onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

تعویض آی سی تغذیه آیفون به چه صورت است؟

تعویض آی سی تغذیه آیفون به چه صورت است؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-08-17 12:16:37. تعمیر آی سی تغذیه موبایل آیفون یکی از خدماتی بسیار مهمی است که در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل پارس ارتباط به کاربران گوشی های موبایل آیفون ارائه می گردد. آی سی تغذیه از مهم ترین قطعات گوشی های موبایل است که با ولتاژهای قوی و یا ضعیف در ارتباط می باشد. این قطعه انرژی بخش های بسیار زیادی از موبایل را تامین می کند و وظیفه تامین انرژی تغذیه ی این قطعات را بر عهده دارد. تعمیر آی سی تغذیه موبایل آیفون یکی از خدماتی بسیار مهمی است که در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل پارس ارتباط به کاربران گوشی های موبایل آیفون ارائه می گردد. آی سی تغذیه از مهم ترین قطعات گوشی های موبایل است که با ولتاژهای قوی و یا ضعیف در ارتباط می باشد. این قطعه انرژی بخش های بسیار زیادی از موبایل را تامین می کند و وظیفه تامین انرژی تغذیه ی این قطعات را بر عهده دارد. 4.5

جدیدترین مقالات close

آموزش تغییر سایز فونت در آیفون
آموزش تغییر سایز فونت در آیفون
چرا کیبورد گوشیم کار نمیکنه؟
چرا کیبورد گوشیم کار نمیکنه؟
تفاوت ال سی دی اصلی و اورجینال موبایل از LCD های کپی
تفاوت ال سی دی اصلی و اورجینال موبایل از LCD های کپی
چگونه عمر باتری ایفون ایکس را افزایش دهیم؟
چگونه عمر باتری ایفون ایکس را افزایش دهیم؟
افزایش عمر باتری آیفون
افزایش عمر باتری آیفون
مدت زمان شارژ گوشی شیائومی نوت ۱۰ پرو
مدت زمان شارژ گوشی شیائومی نوت ۱۰ پرو
آیا استفاده از فست شارژ برای گوشی ضرر دارد؟
آیا استفاده از فست شارژ برای گوشی ضرر دارد؟
علت داغ شدن گوشی سامسونگ a50
علت داغ شدن گوشی سامسونگ a50
دلایل خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن
دلایل خاموش شدن گوشی و روشن نشدن آن
علت داغ شدن گوشی سامسونگ a12
علت داغ شدن گوشی سامسونگ a12
علت داغ شدن گوشی هنگام استفاده از اینترنت
علت داغ شدن گوشی هنگام استفاده از اینترنت
بهترین روش ها برای نحوه حذف ویروس در ایفون
بهترین روش ها برای نحوه حذف ویروس در ایفون
مشکل ریست شدن گوشی هوآوی
مشکل ریست شدن گوشی هوآوی
علت ریستارت خودکار گوشی اندروید و حل این مشکل
علت ریستارت خودکار گوشی اندروید و حل این مشکل
مشکلات اسپیکر گوشی شیائومی
مشکلات اسپیکر گوشی شیائومی
 افزایش ظرفیت باتری موبایل با راهکار جدید سامسونگ!
افزایش ظرفیت باتری موبایل با راهکار جدید سامسونگ!
جدیدترین مقالات ←

تعویض آی سی تغذیه آیفون به چه صورت است؟

 تعویض آی سی تغذیه آیفون

تعمیر آی سی تغذیه موبایل آیفون یکی از خدماتی بسیار مهمی است که در مرکز تعمیرات موبایل  به کاربران گوشی های موبایل آیفون ارائه می گردد. آی سی تغذیه  از مهم ترین قطعات گوشی های موبایل است که با ولتاژهای قوی و یا ضعیف در ارتباط می باشد. این قطعه انرژی بخش های بسیار زیادی از موبایل را تامین می کند و وظیفه  تامین انرژی تغذیه ی این قطعات را بر عهده دارد.

 

از این جهت کارشناسان ما در کلینیک تعمیرات موبایل آیفون معتقد هستند که این قطعه باید به شکل کاملا تخصصی و با استفاده از ابزار پیشرفته تعمیر شود. بسته به نوع و شدت آسیب وارد شده، به آی سی تغذیه باید تعمیر و یا تعویض گردد. از آنجایی که تعمیر ناقص این قطعه و یا بروز خطا در روند تعمیر آی سی می تواند باعث شود مشکلاتی جدی تر در موبایل به وجود آید. متخصصین ارشد it درنمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل پارس ارتباط، بررسی و تعمیر آن را بر عهده میگیرند.

 

 تعویض آی سی تغذیه آیفون به چه صورت است؟

 

بررسی بیشتر ساختار آی سی آیفون

آی سی تغذیه Base Band ساخت شرکت Quadcomn وظیفه تامین ولتاژهای این گوشی را بر عهده دارد. یک آی سی کریستال به این آی سی وصل است و Clock مورد نیاز طبقه Base Band توسط این آی سی تولید و توزیع می شود. خرابی آن باعث خاموشی گوشی و لحیم سردی آن باعث عدم آنتن دهی می شود. از همین رو باید برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون تمام بخش های آن را با دقت و در اولین فرصت بررسی کنیم. بد نیست بدانید که آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل می شود و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ لازم را برای قسمت های دیگر فراهم می کند.

ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار حفاظت جریان داخل آی سی می شود. اگر جریان کشیده شده از آی سی تغذیه از حد معینی بیشتر شود، مدار حفاظت جریان دست به کار می شود و به دنبال آن آی سی تغذیه کل موبایل را خاموش می کند. برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون لازم است با صفر تا صد عملکرد این قطعه آشنا باشیم تا بتوانیم اختلال را به درستی تشخیص دهیم.

 

آی سی تغذیه موبایل چیست؟

 در بین  قطعات ممختلفی که در گوشی های هوشمند موجود هستند آی سی تغذیه از مهم ترین بخش ها به حساب می آید. این قطعه، در فرایند تامین ولتاژ نقش بسیار مهمی داشته و از کار افتادن آن، باعث بروز آسیب های جدی در گوشی های هوشمند می شود.

 

 آی سی تغذیه موبایل، قطعه ای بسیار ظریف و حساس است که به دلیل ارتباط با جریان برق، به شدت در معرض آسیب دیدگی و خرابی قرار میگیرد. از طرفی، عملکرد این قطعه به شکلی است که در صورت بروز مشکلات، دیگر بخش های دستگاه را نیز درگیر خود می کند. برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون شناخت ساختار آن لازم و ضروری می باشد.

 

 

موارد استفاده از آی سی چیست؟

مدار یکپارچه (IC)، که گاهی اوقات تراشه و یا میکروچیپ نیز خوانده می شود، یک ویفر نیمه هادی است که بر روی آن هزاران یا میلیون ها مقاومت، خازن و ترانزیستور ریز ساخته شده است. یک IC می تواند به عنوان تقویت کننده، نوسان ساز، تایمر، پیشخوان، حافظه کامپیوتر یا ریز پردازنده عمل کند.

آی سی تغذیه موبایل

 

ساختار کلی و اساسی آی سی تغذیه آیفون به شکل است؟

برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون شناخت کلی از ساختار آن لازم و ضروری است. آی سی تغذیه Base Band که ساخت شرکت Qualcomm وظیفه تامین ولتاژهای این گوشی را بر عهده میگیرد. یک آی سی کریستال به این آی سی وصل است و Clock مورد نیاز طبقه Base Band توسط این آی سی تولید و توزیع می گردد. خرابی این قطعه  باعث خاموشی گوشی و لحیم سردی آن باعث عدم آنتن دهی می شود.

آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل خواهد شد و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ لازم را برای قسمت های دیگر فراهم می کند. ولتاژ از طریق یک پین مثبت باتری وارد مدار حفاظت جریان داخل آی سی می شود.

اگر جریان کشیده شده از آی سی تغذیه از حد مشخصی بیشتر شود، مدار حفاظت جریان شروع به کار می کند و به دنبال آن آی سی تغذیه کل موبایل را خاموش می کند. تعمیر آی سی تغذیه آیفون تنها زمانی موثر و نتیجه بخش است که بتوانیم با توجه به ساختار پیچیده این بخش از دستگاه، عیب یابی دقیقی انجام دهیم و مسیر تعمیر را به درستی انتخاب و اجرا کنیم.

 

 بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل آیفون 11

 

تعویض آی سی تغذیه آیفون 

برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون باید در کنار مهارت و دقت، حساسیت های لازم را نیز در نظر داشته باشید. اینکه آی سی تغذیه تعمیر شود و یا اینکه نیاز به تعویض دارد بستگی به این امر دارد  که شدت اختلال موجود در گوشی چه قدر باشد. اگر امکان تعمیر موبایل وجود داشته باشد که مسیر تعمیر پیش گرفته می شود.

 

در غیر این صورت باید با تعویض آی سی تغذیه آیفون سلامتی را به گوشی شما بازگردانیم. تعویض آن نیز به دقت و ریسک بالا نیاز دارد. برای تعویض آی سی تغذیه آیفون باید تاچ و ال سی دی گوشی باز شود، زیرا آی سی بر روی برد گوشی های iPhone قرار دارد. پس از برداشتن تاچ و ال سی دی، ابتدا فلت های متصل به برد و سپس خودِ برد را از گوشی جدا می کنند و مسیر تعویض را پیش می گیرند. پس برای تعویض آی سی تغذیه آیفون خود به یک کلینیک تعمیرات تخصصی موبایل معتبر مراجعه نمایید.

 

تعویض آی سی تغذیه آیفون

 

تشخیص خرابی آی سی آیفون

برای تعمیر آی سی تغذیه آیفون باید خرابی آن مشخص و ثابت شود. توجه داشته باشید که اگر گوشی موبایل شما دیر شارژ می شود و یا اصلا شارژ نمی شود امکان دارد مشکل از طرف باتری، سوکت شارژ و یا آی سی باشد. عیب یابی این اختلال تنها از عهده یک تعمیرکار ماهر و مجرب بر می آید و کاربر نمی تواند شخصا در این باره تصمیمی بگیرد.

 

چند نوع آی سی موبایل وجود دارد؟

براساس نوع فناوری، دو نوع IC وجود دارد:

  1. آی سی خطی (Linear IC) : این نوع IC بر روی سیگنال آنالوگ کار می کند که سیگنال خروجی با توجه به سیگنال ورودی متغیر تغییر پیدا می کند.
  2. آی سی دیجیتال (Digital IC): این نوع IC بر روی سیگنال دیجیتال کار می کند.

 

علائم خرابی آی سی تغذیه آیفون

آشنایی با نشانه های خرابی هر قطعه به شما این امکان را می دهد پیش از به وجود آمدن یک ضرر اتمالی خیلی زیاد چه از نظر هزینه چه از نظر گسترش خرابی در کل مدار به فکر تعمیر و راه چاره باشید. از علائم خرابی آی سی تغذیه گوشی خاموشی، مصرف بیش از حد باطری و از کار افتادن قسمتی از مدار مانند دوربین صدا و یا هر قسمت دیگری را می توان نام برد.

 

آی سی تغذیه و یا Base Band که ساخت شرکت Qualcomm است وظیفه تامین ولتاژهای این گوشی را بر عهده میگیرد. یک آی سی کریستال به این آی سی متصل است و Clock مورد نیاز طبقه Base Band و  توسط این آی سی تولید و توزیع می شود. خرابی آی سی باعث خاموشی گوشی و لحیم سردی آن باعث عدم آنتن دهی خواهد شد.

 

آی سی تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری متصل می شود و با گرفتن ولتاژ باتری و بر اساس طراحی داخلی، ولتاژ لازم را برای قسمت های دیگر فراهم می سازد. ولتاژ از طریق پین مثبت باتری وارد مدار حفاظت جریان داخل آی سی می شود. اگر جریان کشیده شده از آی سی تغذیه از حد مشخصی بیشتر باشد، مدار حفاظت جریان شروع به کار می کند و به دنبال آن آی سی تغذیه کل موبایل را خاموش می کند.

 

تعمیر آی سی تغذیه آیفون تنها زمانی موثر و نتیجه بخش خواهد شد که بتوانیم با توجه به ساختار پیچیده این بخش از دستگاه، عیب یابی دقیقی را انجام بدهیم و مسیر تعمیر را به درستی انتخاب و اجرا کنیم.

 

پارس ارتباط نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در کرج می باشد و همینطور برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل است. شما می توانید تمامی قطعات اصل و اورجینال را برای تعمیرات موبایل از فروشگاه آی سی پارس ارتباط تهیه نمایید. فروش انواع آی سی هارد، آی سی هارد b309 (هارد b309), ابزار تعمیرات موبایل و ... در پارس ارتباط لوتوس.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت ما مراجعه نمایید و یا با همکاران ما در تماس باشید.

شماره های تماس:

  • 02691009091
  • 09197922279

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید