ثبت درخواست تعمیرات
onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

سیاه شدن صفحه گوشی اپل در اثر ضربه Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-12-28 11:32:38. سیاه شدن صفحه گوشی اگر شما نیز با این مشکل مواجه شدید در اولین کاری که باید کنید سعی بر خاموش کردن گوشی خود کنید. اگر نتوانستید با دکمه power گوشی را خاموش نمایید در صورت امکان جداسازی باتری آن را فورا خارج کنید و اگر امکان جداسازی باتری موبایل را نداشتید می توانید با استفاده از سوزن مخصوص خود موبایل آن را برای خاموش کردن گوشی به داخل سوراخی که در این زمینه قرار داده شده است به آرامی فشار دهید و گوشی را خاموش کنید. سیاه شدن صفحه گوشی اگر شما نیز با این مشکل مواجه شدید در اولین کاری که باید کنید سعی بر خاموش کردن گوشی خود کنید. اگر نتوانستید با دکمه power گوشی را خاموش نمایید در صورت امکان جداسازی باتری آن را فورا خارج کنید و اگر امکان جداسازی باتری موبایل را نداشتید می توانید با استفاده از سوزن مخصوص خود موبایل آن را برای خاموش کردن گوشی به داخل سوراخی که در این زمینه قرار داده شده است به آرامی فشار دهید و گوشی را خاموش کنید. 4.5
جدیدترین مقالات close
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
جدیدترین مقالات ←
سیاه شدن صفحه گوشی اپل در اثر ضربه
سیاه شدن صفحه گوشی اپل در اثر ضربه
تاریخ انتشار : ۸ دی ۱۳۹۹ تاریخ بازنویسی : ۲۳ آبان ۱۴۰۲

سیاه شدن صفحه گوشی اگر شما نیز با این مشکل مواجه شدید در اولین کاری که باید کنید سعی بر خاموش کردن گوشی خود کنید. اگر نتوانستید با دکمه power گوشی را خاموش نمایید در صورت امکان جداسازی باتری آن را فورا خارج کنید و اگر امکان جداسازی باتری موبایل را نداشتید می توانید با استفاده از سوزن مخصوص خود موبایل آن را برای خاموش کردن گوشی به داخل سوراخی که در این زمینه قرار داده شده است به آرامی فشار دهید و گوشی را خاموش کنید.

پس از روشن شدن موبایل خود فورا برنامه یا اپلیکیشنی که فکر می کنید پس از نصب شدن آن باعث به وجود آمدن این مشکل شده است را پاک نمایید که با انجام این کار دیگر گوشی شما با این مشکل مواجه نخواهد شد.

با برسی های صورت گرفته مشکل سیاه شدن صفحه گوشی با خاموش و روشن کردن گوشی رفع می شود و اما اگر مشکل شما جدی تر بود و با انجام این مراحل درست نشد چه کاری انجام دهید؟

روش دیگری برای رفع این مشکل وجود دارد که باید به داخل safe mode موبایل خود بروید که برای رفتن به این حالت وقتی که گوشی خاموش است کلید های کم کردن صدا و دکمه پاور را باهم نگهدارید و منتظر بمانید تا موبایل به حالت ریکاوری برود و سپس گذینه wipe cache partition را تایید نمایید که بعد از اینکار گوشی خاموش می شود و حافظه پنهان موبایل نیز پاک می شود و امکان دارد با انجام این مراحل مشکل شما به طور کامل حل شود.

 

 

سیاه شدن صفحه آیفون معمولا به چه دلایلی اتفاق می افتد ؟

دلایل مختلفی می تواند موجب سیاه شدن صفحه آیفون شود که یکی از آن ها آسیب های سخت افزاری است برای مثال مواردی مانند ایراد در نمایشگر ، ضربه خوردن، خیس شدن  تصادف و ... همگی می توانند شما را با چنین مشکلی روبرو کنند. از طرف دیگر ایرادات نرم افزاری هم می توانند موجب سیاه شدن صفحه آیفون شوند . خرابی سیستم ، ایراد در آپدیت ، جیلبریک کردن گوشی و یا وجود بدافزار ها ایرادات نرم افزاری هستند که موجب بروز چنین مشکلی می شوند.

 

 

سیاه شدن صفحه گوشی اپل در اثر ضربه

 

 صفحه گوشی سیاه شده ولی زنگ میخوره آیفون

این مشکل ممکن است بخاطر شکستن ال سی دی موبایل باشد که بالا تر به آن اشاره کردیم. دلیل صفحه گوشی سیاه شده ولی زنگ میخوره این است که ال سی دی بر اثر ضربه کاملا از بین رفته و شما تصویر ندارید اما گوشی روشن است. در این شرایط بهتر است که به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید و اقدام به تعویض تاچ و ال سی دی موبایل خود کنید.

 

سیاه شدن قسمتی از صفحه نمایش گوشی

گاهی اوقات با سیاه شدن صفحه گوشی، یک خط قرمز رنگ را نیز بر روی آن مشاهده می کنید. البته این خط ممکن است به رنگ های دیگری هم باشد. همچنین بعضی اوقات ممکن است فقط بخش هایی از صفحه به رنگ سیاه در می آید. در هر صورت مشاهده این خط افقی یا عمودی به معنای این است که به احتمال خیلی زیاد گوشی شما با یک مشکل سخت افزاری مواجه شده است. مشکلی که ممکن است به دلیل افتادن گوشی یا وارد آمدن ضربه ای به آن به وجود آمده باشد. در این مواقع بهتر است گوشی را به یک مرکز تعمیرات موبایل حرفه ای بسپارید.

 

تشخیص سخت افزار یا نرم افزاری بودن سیاه شدن صفحه نمایش

اولین کار برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گوشی ایفون تشخیص دلیل آن است. اگر اخیرا گوشی تان را زمین انداخته اید یا تصادفا داخل آب افتاده است، آنگاه به احتمال خیلی زیاد ایراد گوشی سخت افزاری است. اگر مشکل شما سخت افزاری باشد، یعنی اینکه یکی از قطعات سخت افزار (معمولا تاچ و ال سی دی) گوشی آیفون تان آسیب شدیدی دیده است.

اگر هر قطعه ی سخت افزار گوشی تان به صورت یکپارچه و درست کار می کند، آنگاه ایراد از نرم افزار گوشی می باشد. این مشکل ممکن است به دلیل یک بدافزار (Malware) روی گوشی تان باشد. هم چنین یک آپدیت خراب و نیمه کاره یا یک سیستم عامل ناپایدار و خراب امکان دارد باعث بروز این مشکل شوند. علاوه بر این، سیاه شدن صفحه گوشی ایفون می تواند پس از کرش شدن یک اپلیکیشن یا اجرای آن روی حافظه ی کم گوشی نیز اتفاق افتد. بیشتر این مشکلات با ریست کردن گوشی حل می شوند.

 

سیاه شدن قسمتی از ال سی دی گوشی ایفون اپل بر اثر ضربه ، آب خوردگی

اگر صفحه نمایش گوشی آیفون شما پس از ضربه ، فشار ، آب خوردگی و … سیاه شده است، باید بگوییم متاسفانه به احتمال زیاد ال سی دی سوخته است و نیاز به تعویض دارد. در این شرایط حالات متفاوتی وجود دارد:

  • قسمتی از صفحه سیاه شده است اما تاچ کار می کند.
  • تمام صفحه نمایش سیاه شده است اما تاچ کار می کند.
  • آثاری از شکستگی روی صفحه نمایش نیست اما تصویر ندارد.
  • در هر کدام از این حالات ال سی دی باید تعویض گردد.

 

سیاه شدن قسمتی از ال سی دی گوشی ایفون اپل بر اثر ضربه ، آب خوردگی

 

نشانه سوختن ال سی دی گوشی آیفون را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید.

 

7 روش رفع مشکل سیاه شدن صفحه آیفون

 

1- سیاه شدن صفحه آیفون ایکس و.. به خاطر مشکل باتری

اگر شارژ باتری گوشی شما تمام شده باشد روز این مساله کاملا عادی خواهد بود. پس در اولین اقدام، گوشی خود را به شارژر وصل کنید و مدتی صبر کنید. اگر شارژ نبودن باتری دلیل سیاه شدن صفحه گوشی باشد، پس از چند دقیقه متصل بودن به شارژر باید صفحه آن مجددا روشن شود.

 

2- فکتوری ریست آیفون با برنامه آیتیونز (iTunes)

راه حل بعدی که پیش رویتان قرار دارد فکتوری ریست (Factory Reset) یا بهتر بگوییم فکتوری ریستور (Factory Restore) است که با استفاده از برنامه آیتیونز انجام می‌شود. برای انجام این کار کافیست به یک کامپیوتر و کابل رابط مناسب برای اتصال آیفون به کامپیوتر دسترسی داشته باشید. همچنین باید جدیدترین نسخه برنامه آیتیونز روی سیستم شما نصب باشد. به منظور رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش آیفون خود در این روش به شرح زیر عمل کنید:

  • برنامه آیتیونز را در کامپیوتر اجرا کنید.
  • آیفونتان را با کابل مناسب به کامپیوتر متصل کنید.
  • زمانی که آیفون توسط برنامه آیتیونز شناسایی شود، فکتوری ریستور (Factory Restore) دستگاه از سوی آیتیونز ارائه خواهد شد. کافیست با انجام این کار موافقت کنید.

 

 فکتوری ریست آیفون با برنامه آیتیونز (iTunes)

 

منتظر بمانید تا برنامه آیتیونز اطلاعات آیفون شما را حذف کند و آن را فکتوری ریستور نماید. بعد از اینکه همه چیز با موفقیت انجام شد، جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS توسط آیتیونز روی آیفون شما نصب می‌شود. در نهایت موبایل ریستارت خواهد شد و شما باید مراحل لازم برای راه اندازی دستگاه را طی کنید. به احتمال 95 درصد اگر عامل به وجود آورنده مشکل خاموش یا سیاه شدن صفحه نمایش آیفون نرم افزاری باشد با انجام این کار برطرف خواهد شد.

 

3- نرم افزار iMyFone Fixppo

طبق بررسی های صورت گرفته بر اساس نظرات کاربران آیفون مزایای استفاده از این نرم افزار شامل:

این بهترین جایگزین برای iTunes است. iMyFone Fixppo می تواند مشکلاتی را حل کند که iTunes قادر به حل آن نیست.

اطلاعات گوشی شما هنگام استفاده از iMyFone Fixppo حفظ خواهند شد.

این یک رابط کاربردی آسان است که به شما کمک می کند گوشی خود را در چند دقیقه تعمیر کنید.

این برنامه با تمام نسخه های iOS و گوشی های iOS سازگاری دارد.

این برنامه توسط کمپانی iMyFone طراحی شده است، شرکت هایی نظیر Macworld, Cult of Mac, Payetteforward, Makeuseof و … آن را تایید کرده اند.

 

رم افزار iMyFone Fixppo

 

نحوه استفاده نرم افزار iMyFone Fixppo :

آن را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید، سپس مراحل ارائه شده در ادامه مطلب را دنبال کنید:

برنامه را باز کنید و گزینه Standard Mode را انتخاب کنید.

گوشی را به وسیله کابل USB به کامپیوتر وصل کنید و گزینه Next را انتخاب کنید.

اگر گوشی شما شناسایی شده است می توانید به مرحله بعدی بروید، در غیر اینصورت با دنبال کردن دستورالعمل ها گوشی خود را در حالت DFU و یا Recovery mode قرار دهید.

برنامه، گوشی شما را شناسایی خواهد کرد و لیست تمام نسخه iOs هایی که با گوشی شما سازگاری دارند را نمایش می دهد. نسخه ای که نیاز دارید را انتخاب کنید. بر روی دکمه download کلیک کنید تا سیستم عامل مربوط به آن را دانلود کند.

کمی صبر کنید تا دانلود iOS تمام شود.

سیستم عامل خیلی زود دانلود و تایید می شود، شما باید بر روی دکمه Start کلیک کنید، برنامه iMyFone Fixppo تعمیر گوشی شما را شروع خواهد کرد.

پروسه تعمیر گوشی خیلی طول نخواهد کشید، بعد از اتمام این مرحله گوشی شما تعمیر شده و به شرایط نرمال قبل برخواهد گشت.

  

4- آپدیت کردن برنامه ها در صورت سیاه شدن صفحه آیفون

اگر صفحه گوشی به محض اجرای یک برنلامه سیاه می شود پس می توان آن برنامه را منبع بروز این مشکل دانست. بنابراین دو بار کلید هوم را بفشارید. سپس از لیست برنامه هایی که می بینید برنامه مورد نظر را پیدا کرده و با کشیدن آن به سمت بالا، اجرایش را متوقف کنید. اگر از این مساله که همین برنامه موجب بروز مشکل سیاه شدن صفحه گوشی شده است مطمئن هستید آن را آپدیت کرده یا از برنامه ای دیگر با کاربرد مشابه استفاده نمایید. اگر با ریست کردن گوشی با لوگوی سفید اپل مواجه می شوید که مدت زیادی روی صفحه باقی می ماند هم به احتمال فراوان، مشکل زا سمت یکی از برنامه های نصب شده خواهد بود.

 

5- تعمیرات سخت افزاری گوشی آیفون

اگر روش هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، پاسخگوی حل مشکل شما نبود، به احتمال خیلی زیاد مشکل سیاه شدن صفحه نمایش سخت افزاری است. برای رفع مشکل، باید به فردی متخصص مراجعه کنید تا به ترتیب با حذف محافظ صفحه نمایش و صفحه LCD گوشی، قطعه آسیب دیده را پیدا کرده و تعمیر کند. گاهی اوقات نیز مشکل پیش آمده چیزی فراتر از نقص فنی در نمایشگر تلفن همراه است و باید علت آن را در شارژر و یا باتری دستگاه جویا شد.

 

6- رفع مشکل با نرم افزار Dr.Fone – Repair

نرم افزار Dr.Fone – Repair هم یکی دیگر از برنامه های خوب و کاربردی است که می‌توانید jاز آن برای رفع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش آیفون استفاده کنید. روش عملکرد این نرم افزار هم مشابه با نرم افزار iMyFone D-Back است. برای استفاده از این برنامه کافیست ابتدا جدیدترین نسخه آن را دانلود و روی سیستم خود نصب کنید.بعد از دانلود برنامه آن را نصب و مرحله زیر را طی کنید.

نرم افزار dr.fone – repair را اجرا و آیفونتان را با کابل مناسب به کامپیوتر وصل کنید. منتظر بمانید تا آیفون توسط برنامه مذکور شناسایی شود. زمانی که این امر انجام شد، گزینه Repair را از منوی ارائه شده انتخاب کنید.

مراحلی که در محیط نرم افزار شرح داده شده را طی کنید تا آیفونتان در حالت DFU Mode قرار گیرد و نرم افزار dr.fone بتوانید به فایل های سیستم عامل آن دسترسی پیدا کرده و مشکلات موجود را برطرف سازد. 

 

رفع مشکل با نرم افزار Dr.Fone – Repair

 

چند دقیقه‌ای منتظر بمانید تا برنامه Dr.Fone – Repair جدیدترین نسخه سیستم عامل و فریم ویر آیفون شما را شناسایی کند و گزینه‌ای برای دانلود آن ارائه نماید. پس از نمایان شدن گزینه مذکور بر روی آن کلیک کنید. در این حالت پروسه دانلود آغاز می‌شود. با توجه به سرعت اینترنت شما و حجم فایل دانلودی، میزان زمانی که باید منتظر بمانید مشخص خواهد شد. در این مرحله هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید و فقط باید منتظر باشید تا دانلود اطلاعات تکمیل شود.

به محض اینکه دانلود تمام شود، برنامه dr. fone – repair به طور خودکار شروع به نصب جدیدترین سیستم عامل iOS و فریم ویر آن بر روی گوشی می‌کند. این امر ممکن است کمی به طول بیانجامد. پس از انجام این کار آیفون ریستارت خواهد شد و احتمالا مشکل سیاه شدن صفحه نمایش آیفون برطرف می‌شود.

 

سیاه یا خاموش شدن ناگهانی صفحه گوشی آیفون اپل بر اثر اختلالات نرم افزاری

اگر صفحه گوشی شما کاملا ناگهانی و بدون هیچ علت خاصی سیاه شده است، احتمال اینکه اختلالات نرم افزاری عامل مشکل باشد، بیشتر است. در این شرایط شما این شانس را دارید بدون نیاز به مراجعه به یک تکنسین خودتان با استفاده از روش های زیر برای حل مشکل اقدام کنید.

  • راه اندازی مجدد یا Hard Reset
  • باز گردانی گوشی به تنظیمات کارخانه

 

 برای ثبت سفارش تعویض ال سی دی و تاچ موبایل خود در نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل کافیست با شماره زیر تماس بگیرید:

 ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱

و یا به صورت آنلاین سفارش خودتان را ثبت کنید و در اولین فرصت همکاران به درخواست شما رسیدگی میکنند. پارس ارتباط نمایندگی تعمیرات موبایل و فروشگاه انواع قطعات مختلف گوشی موبایل اعم از خرید آی سی صدا ، آی سی pf ،آی سی تغذیه ، آی سی هارد b309 و ... می باشد.  پارس ارتباط لوتوس برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

تعمیرات موبایل آیفون خود را به مرکز پارس ارتباط لوتوس بسپارید.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید