ثبت درخواست تعمیرات
onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟

علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-08-02 11:09:26. داغ شدن آیفون ۱۳غیرمعمول نیست و گرم شدن گوشی لزوماً نشانه مشکل نیست اما اگر بیش از حد داغ می‌شود باید به دنبال علت داغ شدن گوشی ایفون در شارژ بگردید. آیفونی که به طور مداوم یا بیش از حد داغ می‌شود ممکن است نشان دهنده مشکلی باشد که باید برطرف شود تا گوشی شما آسیب نبیند. چرا آیفون داغ می‌شود و چگونه آن را برطرف کنیم؟ علت داغ شدن گوشی ایفون ممکن است مشکل باتری یا مشکل سخت افزاری دیگری باشد. اگر آیفون شما بر اساس سخت افزار آسیب دیده یا ناکارآمد داغ می‌شود، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. داغ شدن آیفون ۱۳غیرمعمول نیست و گرم شدن گوشی لزوماً نشانه مشکل نیست اما اگر بیش از حد داغ می‌شود باید به دنبال علت داغ شدن گوشی ایفون در شارژ بگردید. آیفونی که به طور مداوم یا بیش از حد داغ می‌شود ممکن است نشان دهنده مشکلی باشد که باید برطرف شود تا گوشی شما آسیب نبیند. چرا آیفون داغ می‌شود و چگونه آن را برطرف کنیم؟ علت داغ شدن گوشی ایفون ممکن است مشکل باتری یا مشکل سخت افزاری دیگری باشد. اگر آیفون شما بر اساس سخت افزار آسیب دیده یا ناکارآمد داغ می‌شود، باید آن را تعمیر یا تعویض کنید. 4.5
جدیدترین مقالات close
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
برگرداندن عکس های حذف شده از سطل آشغال گوشی های اندروید
برگرداندن عکس های حذف شده از سطل آشغال گوشی های اندروید
برگرداندن اس ام اس های پاک شده شیائومی
برگرداندن اس ام اس های پاک شده شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
علت کند شدن گوشی سامسونگ بعد از آپدیت چیست؟ با 5 روش این مشکل را حل کنید!
تعویض ال سی دی ایفون 13 | تعمیر و تعویض تعویض ال سی دی ایفون 13 با کیفیت بالا
تعویض ال سی دی ایفون 13 | تعمیر و تعویض تعویض ال سی دی ایفون 13 با کیفیت بالا
جدیدترین مقالات ←
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ تاریخ بازنویسی : ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

 داغ شدن آیفون ۱۳غیرمعمول نیست و گرم شدن گوشی لزوماً نشانه مشکل نیست اما اگر بیش از حد داغ می‌شود باید به دنبال علت داغ شدن گوشی ایفون در شارژ بگردید. آیفونی که به طور مداوم یا بیش از حد داغ می‌شود ممکن است نشان دهنده مشکلی باشد که باید برطرف شود تا گوشی شما آسیب نبیند. چرا آیفون داغ می‌شود و چگونه آن را برطرف کنیم؟ علت داغ شدن گوشی ایفون ممکن است مشکل باتری یا مشکل سخت افزاری دیگری باشد. اگر آیفون شما بر اساس سخت افزار آسیب دیده یا ناکارآمد داغ می‌شود، باید با مراجعه به مرکز تعمیرات موبایل آیفون آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید:

 

علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ 

اگر هوای بیرون گرم باشد و شما گوشی آیفون خود را در معرض نور مستقیم آفتاب یا در خودرو بگذارید ، احتمال داغ شدن آن وجود دارد. همچنین اگر آیفون اعمال سنگینی مانند بازی یا پخش ویدیوی کیفیت بالا یا استفاده از جی پی اس را انجام دهد ، احتمال داغی آن وجود دارد. اگر باطری گوشی معیوب یا قدیمی باشد ، تولید انرژی آن ناپایدار است و باعث آزاد شدن حرارت زیادی می شود که گوشی را داغ می کند. با بررسی سلامت باطری آیفون ، می توانید متوجه شوید چه زمانی وقت تعویض باطری فرا رسیده است.

همچنین اجرای اپلیکیشن های متعدد ، ممکن است فشار زیادی به پردازنده وارد کند و باعث شود سخت تر کار کند و حرارت بیشتری تولید کند. گاهی این اتفاق به دلیل اجرای اپلیکیشن های قدیمی که حاوی باگ هستند و کار پردازنده را افزایش می دهند ، روی می دهد.

گاهی هم در هنگام انجام اعمال معمول ، ممکن است گوشی شما داغ به نظر برسد. تا زمانی که هشدار دما دریافت نکرده اید ، وحشت نکنید. به استفاده از دستگاهتان ادامه دهید و احتمالا وقتی کاری که باعث داغ شدن آن شده بود را متوقف کردید ، از حرارت خواهد افتاد.

 

علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ

 

عملکرد باتری آیفون 13

باتری آیفون از یون‌های لیتیوم در یک محلول سدیم تشکیل شده است که با الکترودهای فلزی واکنش نشان می‌دهند. وقتی که شما باتری را شارژ می‌کنید، این یون‌ها از یک طرف به طرف دیگر می‌روند. این واکنش تولید کننده‌ی گرما خواهد بود و وجود مقدار کمی از آن طبیعی است، اما آیفون هرگز نباید آن‌قدری داغ شود که در اثر لمس حالت دردناک به‌کاربر بدهد. در چنین حالتی، احتمالا عوامل دیگری نیز درگیر هستند که هنوز شما به‌واسطه‌ی استفاده از گوشی چنین شرایطی را ایجاد کرده‌اید.

آیفون شامل پردازنده‌ای است که سیستم‌عامل آن را اجرا می‌کند و محاسبات پیچیده موردنیاز برای اجرای برنامه‌ها و حتی توابع ابتدایی مانند دریافت تماس را نیز انجام می‌دهند. هر محاسبه‌ای که آیفون انجام می‌دهد، به انرژی نیاز دارد و مقداری از این انرژی نیز به‌صورت گرما هدر می‌رود. بنابراین، اگر هنگام شارژ آیفون، استفاده از گوشی را به‌صورت گسترده ادامه دهید، خطر گرم‌شدن گوشی بیشتر خواهد بود و نسبت‌ به حالت‌های دیگر، گرمای بیشتری تولید خواهد شد و می‌تواند دمای آیفون شما را به سمت حالت بحرانی ببرد.

 

چطور جلوی داغی بیش از حد  آیفون ۱۳ را بگیریم

هنگامی که متوجه می شوید ، آیفون بیش از حد داغ شده است ، واکنش سریع ، بهترین راه برای جلوگیری از صدمه دیدن قطعات گوشی است.

 

همه اپلیکیشن ها را ببندید

سبک کردن حجم کار پردازنده ، مانع از تولید دلیل داغ شدن بیش از حد آیفون و خالی شدن سریع شارژ گوشی می شود. بنابراین بستن همه اپلیکیشن ها باید اولین کاری باشد که انجام می دهید.

 

آیفون را ریستارت کنید

اگر زمان یا صبر برای بستن همه اپلیکیشن ها ندارید ، می توانید به سادگی با ریستارت کردن آیفون ، این کار را انجام دهید. با این حال اگرچه همه آیفونها مشابه هم هستند ، ریستارت کردن آنها ممکن است متفاوت باشد.

 

گوشی را از قاب آن جدا کنید

هنگامی که آیفون در حال خنک شدن است ، آن را از قابش جدا کنید تا جریان هوا اطراف آن افزایش پیدا کند. قاب ممکن است گوشی را داغ نگه دارد و مانع از رفع سریع داغی شود. هنگامی که آیفون را از قابش خارج کردید ، می توانید آن را در جای خنک قرار دهید تا زودتر حرارت آن از میان برود.

 

گوشی را از قاب آن جدا کنید

 

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۲ هنگام شارژ

 

شارژ گوشی را سریعا متوقف کنید

اگر داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژدچار داغی بیش از حد شده است ، سریع آن را از برق بکشید. شارژ کردن ممکن است باعث شود کمی گوشی گرم شود اما اگر آن قدر داغ شده است که نمی توانید به آن دست بزنید ، باید سریع از شارژ بکشید.

 

گوشی را از منبع حرارت دور کنید

هنگامی که آیفون خود را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب یا در خودروی داغ قرار می دهید آیفون را فورا بردارید تا مانع افزایش حرارت داخلی آن شوید.

 

آیفون را در جای خنک نگه دارید

اگر داخل خودرو گرم می شود ، پنجره را پایین بیاورید یا کولر را روشن کنید یا در سایه پارک کنید تا از افزایش حرارت گوشی جلوگیری کنید. همچنین هنگامی که می خوابید ، گوشی را زیربالش نگذارید زیرا بالش مانع از آن می شود که حرارت گوشی آزاد شود. شاید لازم باشد گوشی را از سایر دستگاههای حرارت زا دور کنید تا مانع تشدید داغی آن شوید. اگر آیفون نزدیک یکی از این دستگاه هاست ، مطمئن شوید که آنها را خاموش کرده اید.

 

 آیفون خود را به روزرسانی کنید

مطمئن شوید که همیشه از جدیدترین نسخه iOS استفاده می کنید زیرا بهبودهای صورت گرفته در عملکرد آن ، مانع از داغی بیش از حد آیفون می شود. همچنین باید اپلیکیشن های خود را هم به همین دلیل مشابه به روزرسانی کنید و هر باگی که وجود دارد و باعث مشکلاتی در عملکرد و تحمیل فشار به پردازنده می شود را برطرف کنید.

 

کارهای سنگین را محدود کنید

اگر متوجه می شوید علت داغ شدن گوشی شما در زمان انجام اعمالی مانند بازیهای سه بعدی داغ می شود شاید لازم باشد ، این کار را محدود کنید. اگر دستگاه دیگری مانند رایانه شخصی یا کنسول بازی دارید برای بازی از آنها استفاده کنید تا گوشی شما دچار داغی بیش از حد نشود.

 

کارهای سنگین را محدود کنید

 

حالت اتوماتیک تنظیم نور را فعال کنید

هنگامی که نور دستگاه بیش از حد بالا باشد ، ممکن است شارژ باطری را خالی کرده و باعث داغی آن شود. خوشبختانه آیفون تنظیماتی دارد که به صورت اتوماتیک نور را برای اساس شرایط محیط تنظیم می کند.

 

خنک سازی آیفون

شما می‌توانید با استفاده از یک سری روش‌های ساده، گوشی را خنک کنید. اگر احساس می‌کنید که بعد از تجربه یک بازی یا تماشای فیلم، گوشی شما داغ کرده است، بهتر است که آن را خاموش کرده یا استفاده از آن را متوقف کنید. دادن فرصتی به گوشی برای کمک می‌کند که داغ شدگی آن برطرف شود. هرگز گوشی را درون یخچال قرار ندهید، چرا که میعانات داخلی آن می‌تواند مشکل آفرین باشد. یکی از راه‌های دیگر، این است که تهویه مناسب را برای گوشی فراهم کرده و اجازه دهید که یک الی دو ساعت در یک شرایط پایدار قرار داشته باشد.

 

پاک کردن کش

یکی از روش‌های مهم دیگر پاک کردن کش اپلیکیشن‌هایی است که زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید. این روند می‌تواند تاثیر بسزایی روی روند استفاده از گوشی و رهایی از مشکل داغ شدن آن باشد. شما با این کار فعالیت‌های برنامه‌ها را محدود کرده و اجازه نمی‌دهید که زیاد تراشه گوشی شما را با مشکل روبرو سازند. قرار دادن گوشی در حالت آیفون نیز عملکرد مشابهی دارد و می‌تواند پردازنده را در یک حالت پایدار قرار دهد. فراموش نکنید که این موضوع برای بازی‌ها هم صدق کرده و هرزگاهی بهتر است که کش بازی‌ها را هم پاک کرده یا بعد از تجربه چند ساعته، گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید.

 

پاک کردن کش

 

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن گوشی هنگام استفاده از اینترنت

 

برای آیفون در زمان داغی بیش از حد، چه اتفاقی می افتد؟

زمانی که گوشی های آیفون به شدت داغ شوند خاموش شده و زمانی که بخواهید آن را روشن کنید بر روی صفحه نمایش آن پیغامی نشان داده می شود که روی آن نوشته  شده:  “the iPhone needs to cool down before you can use it” به این معنی که «قبل از اینکه از آیفون استفاده کنید نیاز به خنک شدن دارد». این پیغام روی یک صفحه سیاه رنگ به نمایش در می آید.

برای استفاده از آیفون تان باید هر چه سریع تر آن را در جای سرد قرار دهید و اجازه دهید تا دستگاه خنک شود. زمانی که آیفون در حالت  ‘cool down’ باشد، موارد زیر اتفاق می افتند:

 

 • متوقف شدن شارژ دستگاه زمانی که در حال شارژ شدن است.
 • صفحه نمایش به کمترین حالت روشنایی در می آید یا به کلی سیاه می شود.
 • در این حالت آنتن دستگاه به شدت ضعیف شده و به سختی می توان از آن استفاده کرد.
 • قابلیت فلاش زدن دوربین به طور موقت غیرفعال می شود.

برای کسی که اولین بار با این موارد نام برده شده مواجهه شود، نگران کننده است. اما به جز اینکه آیفون تان به طور موقت قابل استفاده نخواهد بود مورد جدی دیگری برایش رخ نخواهد داد. فقط کافیست آن را به حال خود رها کرده و در جای خنک قرار دهید تا خنک شود.

 

خطرات علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ

اگر گوشی آیفون بیش از اندازه داغ شود پیغام خطایی را شما دریافت می کنید که آیفون داغ شده است. به همین دلیل شما پیش از اینکه از دستگاه خود این پیغام را دریافت کنید آن را خنک کرده و اجازه بدهید که به شرایط عادی باز گردد. زمانی که گوشی آیفون از آستانه دمای بحرانی رد می ‌شود یک پیغام خطا دوباره روی گوشی نشان داده می شود.

زمانی که گوشی در حالت شارژ قرار دارد برای ابتدایی ترین عملکرد ها می توانید از گوشی خود استفاده کنید. با چنین کاری و همچنین کنار گذاشتن گوشی زمان شارژ می توانید از بروز اتفاقات متنوع جلوگیری نمایید. اگر مجبور به استفاده کردن از گوشی خود زمان شارژ هستید برای پاسخ دادن به یک تماس بهتر است که گوشی را روی آیفون بگذارید. با شارژ کردن گوشی و تماس نداشتن با گوشی عمر گوشی را افزایش خواهید داد.

شارژ تنها موردی نیست که موجب داغ شدن گوشی آیفون می ‌شود. علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ متفاوت است. زمانی که شما به صورت مداوم از گوشی خود استفاده می ‌کنید دستگاه داغ می شود و این مشکل برای پیشرفته ‌ترین گوشی ها نیز به وجود می ‌آید. پردازش زیاد به وسیله یک برنامه از جمله مهم‌ترین دلایلی است که موجب داغ شدن گوشی می شود.

 

گرم شدن ایفون 13 در چه شرایطی طبیعی است؟

شاید این سوال برایتان عجیب باشد و به نظرتان گرم شدن گوشی در هیچ شرایطی نرمال نیست. اما توجه داشته باشید در شرایط زیر گرم شدن آیفون تا حد مشخصی طبیعی است:

 

 • استفاده از ایفون هنگام شارژ
 • تماشای ویدئو به مدت طولانی در آیفون
 • استفاده از GPS و برنامه های مسیریاب مانند ویز در مدل های قدیمی آیفون
 • هنگام بکاپ گرفتن و بازگردانی آیفون به تنظیمات کارخانه
 • کار با برنامه هایی که فشار زیادی به پردازنده مرکزی آیفون وارد می کند مانند ویرایشگر های ویدئو
 • کار با برنامه های با گرافیک سنگین مانند برخی بازی ها

البته اگر این گرم شدن در حدی باشد که شما دستتان را روی پشت گوشی بگذارید آزار دهنده نباشد، می توان گفت غیرطبیعی نیست و به محض اینکه گوشی به شرایط نرمال بازگردد، خنک خواهد شد. بنابراین در این شرایط نیازی نیست شما کار خاصی انجام دهید.

 

چگونه گوشی خود را پس از داغ شدن خنک کنیم ؟

با روش‌هایی هم می‌توانید باتری گوشی را خنک کنید. سرد کردن گوشی از آسیب جدی به باتری جلوگیری می‌کند. این مهم‌ترین کاری است که باید انجام بدهید.

 •     گوشی را از شارژر جدا کنید.
 • به هیچ وجه گوشی را داخل فریزر یا یخچال قرار ندهید. با اینکه منطقی به نظر می‌رسد که گوشی‌تان را از این طریق خنک کنید
 •    اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که انجام این کار هم به باتری آسیب می‌زند و هم به دلیل وجود رطوبت داخل یخچال سایر قسمت‌های گوشی هم ممکن است آسیب ببینند.
 •    از طرفی دمای پایین هم به اندازه‌ی دمای بالا می‌تواند به گوشی آسیب بزند.
 •    اگر روی گوشی‌تان قاب نصب کرده‌اید آن را خارج کنید تا گوشی نفس بکشد. با اینکه وجود قاب چندان تاثیری روی داغ شدن گوشی ندارد اما بهتر است قاب را خارج کنید. (در مورد تاثیر قاب روی داغ شدن گوشی بیشتر بخوانید.)
 •    اگر مدت زیادی جلو نور خورشید بودید گوشی را در سایه و یا یک جای نسبتا خنک‌تر قرار دهید.
 •    بهتر است از یک پنکه یا دمنده استفاده کنید تا هوا روی سطح گوشی جریان پیدا کند و حرارت آن بگیرد.
 •    گوشی را در حالت Power Saver قرار دهید. هم اندروید و هم آیفون این قابلیت را دارند و می‌توانید آن را فعال کنید تا هم مصرف باتری و هم مصرف CPU کاهش پیدا کند.
 •    از نرم‌افزارهای Junk Cleaner استفاده کنید. هر چند بسیاری از افراد این برنامه‌ها را پیشنهاد نمی‌کنند اما پرشدن حافظه کش گوشی و یا حافظه داخلی می‌تواند روی دمای گوشی تاثیر منفی داشته باشد.
 •    پس باید یک نرم‌افزار می‌توانید این حافظه را خالی کنید. این اپ‌ها برای اکثر گوشی‌های اندرویدی مانند شیائومی، سامسونگ و هواوی قابل استفاده هستند. اما برای گوشی آیفون پیشنهاد نمی‌شود.
 •    روشنایی صفحه را کم کنید.
 •   اینترنت، بلوتوث، وای‌فای و GPS را خاموش کنید. اگر Auto-Sync گوشی‌تان فعال است فعلا آن را خاموش کنید.
 •   در نهایت می‌توانید گوشی را خاموش کنید. اگر احساس می‌کنید با این کارها دمای گوشی همچنان زیاد است برای خنک کردن باتری موبایل و خود گوشی می‌توانید مدت کوتاهی گوشی را خاموش کنید.
 •  حالا می‌دانیم که چطور گوشی را خنک کنیم اما بعضی مواقع تمام این راه‌حل‌ها جواب نمی‌دهند. این مشکل بزرگ‌تری است.

 

جلوگیری از داغ شدن گوشی آیفون 13

 

دور کردن گوشی آیفون 13 از تابش مستقیم نور خورشید

گرمایی که مستقیما به گوشی شما می‌تابد، یک عامل مضر و دلیلی برای داغ شدن گوشی است. می‌دانیم که بیرون از منزل یا محل کار، ممکن است که گوشی خود را از جیبتان برای عکس برداری یا صحبت با تلفن خارج کنید.  در همین لحظه اگر تابش مستقیم نور خورشید وجود داشته باشد، گوشی شما در معرض آن قرار گرفته و سبب داغ شدنش خواهد بود. هرچه قدر که بتوانید این موضوع را رعایت کرده و تنها در سایه یا مکان‌های سربسته از گوشی خود استفاده کنید، مشکل داغ شدن گوشی هم کمتر رخ خواهد داد.

 

استفاده نکردن از قاب و کیف محافظ آیفون 13

 

بسیاری از ما برای محافظت از بدنه گوشی، آن را درون یک قاب قرار می‌دهیم؛ فارغ از اینکه این کار می‌تواند اشتباه باشد. اکثر این قاب‌ها سبب می‌شوند که گوشی هنگام شارژ داغ کرده و به خوبی نتواند آن را به محیط بدهد. بنابراین سعی کنید که از این کار خودداری کنید.

 

خنک سازی آیفون 13

شما می‌توانید با استفاده از یک سری روش‌های ساده، گوشی را خنک کنید. اگر احساس می‌کنید که بعد از تجربه یک بازی یا تماشای فیلم، گوشی شما داغ کرده است، بهتر است که آن را خاموش کرده یا استفاده از آن را متوقف کنید. دادن فرصتی به گوشی برای کمک می‌کند که داغ شدگی آن برطرف شود. هرگز گوشی را درون یخچال قرار ندهید، چرا که میعانات داخلی آن می‌تواند مشکل آفرین باشد. یکی از راه‌های دیگر، این است که تهویه مناسب را برای گوشی فراهم کرده و اجازه دهید که یک الی دو ساعت در یک شرایط پایدار قرار داشته باشد.

 

آپدیت سیستم عامل آیفون 13

آپدیت کردن سیستم عامل iOS یکی از روش‌های مهم برای جلوگیری از داغ شدن آیفون است. سیستم عامل آیفون می‌تواند مشکلاتی داشته باشد که در جنبه فیزیکی دستگاه هم دیده می‌شود. همیشه از آخرین به روزرسانی سیستم عامل iOS استفاده کنید تا بتوانید مشکل داغ شدن گوشی را برطرف سازید. با این کالر می‌توانید بهینه سازی هایی را روی ابزارها و برنامه‌های گوشی انجام دهید تا میزان مصرف انرژی شان کاهش یافته و با استفاده از الگوریتم جدید، بتوانید یک شرایط ایده آل برای آن‌ها فراهم سازید. برای این منظور می‌توانید به مسیر Setting > General > Software Update رفته و عملیات را پیگیری کنید.

 

پاک کردن کش آیفون 13

 

یکی از روش‌های مهم دیگر پاک کردن کش اپلیکیشن‌هایی است که زیاد از آن‌ها استفاده می‌کنید. این روند می‌تواند تاثیر بسزایی روی روند استفاده از گوشی و رهایی از مشکل داغ شدن آن باشد. شما با این کار فعالیت‌های برنامه‌ها را محدود کرده و اجازه نمی‌دهید که زیاد تراشه گوشی شما را با مشکل روبرو سازند. قرار دادن گوشی در حالت آیفون نیز عملکرد مشابهی دارد و می‌تواند پردازنده را در یک حالت پایدار قرار دهد. فراموش نکنید که این موضوع برای بازی‌ها هم صدق کرده و هرزگاهی بهتر است که کش بازی‌ها را هم پاک کرده یا بعد از تجربه چند ساعته، گوشی را در حالت هواپیما قرار دهید.

 

 

برای کسب اطلاعات در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول

علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۳ پرومکس چیست؟

    روشنایی صفحه بیش از حد زیاد است.
    فعال بودن اینترنت و نرم‌افزارهایی که ما معمولا برای دسترسی به اینترنت آزاد نیاز داریم.
    اینترنت 4G معمولا مصرف باتری زیادی دارد چون امواج آن انرژی بیشتری دارند و باعث داغ شدن گوشی می‌شود.
    بازی‌هایی که بیش از حد سنگین هستند. ...
    گوشی ویروسی شده است.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید