ثبت درخواست تعمیرات
onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

علت بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ، حل مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

علت بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ، حل مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2023-02-14 10:33:31. یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از کاربران گوشی با آن روبه‌رو شوند، بلند شدن ال سی دی گوشی است. قطعاً بلند شدن ال سی دی گوشی نشان‌دهنده یک نقص فنی و خرابی گوشی خواهد بود در این حالت ال سی دی شل شده و از بدنه دستگاه فاصله گرفته است. این فاصله بسته به میزان آسیب واردشده به نمایشگر گوشی می‌تواند در حدی باشد که بخش‌های داخلی زیر نمایشگر کاملاً دیده خواهد شد. یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از کاربران گوشی با آن روبه‌رو شوند، بلند شدن ال سی دی گوشی است. قطعاً بلند شدن ال سی دی گوشی نشان‌دهنده یک نقص فنی و خرابی گوشی خواهد بود در این حالت ال سی دی شل شده و از بدنه دستگاه فاصله گرفته است. این فاصله بسته به میزان آسیب واردشده به نمایشگر گوشی می‌تواند در حدی باشد که بخش‌های داخلی زیر نمایشگر کاملاً دیده خواهد شد. 4.5
جدیدترین مقالات close
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
جدیدترین مقالات ←
علت بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ، حل مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ
علت بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ تاریخ بازنویسی : ۲۴ مهر ۱۴۰۲

علت بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ، یکی از مشکلاتی که ممکن است برخی از کاربران گوشی با آن روبه‌رو شوند، بلند شدن ال سی دی گوشی است. قطعاً بلند شدن ال سی دی گوشی نشان‌دهنده یک نقص فنی و خرابی گوشی خواهد بود در این حالت ال سی دی شل شده و از بدنه دستگاه فاصله گرفته است. این فاصله بسته به میزان آسیب واردشده به نمایشگر گوشی می‌تواند در حدی باشد که بخش‌های داخلی زیر نمایشگر کاملاً دیده خواهد شد.

با توجه به دلیل بروز مشکلی که پیش‌آمده است، از روش‌های مناسب برای برطرف کردن این مشکل استفاده می‌شود. در این مقاله ما قصد داریم ابتدا دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی را بررسی کرده و در ادامه این مقاله از تعمیرات تخصصی موبایل ترفندهای موجود برای برطرف کردن این مشکل را بیان کنیم.

 

حل کردن مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

یکی از مشکلات گوشی‌های سامسونگ، بلند شدن ال سی دی گوشی است. بلند شدن ال سی دی درواقع لق شدن و شل شدن آن خواهد بود. حتی گاهی به دلیل باد کردن نمایشگر، ال سی دی گوشی بلند می‌شود. اتفاقی که در واقعیت با بلند شدن LCD موبایل شکل می‌گیرد، فاصله افتادن بین نمایشگر و بدنه دستگاه بوده است.

بروز این مشکل درگوشی به‌هیچ‌عنوان نشانه خوبی نخواهد داشت و می‌توان به دلایل گوناگونی برای بروز آن اشاره کرد. هر دلیلی که بتوان برای بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ در نظر گرفت قطعاً ریشه در مشکلات سخت‌افزاری دارد. یعنی یک نقص سخت‌افزاری درگوشی سامسونگ موجب باد کردن و شل شدن ال سی دی آن شده است یکی از دلایل مهم‌ترین مشکل باد کردن ال سی دی موبایل خراب شدن باتری و به دنبال آن باد کردن این قطعه است.مقاله کالیبره باتری گوشی سامسونگ را مطالعه کنید.

 

حل کردن مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

 

دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

هر دلیلی را که بتوان برای بلند شدن LCD موبایل دانست یعنی یک نقص سخت‌افزاری در دستگاه موجب باد کردن و شل شدن ال سی دی شده است. یکی از مهم‌ترین دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی‌های SAMSUNG و سایر مارک‌ها خراب شدن باتری و به دنبال آن باد کردن این قطعه است. هنگامی‌که به دنبال استفاده از شارژرهای تقلبی یا استفاده نادرست از گوشی باتری آن دچار بروز این مشکلات خواهد شد، باد کردن باتری می‌تواند موجب لق شدن نمایشگر شود ال سی دی گوشی سامسونگ شما شود.

معمولاً بلند شدن ال سی دی درگوشی‌های که باتری آن‌ها قابلیت جدا شدن را ندارند مشکلات بیشتری را در بر خواهد داشت برای حل این مشکل باید هر چه زودتر برای تعویض باتری گوشی خود اقدام کنید. دلایل دیگر برای بروز این مشکل که به وجود خواهد آمد وارد آمدن ضربه و فشار به ال سی دی و آب خوردگی گوشی خواهد بود. هرگونه ضربه و فشاری که به ال سی دی واردشده باشد، به دلیل حساسیت زیادی که این قطعات سخت‌افزاری دارند می‌تواند موجب خرابی و در مواردی لق شدن و شل شدن ال سی دی شود.

دلایل دیگری که موجب بروز این خواهد شد آب خوردگی موبایل نیز یکی از موارد مهم در باد کردن نمایشگر گوشی سامسونگ است. به دلیل حساسیت بالای که این گوشی‌های هوشمند دارد و حساسیت این قطعات سخت‌افزاری دارد موجب شل شدن ال سی دی گوشی سامسونگ خواهند شد. و دلایل آخری گه ممکن است باعث بروز این مشکلات شود درنهایت فرسوده‌شدن گوشی را می‌توان به‌عنوان یکی از دلایل بسیار مهم باد کردن نمایشگر این دستگاه در نظر گرفت. این هم از دلایل بلند شدن گوشی‌های سامسونگ خواهد بود که با برطرف کردن این مشکلات به‌طورکلی مشکل به وجود آمده رفع خواهد شد.

 

انواع دلایل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ

 

دلیل تعمیرات نادرست بلند شدن ال سی دی گوشی

مواردی که مطلب بالا که گفته شد می‌توانند به‌صورت کلی به‌عنوان مهم‌ترین آسیب‌های سخت‌افزاری در نظر گرفته شوند که موجب بلند شدن LCD گوشی هوشمند شما شوند؛ اما در بعضی از مواقع تعمیرات نادرست و تعویض قطعات که درست شکل نگرفته است دلیل بروز این مشکل در نمایشگر گوشی خواهد شد. زمانی که بعد از آسیب و شکستگی ال سی دی گوشی برای تعمیر و تعویض آن قطعه اقدام می‌کنید، درصورتی‌که تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل سامسونگ را در یک مرکز نامعتبر انجام داده باشید و یکی دیگر از دلایل‌ها استفاده از نمایشگر تقلبی برای گوشی استفاده کرده باشند دلیل لق شدن ال سی دی خواهد شد.

این ال سی دی که درگوشی استفاده‌شده است قطعاً کیفیت لازم و خوبی را نخواهد داشت و به دلیل تفاوت‌هایی فراوانی که با نمونه‌های اصلی دارند نمی‌توانند به‌خوبی روی دستگاه سوار شده باشد.

نکته دیگری که موردتوجه باید قرارگرفته باشد مربوط به تعویض و نصب نادرست ال سی‌دی‌های تعویضی بوده است. ممکن است به دلیل اشتباه و کم‌کاری برخی از تعمیرکاران موبایل، برای نصب کردن ال سی دی روی دستگاه از چسب دور لبه‌های نمایشگر استفاده‌نشده باشد و به همین دلیل نیز ال سی دی شل خواهد شد. درنتیجه برای تعمیرات موبایل سامسونگ هوشمند خود باید مراجعه به یک مرکز تعمیراتی نامعتبر نداشته باشید زیرا می‌تواند خود دلیل بروز مشکلات گوناگونی ازجمله بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ باشد.

 

راه‌حل رفع مشکل بلند شدن ال سی دی

در مرحله اول باید مشاهده کرد که چه عواملی موجب بلند شدن LCD گوشی شده است. اگر دلیل بروز این مشکل خرابی و باد کردن باتری موبایل سامسونگ باشد، قطعاً راه‌حل رفع این مشکل نیز تعویض باتری گوشی سامسونگ موردنظر خواهد بود. وارد شدن ضربه به موبایل نیز یکی از علت‌های اصلی است که زمانی ضربه واردشده ممکن است کوچک‌ترین ضربه‌ای حتی به بخش کوچکی از ال سی دی زده شود، ممکن است بخشی از آن بلند شود.

به دلیل فاصله افتادن در بخش کوچکی از ال سی دی به‌مرورزمان این مشکل در تمام سطح صفحه‌نمایش گسترش خواهد یافت. درنتیجه برای حل این مشکل به وجود آمده باید تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی سامسونگ را انجام داده. پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از به وجود آمدن این مشکل از یک قاب مقاوم استفاده کرد که لبه‌های گوشی را بپوشاند. درصورتی‌که مشکلات مانند خط‌های افقی یا عمودی یا رنگی شدن صفحه نمایشگر روی ال سی دی ایجاد شد اطمینان داشته باشید که همه این موارد گفته‌شده مربوط به ضربه واردشده خواهد بود.

 تعمیر آب خوردگی گوشی سامسونگ و تعویض تاچ و ال سی‌دی‌ موبایل تقلبی که نصب‌شده روی دستگاه از دیگر راه‌حل‌هایی خواهد بود که برای رفع مشکل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ می‌توان آن‌ها را دنبال کرد.

 

راه‌حل رفع مشکل بلند شدن ال سی دی

 

چطور از بلند شدن ال سی دی درگوشی جلوگیری کنیم؟

ال سی دی گوشی‌های هوشمند در کل یک قطعه گران‌قیمت محسوب می‌شوند و تعمیرات آن در اکثر مواقع امکان وجود نخواهد داشت و باید آن قطعه را تعویض کرد، بهترین کار و جلوگیری کردن از این مشکلات باید نکاتی را رعایت کنید که مانع بروز مشکلاتی از قبیل بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ موردنظر شود. در درجه اول حتماً از تجهیزات جانبی اصلی برای دستگاه استفاده کنید. مانند استفاده از باتری یا شارژرهای اصلی استفاده کنید و یا از باطری و شارژرهای تقلبی یا نصب یک ال سی دی فیک روی دستگاه استفاده نکنید زیرا قطعاً می‌تواند مشکل‌ساز برای شما خواهد بود.

همیشه مراقب باتری دستگاه‌های هوشمند خود باشید و درزمانی که نشانه‌هایی از خرابی باتری را مشاهده کردید، سریعاً برای تعویض باتری اقدام کنید. باد کردن باتری نه‌تنها به ال سی دی بلکه به سایر بخش‌های گوشی نیز آسیب جدی را وارد خواهد کرد.

نکته نهای این است که در صورت لق شدن صفحه‌نمایش علاوه بر این‌که باید از سلامت باتری گوشی سامسونگ خود مطمئن شده باشید و همچنین از متخصص بخواهید که چسب لبه‌های صفحه‌نمایش را چک کند تا مشکلی وجود نداشته باشد ، و درنهایت این‌که سعی کنید همیشه از یک محافظ و گارد گوشی محکم و استاندارد استفاده کنید تا از وارد شدن ضربه و فشار به دستگاه، خصوصاً ال سی دی آن جلوگیری کنید. تا دچار مشکلات این‌چنینی نشوید.

 

سخت‌افزاری گوشی و خرابی آن

بروز یک نقص در تعمیرات سخت افزاری موبایل می‌تواند عامل اصلی بلند شدن ال سی دی گوشی سامسونگ باشد که در آن خرابی یک قطعه داخلی با فشاری که به نمایشگر واردشده است موجب لق شدن و بلند شدن ال سی دی آن شده است. یکی از این قطعات که موجب بروز مشکل خواهد شد باتری گوشی است. درصورتی‌که باتری گوشی خراب‌شده باشد، باتری باد خواهد کرد و با باد کردن باتری فشاری زیاد به نمایشگر وارد می‌شود. معمولاً در صورت استهلاک باتری و یا استفاده از باتری‌های غیر اصلی یا شارژرهای تقلبی، باتری خراب‌شده و باد خواهد کرد. با باد کردن باتری و فشار آمدن به نمایشگر ال سی دی، شاهد شل شدن و بلند شدن LCD موبایل خودخواهیم بود.

علاوه بر باتری گوشی که آسیب‌های واردشده موجب آسیب‌های سخت‌افزاری و فیزیکی که به خود نمایشگر وارد کرده است هم می‌توانند دلیل خرابی ال سی دی شوند. برای مثال زمین خوردن‌های پشت سر هم گوشی، وارد شدن فشار بیش‌ازحد به صفحه‌نمایش، آب‌خوردگی و نفوذ رطوبت به درون دستگاه و … همگی می‌توانند روی ال سی دی گوشی تأثیر منفی داشته باشند و یکی از نتایج این آسیب‌ها که واردشده است نیز سیاه شدن صفحه‌نمایش گوشییا بلند شدن و لق شدن ال سی دی شده است. در آخر این‌که ال سی دی در بسیاری از دستگاه‌ها بعد از سال‌ها استفاده مداوم و فرسودگی قطعات شل شده و بلند خواهد شد. بنابراین مراقب گوشی‌های هوشمند خود باشید تا دچار این مشکلات نشوند.

 

سخت‌افزاری گوشی و خرابی آن

 

سخن پایانی

 دورنگه داشتن گوشی از آب و رطوبت، استفاده از قطعات اصلی و باکیفیت و ضربه وارد نکردن به گوشی و مواردی ازاین‌دست هم می‌تواند برای جلوگیری از شل و بلند شدن ال سی دی جلوگیری کرد؛ و درنهایت در خصوص تعمیرات گوشی و تعویض قطعات مانند تعویض باتری برای گوشی سامسونگ خود دقت و سعی کنید از لوازم فیک استفاده نکنید و دقت کافی و لازم را در نظر داشته باشید تا تعمیرات موردنیاز برای گوشی شکل بگیرد و آسیبی به گوشی و ال سی دی شما وارد نشود.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران icon
دانیال تاریخ : ۲۴ مهر ۱۴۰۲
سلام اگه ال سی دی لق بخوره باید حتما تعویض بشه یا تعمیر کار میتونه بدون تعوی درستش کنه؟؟؟