onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

علت ثابت ماندن شارژ گوشی چیست و چگونه می توان مشکل را حل کرد؟

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

علت ثابت ماندن شارژ گوشی چیست و چگونه می توان مشکل را حل کرد؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-07-22 14:46:57. گاهی اوقات باتری، درصدی را نشان می‌دهد که عادی به نظر نمی‌رسد، مثلا مدت‌هاست در حال کار با گوشی خود هستید ولی هنوز درصد باتری گوشی ثابت مانده است و یا درصد باتری عددی مثل ۹۰ را نشان می‌دهد و در کسر کوتاهی از زمان این مقدار به ۶۰ می‌رسد؛ این موضوع به عنوان یکی از مشکلات رایج در گوشی‌های هوشمند مطرح شده است که کاربران نمی‌توانند درصد درست از باقی‌مانده باتری را ببینند. برای حل این مشکل با ما در تعمیرات تخصصی موبایل همراه باشید تا مشکل شما حل شود. گاهی اوقات باتری، درصدی را نشان می‌دهد که عادی به نظر نمی‌رسد، مثلا مدت‌هاست در حال کار با گوشی خود هستید ولی هنوز درصد باتری گوشی ثابت مانده است و یا درصد باتری عددی مثل ۹۰ را نشان می‌دهد و در کسر کوتاهی از زمان این مقدار به ۶۰ می‌رسد؛ این موضوع به عنوان یکی از مشکلات رایج در گوشی‌های هوشمند مطرح شده است که کاربران نمی‌توانند درصد درست از باقی‌مانده باتری را ببینند. برای حل این مشکل با ما در تعمیرات تخصصی موبایل همراه باشید تا مشکل شما حل شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
جدیدترین مقالات ←

علت ثابت ماندن شارژ گوشی چیست و چگونه می توان مشکل را حل کرد؟

علت ثابت ماندن شارژ گوشی

گاهی اوقات باتری، درصدی را نشان می‌دهد که عادی به نظر نمی‌رسد، مثلا مدت‌هاست در حال کار با گوشی خود هستید ولی هنوز درصد باتری گوشی ثابت مانده است و یا درصد باتری عددی مثل ۹۰ را نشان می‌دهد و در کسر کوتاهی از زمان این مقدار به ۶۰ می‌رسد؛ این موضوع به عنوان یکی از مشکلات رایج در گوشی‌های هوشمند مطرح شده است که کاربران نمی‌توانند درصد درست از باقی‌مانده باتری را ببینند. برای حل این مشکل با ما در تعمیرات تخصصی موبایل همراه باشید تا مشکل شما حل شود.

 

دلیل ثابت ماندن شارژ گوشی چیست؟

 

۱.  پورت شارژ (سوکت شارژ) گوشی خود را بررسی نمایید گاهی سطوح فلزی داخل پورت شارژ گوشی و سوکت بر روی کابل شارژر، به علت نقص ساختاری یا به دلیل اتصال مستمر باهم ارتباط خوبی برقرار نمی‌کنند و یا در جای خود به درستی قرار نمی‌گیرند. اگر چه ممکن است مشکل خیلی جدی به نظر بیاید اما در واقع این مشکل یک مشکل طبیعی در لوازم جانبی موجود در بازار است و به آسانی حل خواهد شد.

تلفن خود را خاموش کنید و باتری را بیرون بیاورید. پس از انجام این کار، در سوکت شارژ اندرویدی (Micro usb) نیاز است که به آرامی و بادقت زیاد زبانه کوچک داخل پورت شارژ گوشی را کمی به سمت بالا بکشید. دقت داشته باشید که در این مدل زبانه داخلی ظریف بوده و ممکن است بر اثر فشار زیاد بشکند. با انجام این عمل در بیشتر مواقع زمان شارژ گوشی مشاهده می‌کنید که مشکل کاملا برطرف شده و باتری به درستی در حال شارژ قرار می‌گیرد.

 

۲. قسمت داخلی سوکت شارژ را تمیز نمایید مشکل رایج دیگر خاک و یا گرد و غبار موجود در انواع پورت‌های شارژ است. ممکن است این مشکل ناشی از وجود خاک یا گرد و غبار در درون درگاه طی دراز مدت باشد. برای حل این مساله با احتیاط چیزی مانند یک خلال دندان یا یک مسواک استفاده شده را در شکاف سوکت شارژ قرار دهید، سپس آن را درون درگاه جابجا کنید و با این کار هرگونه مانع موجود در درگاه را بردارید. می توانید به مقاله چگونه سوکت گوشی را تمیز کنیم مراجعه کنید.

 

۳.  کابل شارژر خود را بررسی کنیداگر کابل شارژر مشکلی داشته باشد، خطای آن باعث بروز مشکل در فرایند شارژ گوشی و ثابت ماندن شارژ گوشی خواهد شد. در واقع آداپتورهای شارژر نسبتا باکیفیت هستند و مشکل ایجاد نمی‌کنند اما در مورد کابل‌های شارژ این مساله صدق نمی‌کند. وجود فرسودگی و یا خراش در کابل شارژ و همینطور استفاده از کابل‌های متفرقه می‌تواند دلیل تمامی این مشکلات باشد. اما اگر هیچکدام از این موارد وجود نداشت باید مشکل را جدی گرفت و کمی نگران شد.

 

۴.  آداپتور شارژر خود را بررسی کنید این اتفاق در شارژرهایی رخ می‌دهد که کابل و آداپتور بصورت جدا از هم هستند. سعی کنید آداپتور را با استفاده از کابل‌های مختلف و با گوشی دیگر آزمایش نمایید، تا مشخص شود که مشکل اصلی از شارژر یا گوشی است یا خیر؟؟

 

۵.  تاحد امکان از گوشی در حال شارژ استفاده نکنید اگر عادت بد استفاده از گوشی در حال شارژ را دارید ممکن است با کند شارژ شدن و ثابت ماندن شارژ گوشی مواجه شوید. همینطور  تماشای فیلم، بازی، روشن کردن داده اینترنت گوشی یا حتی استفاده از برنامه‌های معمولی ممکن است باعث کم شدن سرعت شارژ باتری گوشی شما شود. در موارد شدیدتر هنگام استفاده از تلفن در حال شارژ، مصرف باتری ممکن است به حدی باشد که باتری به هیچ وجه شارژ نشود یا حتی شارژ باقیمانده خود را هم از دست بدهد. در زمان مواجه شدن با این مشکل حتما از گوشی استفاده نکنید تا باتری مقداری شارژ شود و اگر باز هم شارژ نشد سایر راه حل‌های ذکر شده را بررسی و عمل کنید. علت خاموش شدن ناگهانی گوشی و راه حل این مشکل را بخوانید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل ایفون

 

علت ثابت ماندن شارژ گوشی

 

کالیبره کردن باتری

کالیبره کردن باتری به زبان خیلی ساده یعنی سیستم عامل گوشی موبایل و تبلت در خواندن اطلاعات موبوط به شارژ باتری دچار مشکل می شود بطوری که  مثلا بر روی صفحه گوشیتان 100 درصد شارژ را مشاهده می کنید در حالی که شارژ واقعی باتری برابر با 80 درصد است که با ترفند هایی که در مقاله کالیبره کردن باتری گفتیم به رفع این مشکل پرداختیم.

شاید شما هم با دیر شارژ شدن یا شارژ نشدن گوشی موبایل و تبلت خود مواجه شده اید! باتری گوشی یا تبلت شما عملکرد جالبی ندارد و فکر می کنید شارژ دستگاهتان خیلی زود خالی می شود. شارژر، کابل و حتی پورت شارژ خود را بررسی کرده اید و از سلامت آن اطمینان دارید اما همچنان مشکل وجود دارد. شاید مشکل از اشتباه نشان دادن میزان شارژ گوشی موبایل یا تبلت شماست! برای رفع این مشکل شما می بایست باتری گوشی یا تبلت خود را اصطلاحا کالیبره کنید!

 

بیشتر بخوانید: چگونه باتری گوشی را بدون شارژر شارژ کنیم؟

 

نمایش نادرست درصد شارژ

 

دلیل نادرست نشان دادن درصد باتری توسط گوشی چیست؟

این مشکل امروزه در بسیاری از وسایل اکترونیکی که با باتری کار می‌کنند دیده می‌شود. بنابراین گوشی‌های اندرویدی، iPhone و حتی تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها نیز ممکن است با این مشکل مواجه شوند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت تمام وسایل اکترونیک که از باتری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند، احتمال بروز همچنین مشکلی در آن‌ها وجود دارد.

هر چند که این مشکل، ایراد خیلی اساسی به حساب نمی‌آید، ولی می‌تواند فرد استفاده کننده از این وسیله را کمی عصبی کند. فرض کنید که به صفحه گوشی خود نگاه می‌کنید و می‌بینید که 25 درصد شارژ برای‌تان باقی مانده است. پس از چند لحظه مجددا به اسمارت‌فون نگاهی می‌اندازید ولی این بار در کمال تعجب مشاهده می‌کنید که شارژ باتری رو به اتمام بوده و گوشی در حال خاموش شدن می باشد. علت شارژ نشدن گوشی چیست؟ و برای حل این ومشکل چکار باید کرد؟ این مقاله را مطالعه کنید.

دلیل بروز این مشکل در باتری‌ها بسیار ساده است. با گذشت زمان عمر باتری کاهش می‌یابد که این امر کاملا طبیعی است. در نتیجه کاهش عمر باتری، ظرفیت آن نیز کم می‌شود. ولی نکته اینجا است که گوشی شما در اندازه‌گیری ظرفیت باتری خیلی خوب عمل نمی‌کند. بعنوان مثال فرض کنید ظرفیت باتری گوشی شما به 95% از ظرفیت اصلی و اولیه آن کاهش پیدا کرده باشد. در این حالت اسمارت‌فون شما این مقدار 95% را بعنوان شارژ کامل در نظر گرفته و به شما گزارش می‌کند. کالیبره کردن باتری این مشکل را برطرف خواهد کرد.

 

دلیل نادرست نشان دادن درصد باتری توسط گوشی چیست؟

 

ثابت ماندن درصد باتری گوشی ایفون

 

هنگام شارژ نشدن آیفون یا آیپد چه کار باید بکنید؟

برای همه این اتفاق افتاده که زمانی که کابل شارژ اورجینال اپل را به دستگاه آیفون یا آیپد خود وصل کردم شناسایی نشد و این کار را با کابل های دیگر برندها نیز امتحان کرده باشیم همین طور بوده باشد. این اتفاق ناخوشایند غیرمنتظره ای به نظر می رسد اما در واقع حل آن راه بسیار ساده ای دارد.

 

کابل شارژ/لایتنیگ را دوباره جا بزنید

اگر کابل شارژری را به دستگاه خود متصل کردید و روی نوار وضعیت علامت متصل بودن دستگاه به برق نیامد، سعی کنید کابل را دربیاورید و دوباره جا بزنید. این به خاطر این است که گاهی اوقات اتصالات الکتریکی روی کابل شارژ در طول زمان پوسیده می شود و به سادگی نمی توانند با اتصال دهنده روی گوشی شما چفت شوند.

 

اجازه بدهید اندکی شارژ شود

اگر دستگاه تان را به پریز برق وصل کردید و صفحه گوشی تان کاملا سیاه بود، ممکن است آنقدر زیاد خالی شده باشد که حتی برای روشن کردن صفحه نیز شارژ نداشته باشد بنابراین نیم تا یک ساعت گوشی خود را به پریز برق متصل نگهدارید تا ببینید که آیا بعد از گذشت مدت زمانی برای ذخیره شارژ باتری آیا چیزی بر روی صفحه به نمایش می آید یا خیر.

 

احتمال آسیب پورت شارژ

 در مواردی دیگر، ممکن است پورت شارژ گوشی آیفون و یا آیپد شما خراب شده باشد و کابل شارژ تان نتواند به خوبی درون آن چفت شود. در این مورد سری کابل شارژ شما داخل پورت شارژ زیادی لق می زند و به خوبی نمی تواند درون آن چفت شود تا پروسه شارژ گوشی تان آغاز گردد. در این مورد برای حل مشکل خود می توانید با خدمات تعمیرات موبایل تماس بگیرید و این مورد معمولا به خاطر استفاده زیاد از پورت یا استفاده ناشیانه و بدون دقت جا زدن کابل به درون آن اتفاق می افتد.  

 

احتمال آسیب کابل شارژ

 درست همانند پورت شارژ، کابل شارژ نیز ممکن است متحمل آسیب شود. کابل شارژهای اپل به داشتن کیفیت ساخت با دوام در طراحی شان خیلی شناخته شده نیستند. آن ها باریک هستند و بخشی از اتاصل که سیم ها در آن جا با یکدیگر تلاقی می کنند بعد از گذشت زمان آسیب می بیند. برای همین کابل های خود را از نظر علایم پوسیدگی و شکستگی بررسی کنید.

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر کشور و برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر برای تعمیرات موبایل و مشاوره تعمیرات موبایل با ما در تماس باشید.

 پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
A22-5G-128 تاریخ : ۱۵ دی ۱۴۰۰
سلام و عرض ادب ، آیا شارژ شدن طولانی بالای پنج 6 ساعت در حالت غیر فست در گوشی A22-5G-128 طبیعیست ؟
ادمین

سلام و وقت بخیر

بله غیر طبیعی هست برای این گوشی. گوشیتون رو به یک کارشناس نشون بدید

مجتبی تاریخ : ۱ دی ۱۴۰۰
سلام گوشش من A51 هستش امروز شارژش روی ۸ مونده بود و شارژ نمیشد ولی با اون شارژ ۸ درصد ۱ الا ۲ ساعت باهاش بازیی کردم الان هرچی شار ژش میکنم روی ۱ درصد مونده و شارژ نمیشه به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه
فاطمه تاریخ : ۱۱ آذر ۱۴۰۰
سلام ببخشید من گوشیم جدیدا خیلی زود شارژ خالی میکنه مثلا از ۶۵ یهو میشه صفر خاموش میشه یا امروز الان ۵ ۶ ساعت هست شارژ اش ۱۰۰ هست باید چیکار کنم؟
ادمین

باسلام

امکان خرابی باتری وجود دارد. دستگاه توسط متخصص چک شود.

Zahra تاریخ : ۵ آذر ۱۴۰۰
سلام گوشی من چند روزه وقتی میزنم شارژ 100 درصد میگیره و 1 روز کامل هم رو همین عدد میمونه اما روز دوم بعد یهو در عرض نیم ساعت همه ی شارژش تموم میشه چیکار کنم.؟ گوشیم honor 8c هست.
ادمین

با سلام

دوست عزیز باتری دستگاه شما باید توسط متخصص چک و در صورت لزوم تعویض شود.

Aein تاریخ : ۱۱ شهریور ۱۴۰۰
سلام خسته نباشید من یک ساله و نیمه گوشیa20sدارم و کلا تو این مدت هیچی نشده ی بار هم تعمیر نشدا ولی این دو روز بعضی وقتا کلا فعلا ۲ باره اینجوری شده ک شارژش ی اندازه میمونه پایین تر نمیاد دفه اول ری استارت کردم درست شد دفه دوم ری استارت کردم درست نشد ولی ۵ دیه وقتی زدمش تو شارژ ۲۰ درصد شارژ شد
ادمین

با سلام

باتری دستگاه توسط متخصص چک شود.

Nazanin تاریخ : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
سلام گوشی من مدل A31هستش وقتی میزنم شارژ یا شارژ نمیکنه (رو همون درصدی که هستش می مونه ) یا خیلی کند شارژ میشه اونم اگه شارژ بشه تا ۵۰ درصد میره دیگه بالا تر نمیره میشه بگید مشکل از کجاست ؟
ادمین

با سلام

امکان خرابی باتری و یا استفاده از کابل شارژ و شارژر نامرغوب وجود دارد. دستگاه باید توسط متخصص چک شود.برای اطلاعات بیشتر مقاله را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

علت شارژ نشدن گوشی چیست؟

حسین ش تاریخ : ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام من گوشی ال‌جی دارم نمیدونم چه اتفاقی براش افتاده همش علامت شارژ روی گوشی هست صددرصد میشه بازم علامت شارژ هست و میگه باتری پر است در تعمیرات هم برم گفت نه ایسی شارژ و نه سکوت شارژ خرابه . مشکل از کجاش می‌تونه باشه ؟!!!!!!
ادمین
با سلام امکان مشکل نرم افزاری وجود دارد.لطفا دستگاه را یکبار به تنظیمات کارخانه برگردانید.
Amin تاریخ : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام گوشی من شیاومی است تا۹۵درصدشارژمیشه ولی ازتون بالاترنمیره
ادمین
با سلام دستگاه شما باید در قسمت باتری ومدار شارژ توسط متخصص چک شود.
دل آرا تاریخ : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام گوشی من a10s هست دوسه روزه شارژش بالاتر از پنجاه نمیره وکند شارژ میشه البته گوشی بعضی موقع پیش خواهر شوهرم میموند وتاصبح تو شارژ می موند ممکنه از اون باشه
ادمین
با سلام امکان خرابی در آی سی شارژ و یا باطری و یاخرابی در سیم شارژ وجود دارد. دستگاه باید توسط متخصص چک شود.برای اطلاعات بیشتر لطفا مقاله را در لینک زیر مطالعه فرمایید. http://www.parsertebatco.com/post/64
ناشنــاس تاریخ : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام من گوشی دستم بود و شارژش ۸۲ رو نشون میداد خاموش روشنش کردم شد ۹۳ اگه میشه راهنمایی کنید
مینا تاریخ : ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
سلام من دوسه ساله نوکیا ۳ دارم دوروزه که صبح ها خوب شارژ نمیشه ینی همش رو یه عددی گیر میکنه و بعد ک ساعت به ۹ نزدیک میشه شارژ میکنه ولی خیلی کند..بعداظهر ها خوب میشه، نمیدونم واقعا چی بگم همین الان هم رو ۱۶ گیر کرده و کند میره.
ادمین
با سلام امکان خرابی در برد و یا باطری وجود دارد. دستگاه باید توسط متخصص چک شود.
Sina تاریخ : ۱۲ فروردین ۱۴۰۰
باسلام من هم گوشیم ال جی استایلوس هستش و تقریبا همه کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی درصد شارژ گوشیم رو 3 درصد مونده حتی من ساعت ها گوشی رو داخل شارژ قرار دادم ولی یک درصد هم بالاتر نرفته باتری موبایل رو هم تازه عوض کردم حدود 6 ماه پیش اگه میتونید راهنمایی کنید
ادمین
با سلام گوشی باید بررسی بشه ممکنه مشکل از سوکت شارژ، مدار شارژ و یا آی سی شارژ باشه
محمد رضا تاریخ : ۲۶ اسفند ۱۳۹۹
من گوشی a70 دارم بعضی مواقع اصلا شارژ نمیشه که چندتا ضربه بهش میزنم درست میشه یا اینکه علامت شارژ میاد ولی درصد بالا نمیره که بازم با چندتا ضربه پشت گوشی اونم حل میشه . لطفا راهنمایی بفرمایید
ادمین
با سلام ممکنه مشکل از سوکت شارژ باشهف آی سی شارژ و یا مسیر شارژ. گوشی بادی از نظر سخت افزاری کامل بررسی بشه تا مشکل اصلی مشخص بشه
ناشنــاس تاریخ : ۲۵ اسفند ۱۳۹۹
سلام وقت بخیر نمیدونم موبایلم از دیروز چرا با داشتن 43درصد شارژ خاموش شد و میزان شارژش هم 0شد از دیروز هر چقدر در شارژ مانده باز هم صفر شارژ نمیشه مشکل از شارژر نیست چون تازه خریدم میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم
ادمین
با سلام شاید مشکل از باتری موبایل باشه و نیاز به تعویض داشته باشه. اگر مشکل از باتری نباشه امکانش هست مشکل سخت افزاری باشه. باید گوشی بررسی بشه
reza تاریخ : ۲۳ اسفند ۱۳۹۹
سلام گوشی من تا چند روز پیش صدرصد شارژ نمی شد، الان دوسه روزه که وقتی میزنم شارژ علامت شارژ میاد اما چیزی شارژ نمیشه،دلیل؟
ادمین
با سلام مشکل میتونه از آی سی شارژ و یا مسیر شارژ باشه. گوشی باید از نظر سخت افزاری بررسی بشه تا مشکل حل بشه
Ali تاریخ : ۲۱ اسفند ۱۳۹۹
سلام ممنونم از اطلاعات خوبه تون من گوشیم a20s هست الان چند روزیه وقتی شارژش میکنم موقع شارژ یهو قطع میشه و وقتی کابل رو به سکوت وصل میکنم قطع و وصل میشه گاهی هم که وصل شه ثابت میمونه و یهو میره بالا چیکار باید کنم خیلی نگرانم
ماهان تاریخ : ۶ اسفند ۱۳۹۹
من گوسیa10sدارم و تا یه درصدی شارژ میشه و دیگه شارژ نمیشه مشکلش چیه
ادمین
با سلام مشکل هم میتونه از باتری باشه هم از مسیر شارژ و سوکت شارژ. گوشیت باید کامل بررسی بشه تا مشکل اصلی مشخص بشه
پروا تاریخ : ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
سلام من گوشی a20sدارم از شارژ درمیارم مثلا روی ۹۰باشه ۱ساعت طول میکشه باهاش کاز کنم تا بیاد روی ۸۹روی ۳۰درصدم میرسه یهو۳تا شارژمیپرونه درعرض۱دقیقه میاد۲۶
ادمین
سلام دوست عزیز مشکل میتونه از موارد زیر باشه: هم باطرى ؛هم شارژ و مسير شارژ. به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید که مشکل دقیق گوشی بررسی بشه
محدثه تاریخ : ۱۷ بهمن ۱۳۹۹
سلام من گوشیمو یک ساله خریدم A20sبعد وقتی از شارژ درمیارمش مثلا اکه ۱۰۰باشه باهاش کار کنم کم نمیشه یعنی ثابت میمونه تا خاموش روشنش کنم تا درست بشه من چیکار کنم خیلی نگرانم که به باتریم ضربه بزنه وباد کنه ؟؟؟
ادمین
سلام دوست عزیز یکبار گوشی و تنظیمات کارخونه بزنید اگر حل نشد مشکل سخت افزاریه گوشی باید باز بشه تا مشکل اصلی مشخص بشه
سارا تاریخ : ۱۳ بهمن ۱۳۹۹
سلام گوشی من آیفون6s+هستش چند وقت پیش باتری گوشیم رو عوض کردم شارژرم چند تا شارژر دارم ولی وقتی گوشی به برقه و استفاده میکنم شارژ ک نمیشه کمم میشه باید به شارژ بزنم حالت پرواز تا شارژ بشه و گاهی اوقات به شارژر متصل است و نشون نمیده
M_e تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
سلام وقت بخیر گوشی من هین استفاده یهو خاموش میشد و فلش زدم.. چند ساعته روی ۴۸ درصد مونده خاموش و روشن کردم شد ۵۶ درصد میشه بگید مشکل چیه m۲۰ سامسونگ و یک ساله خریدم؟؟؟؟
Ali تاریخ : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
سلام خسته نباشید من گوشیم شارژ نمیشد بردم نشون دادم گفتن مشکل آی سی شارژه اونو تعویض کردن از اون موقع تا حالا شارژ روی ۵۰ درصد مونده نه به شارژ میزنی زیاد میشه و نه اینکه کم میشه
کیهان تاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
گوشیم اسمش شیاعومی نوت 8ردمی گوشیو میدم به شارژ از 90درصد کابل میکشم گوشیو میزارم جای 10ساعت باهاش کار نمی کنم 4درصد شارژ خالی میکنه
کیهان تاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام گوشیم اسمش شیاعومی نوت 8ردمی گوشیو میدم به شارژ از 80درصد میکشم 10ساعت باهاش کار نمی کنم 5درصد خالی می‌کنه مشکل از چیه
کیهان میهمی تاریخ : ۱۱ بهمن ۱۳۹۹
سلام من گوشیم میدم شارژ 80درصد شد از شارژر میکندم وقتی که 10ساعت باهاش کار نمی کنم 5درصد خالی می‌کنه گوشیم اسمش شیاعومی نوت 8ردمیه مشکل از چیه
افسانه تاریخ : ۱۰ بهمن ۱۳۹۹
سلام من کابل شارژم رو به تازگی عوض کردم گاهی اوقات گوشیم روی یک درصدی مثلا ۴۵درصد ،۵۵ویا۸۶درصد میمونه وبالاتر نمیره ممکنه باتری خراب شده باشه ؟مدل گوشیم سامسونگone 5 هست وکابل بهتری نمیتونم گیر بیارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
هما تاریخ : ۷ بهمن ۱۳۹۹
سلام وقتتون بخیر من دو ماهه گوشی A01 cor گرفتم مشکلم اینه که جدیدا متوجه شدم گوشیم وقتی که 100 درصد شارژ میشه رو از برق میکشم اما وقتی روشنش میکنم کمتر نشون میده اولاش 99 بود ولی الان به 97 رسیده و اینکه در عرض ده پانزده دقیقه میرسه به 80 مشکل چیه؟
الهام تاریخ : ۶ بهمن ۱۳۹۹
سلام خسته نباشید گوشیم هواوی y9 2019 هست 2 ساعت باهاش کار کردم ولی اصلا از شارژ کم نمیشه و هنوز روی 100% مونده مشکل از چیه؟
ادمین
سلام دوست عزیز گوشیتون مشکل نداره
سپهر تاریخ : ۴ بهمن ۱۳۹۹
سلام من گوشی سامسنگm20روشب تا صبح زدم شارژ بعد فردا هر چی تا بعد از ظهر کار کردم همون 94شد بعد گوشی خاموش روشن کردم اومد 60بعد خود به خود خاموش شد وقتی هم که زدم شارژ روشن کردم دباره رفت رو 60 و کند شارژ میشه چکار کنم ممنون
ادمین
سلام دوست عزیز اول گوشی رو با یه شارژر دیگه شارژ کنید اگر مشکل حل نشد باتری باید تعویض بشه
پریان تاریخ : ۳ بهمن ۱۳۹۹
سلام من گوشیم خودبه خود خاموش شده روشن نمیشه الان به شارژ وصلش کردم اما اصلا مشخص نیست شارژ میشه یا نه با چند تا شارژر هم امتحان کردم و هرچند وقت یکبار هم صفحه نمایشش خودبهخود روشن و خاموش میشه گوشیمم هاوایی گوشیم درست میشه
ادمین
سلام دوست عزیز مشکل از هارد گوشیه و باید تعویض بشه
سعید تاریخ : ۲۴ دی ۱۳۹۹
سلام من گوشیمو از طریق دکمه ولوم و پاور ری استارت کردم گوشی خاموش شد بعد چند دقیقه که روشن شد شارژی باتری از ۹۰ درصد رسید به ٢٠ درصد من زدم به شارژ به سرعت شارژ شد تا باز دوباره رسید به ۸۹ الان هرچی ازش استفاده میکنم شارژش کم نمیشه مشکلش چیه مدل گوشی ردمی۸ شیامی هست
ادمین
سلام دوست عزیز یکبار گوشی رو خاموش کنید بزنید به شارژ تا 100 درصد بشه. بعد روشن کنید و ازش استفاده کنید
محمد تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۹
سلام خدمت شما.من گوشیa10sدارم و از امروز که گوشیم روشن کردم ۳۵درصد بود رسید به۲۴درصد دیگه پایین نمیشه.چیکار کنم و چه مشکلی داره‌ممنون از شما
ادمین
سلام دوست عزیز احتمالا مشکل از آی سی شارژه. برای بررسی دقیق تره گوشی به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید
Mohammad تاریخ : ۲۱ دی ۱۳۹۹
سلام وقت بخیر چند ماهی هست گوشی خیلی کند شارژ میشه باید رو حالت بهینه بزارم تا کم کم درصدش بالا بره غیر ازاین اصلا درصد بالا نمیره ، کابل گوشی و عوض کردم درست نشد ، دو تا اداپتورم دارم ولی جوابی نداد ، باتری گوشی هم باد نکرده ، پرسی هستش ، مدلش هوآی y6pro
ادمین
سلام دوست عزیز اگر از سوکت شارژ و آداپتور مطمئن هستید مشکل از آی سی شارژه.برای بررسی دقیق تره گوشی به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید
مجتبی اسدی تاریخ : ۲۰ دی ۱۳۹۹
سلام خسته نباشید ببخشید من یه گوشی هواوی مدل میت 10 لایت دارم. والا باتری گوشیم باد کرده بود و روی صفحه نمایش لک افتاده بود.رفتم باتری عوض کردم لک برطرف شد اما من عادت دارم شبا گوشی خاموش میکردم.و باتری جدید شبا خودش 30 درصد تا 40 درصد کم میشد. باتری گارانتی داشت بردم گارانتی باتری عوض کردم دوباره. اما الان این مشکل دارم که درصد شارژ گوشیم تغییر نمیکنه. یعنی مثلا یک ساعتم استفاده کنم رو همون عدد 80 میمونه تا خاموش روشن میکنم درصدش یهو میاد پایین میشه 70 مثلا. الان باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
ادمین
سلام دوست عزیز مشکل گوشیتون سخت افزاریه حتما باید به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید
محمد تاریخ : ۱۸ دی ۱۳۹۹
سلام.من گوشی اکسپریا z2 دارم حدود یک ماه قبل باطری گوشی رو عوض کردم و بعد از دو هفته دیگه شارژ نمیشه و یه باطری دیگه گرفتم کو اونم وقتی زدم به شارژ تا 100%شارژ شد و همون روز که شارژر را برای شارژ مجدد وصل کردم دیگه شارژ نشد و چون باتری. گارانتی تعویض داشت باتری َسوم را هم گرفته و سری اول که به شارژر وصل کردم شارژ شده و بعد از وصل مجدد دیگه شارژ نمی‌شود و روی 1% تا وقتی که شارژر متصل باشه بدون اینکه علامت شارژ شدن باتری نمایش داده شود گوشی روشن است ولی از 1%. بالاتر نمی‌رود ممنون میشم راهنمایی کنید.
ادمین
با سلام آیسی شارژ گوشی شما خرابه و هیچ ارتباطی به باطری ندارد .
زهرا تاریخ : ۸ دی ۱۳۹۹
سلام وقتتون به خیر من همین دیروز یه تبلت گرفتم مدلش(samsung galaxy tab a 10.1) هست . وقتی خواستم که روشنش کنم روشن نشد و محبور شدم که به پریز بزنم تبلت رو و بعد از چند دقیقه که روشن شد دیدم که شارژ تبلت 50 درصد هست .پس از شارژر در اوردم و باهاش کار کردم .حدود 5 ساعت بعد دیدم که هنوز شارژ تبلت 50 درصد هست بعد از چند دقیقه صفحه گوشی هنگ کرد و به نوعی انگار خودش داشت کار می کرد و برنامه ها رو باز و بسته می کرد .بعد از اون یدفعه خاموش شد ،و روشن نشد . بعد زدم شارژ گذاشتم یه مدت بمونه حدود نیم ساعت بعد روشنش کردم دیدم 50 درصده . دوباره از شارژ در اوردم و باهاش کار کردم دیدم بعد یه 15دقیقه دوباره هنگ کرد و خاموش شد . تبلت رو به بازگشت به کارخانه برگردوندم و دوباره وقتی خاموش بود زدم به شارژ. بعد از چند دقیقه رفتم نگاه کردم دیدم شارژش 23 درصده و هر چند دقیقه داره میره بالاتر .گفتم خدارو شکر دیگه درست شد .اما وقتی رسید به 50 دیگه بالاتر نرفت که نرفت . روشنش کردم دیدم شارژش 67 درصده و طبق یه دستوری که خونده بودم می خواستم تبلت رو کالیبره کنم اما هر کاری کردم تبلت شارژ نشد .خاموش و رونش کردم دیدم دوباره شد 50 درصد اما ایندفعه علامت شارژ اومد . اما دوباره از 50درصد بالا تر نرفت . امروزم داشتم باهاش امتحان میدادم که گفت دمای تبلت خیلی بالاست و بعد از چند دقیقه خاموش شد. و تا وقتی که نزدم شارژ روشن نشد .اما دوباره همون پیام دمای بالا اومد . امروز نزدیک به چند بار این پیام اومد (در صورتی که وقتی به پشت تبلت دست بزنی خیلی خیلی خیلی سرده ) الان زدم شارژ اما هر لحظه شارژش قطع و وصل میشه از کابل های دیگه هم استفاده کردم . حتی دیروز خطای دمای خیلی پایین هم موقع شارژ میداد . در ضمن وقتی خاموش هست هم علامت شارژش از 50 بالاتر نمیره.اما احساس میکنم ساخت افزاریه .اخه بلندگوهاش هم وقتی صدارو تا نصف ببری بالا خش خش میکنه . بنظرتون مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری ؟ باید چیکار کنم ؟ تو رو خدا راهنماییم کنید من این تبلتو تازه خریدم و کلاسام و باهاش شرکت می کنم .
ادمین
باسلام وقتتون بخیر احتمال زیاد باطری دستگاه خراب است ولی امکان اینکه مشکل ازبرد باشه هم هست درنظر داشته باشید که شما میتونید با ثبت تعمیری تلفن همراهتون در سایت ما و تماسی که کارشناسان ما باشما میگیرند در اولین فرصت به نتیجه برسید
محسن تاریخ : ۷ دی ۱۳۹۹
سلام من یک گوشی سامسونگJ7دارم که شارژ ۹۰درصد میشه اصلاشارژ نمیشه هرچند ساعت باز بمونه همون درصد رو نشون میده همون ک موقعی ک ۹۰درصد شد گوشیم و شارژ نمیشه باید گوشیمو از شارژ دربیارم کارکنم باش تا۱درصد کم بشه بعد بزارمش شارژ تا صددرصد پرمیشه بعد اینکه از صددرصد پرشد از شارژ میکشم ۵درصد کم میشه باطری گوشیمم تعویض کردم هنوز اینطوریه میش بگین چرا اینطوری میشه و باید چیکارکردگوشی خودم کالبیرم کردم
ادمین
باسلام اگه از باطری مطمئنید مشکل از مدار شارژ می باشد و خرابی احتمالی از ایسی شارژ است . برای حل مشکل می تونید کارتون رو تو سایت ثبت کنید تا کارشناسان پارس ارتباط برای حل مشکل تون باهاتون تماس بگیرند .