تعمیر، ال سی دی اورجینال گوشی خود شما تعمیر می‌گردد و دوباره شاهد همان کیفیت قبلی ال سی دی خود هستید.
  • تعویض گلس ال سی دی با فناوری های نوین و مجهزترین دستگاه و چسب OCA انجام می‌شود و زمانی که گوشی شما تعمیر شد کیفیت ال سی دی آن به حالت اولیه باز می‌گردد.

 

در گوشی‌های سامسونگ و آیفون می‌توان گلس را تعویص نمود اما این کار چند شرط دارد:

 

لمینت بدون ایجاد حباب هوا

یک: ابتدا دستگاه را به برق وصل نموده و دکمه Start را فشار می‌دهیم.

دو: دکمه توقف اضطراری را در جهت ساعتگرد (جهت حرکت عقربه های ساعت) می‌چرخانیم تا دکمه به بالا بپرد.

سه: از پنل سیستم استارت، دکمه تنظیمات را انتخاب نموده و سپس تنظیمات لمینت را انتخاب می‌کنیم. دمای لمینت را روی 40 درجه سانتی گراد، زمان وکیوم را روی پانزده ثانیه و زمان لمینت را روی 180 ثانیه یا سه دقیقه قرار می‌دهیم. اکنون دکمه تایید را فشار می‌دهیم و در ادامه بر روی دکمه بازگشت می‌زنیم و از صفحه نخست گزینه لمینت را انتخاب می‌کنیم.

چهار: فشار مربوط به لمینت را روی سی و پنج صدم مگا پاسکال قرار می‌دهیم.

پنج: ال سی دی در را تمیز نموده و فیلم OCA را با چسب آن می‌کشیم و با سرعت و دقت، کاملا روی ال سی دی می‌گذاریم و روی وسط ال سی دی با ضربه انگشت سبابه آن را روی ال سی دی پخش می‌کنیم.

شش: ال سی دی را روی سینی قرار داده و در تانک لمینت قرار می‌دهیم. اکنون دکمه استارت را فشار داده و با یک دست فشار می‌آوریم تا زمانی که مکش شروع شود.

هفت: زمانی که پمپ خلا به مقدار پیش فرض خود برسد، سینی لمینت به پایین رانده می‌شود و وقتی که زمان تنظیم شده به انتها رسید درب وکیوم به طور اتوماتیک باز می‌شود.

 

لمینت سریع

یک: زمان لمینت را روی 20 ثانیه و فشار را روی چهار دهم مگا پاسکال قرار می‌دهیم.

دو: سایر تنظیمات همانند قسمت قبل (لمینت بدون حباب) انجام می‌شود.

حذف حباب های هوا

یک: دکمه اگزوز را فشار داده و پس از پایان کار، درب مخزن حذف کننده حباب را باز می‌کنیم.

دو: نمایشگر را به مخزن حذف کننده‌ حباب تغییر دهید.

سه: بر روی دکمه بازگشت زده و وارد تنظیمات حذف حباب شوید و زمان حذف حباب را روی 10 تا 20 دقیقه و دمای آن را روی 40 درجه سانتی گراد تنظیم کنید.

چهار: بر روی بازگشت زده و سپس در صفحه اصلی حذف حباب را استارت می‌کنیم. وقتی که زمان تنظیم شده به پایان رسید درب مخزن حذف حباب را باز نموده و صفحه نمایش را خارج می‌کنیم.

 

هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی

همانگونه که اشاره شد آسیب به صفحه نمایش گوشی دارای درجات متفاوتی است. از این رو در صورتی که تاچ و ال سی دی گوشی آسیب ببینید باید متحمل هزینه‌های بیشتری شوید. به عبارت دیگر هزینه تعویض محافظ گوشی کمتر است و به همین ترتیب تعویض گلس خود گوشی از تمام قطعات صفحه نمایش از جمله صفحه لمسی و ال سی دی هم کمتر است. تعویض تاچ و ال سی دی در بازه‌ی قیمتی متفاوتی قرار دارد و برای گوشی‌های مختلف متفاوت است اما بطور متوسط از مبلغ ۳۰۰ هزار تومان شروع شده و برای گوشی‌های برند به رقم‌های میلیونی نیز می‌رسد.

 

هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی 

 

کلام آخر :

از آنجا که ال سی دی های موجود در بازار بسیار نازک و شکننده هستند، ممکن است در هنگام جداسازی گلس و انجام فرآیند تعویض گلس ال سی دی شیائومی توسط تعمیرکاران مبتدی، ال سی دی دچار شکستگی و ترک گردد. از طرفی تمیز کردن lcd گوشی از چسب گلس مورد تعویض نیز پروسه ی حساسی است. در صورتی که این امر پاکسازی به درستی انجام نشود و گلس جدید بر روی اضافه های چسب گلس قبلی سوار شود، ال سی دی و تاچ گوشی آسیب دیده و از عملکرد اصلی خود دور می شوند. پذیرش این ریسک بر عهده مشتری است.  از این رو توصیه می کنیم تعویض گلس گوشی را جدی بگیرید و از مراجعه به مراکز نامعتبر جهت تعویض گلس گوشی جدا پرهیز نمایید.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید