onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-07-12 12:00:33. اگر از کاربران گوشی‌های آیفون هستید، احتمالا تا به حال حرارت بالا و داغ شدن آن‌ هنگام شارژ شدن ، شما را نگران کرده است‌. اما علت این مشکل چیست؟ اسمارت فون‌های iPhone یا اپل، در واقع یک کامپیوتر کوچک هستند با ظاهر موبایل! به این معنی که حتی CPU، که داغ‌ترین قطعه در رایانه است، در آیفون گنجانده شده. پس با این حساب، علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ ، تا حدی طبیعیست؛ و قطعا این گرما، در زمان شارژ شدن ملموس‌تر خواهد بود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس با ما باشید تا علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ را به شما بگوییم. اگر از کاربران گوشی‌های آیفون هستید، احتمالا تا به حال حرارت بالا و داغ شدن آن‌ هنگام شارژ شدن ، شما را نگران کرده است‌. اما علت این مشکل چیست؟ اسمارت فون‌های iPhone یا اپل، در واقع یک کامپیوتر کوچک هستند با ظاهر موبایل! به این معنی که حتی CPU، که داغ‌ترین قطعه در رایانه است، در آیفون گنجانده شده. پس با این حساب، علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ ، تا حدی طبیعیست؛ و قطعا این گرما، در زمان شارژ شدن ملموس‌تر خواهد بود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس با ما باشید تا علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ را به شما بگوییم. 4.5

جدیدترین مقالات close

چرا گوگل پلی دانلود نمیکنه ؟
چرا گوگل پلی دانلود نمیکنه ؟
نکات مهم برای خرید بهترین پاوربانک
نکات مهم برای خرید بهترین پاوربانک
آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل
آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل
روش های برای جلوگیری از سرقت گوشی موبایل
روش های برای جلوگیری از سرقت گوشی موبایل
چگونه اندروید گوشی را ارتقا دهیم؟
چگونه اندروید گوشی را ارتقا دهیم؟
افت کیفیت دوربین گوشی ; دلایل بی کیفیت شدن دوربین گوشی با گذشت زمان چیست؟
افت کیفیت دوربین گوشی ; دلایل بی کیفیت شدن دوربین گوشی با گذشت زمان چیست؟
اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند شیائومی
اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند شیائومی
چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود؟
چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود؟
روش حذف واترمارک از گوشی های شیائومی
روش حذف واترمارک از گوشی های شیائومی
روش هایی برای بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ
روش هایی برای بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ
چگونه می توانیم قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟
چگونه می توانیم قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟
 EMUI چیست؟
EMUI چیست؟
چگونگی مدیریت دوربین آیفون به وسیله اپل واچ
چگونگی مدیریت دوربین آیفون به وسیله اپل واچ
از کجا بفهمیم گوشی روت شده
از کجا بفهمیم گوشی روت شده
معرفی بهترین ویجت های صفحه اصلی برای IOS 14
معرفی بهترین ویجت های صفحه اصلی برای IOS 14
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
جدیدترین مقالات ←

علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ

علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ

اگر از کاربران گوشی‌های آیفون هستید، احتمالا تا به حال حرارت بالا و داغ شدن آن‌ هنگام شارژ شدن ، شما را نگران کرده است‌. اما علت این مشکل چیست؟ اسمارت فون‌های iPhone یا اپل، در واقع یک کامپیوتر کوچک هستند با ظاهر موبایل! به این معنی که حتی CPU، که داغ‌ترین قطعه در رایانه است، در آیفون گنجانده شده. پس با این حساب، علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ ، تا حدی طبیعیست؛ و قطعا این گرما، در زمان شارژ شدن ملموس‌تر خواهد بود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس با ما باشید تا علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ را به شما بگوییم.

 

عملکرد باتری آیفون به چه صورت است؟

باتری آیفون از یون‌های لیتیوم در یک محلول سدیم تشکیل شده است که با الکترودهای فلزی واکنش نشان می‌دهند. وقتی که شما باتری را شارژ می‌کنید، این یون‌ها از یک طرف به طرف دیگر می‌روند. این واکنش تولید کننده‌ی گرما خواهد بود و وجود مقدار کمی از آن طبیعی است، اما آیفون هرگز نباید آن‌قدری داغ شود که در اثر لمس حالت دردناک به‌کاربر بدهد. در چنین حالتی، احتمالا عوامل دیگری نیز درگیر هستند که هنوز شما به‌واسطه‌ی استفاده از گوشی چنین شرایطی را ایجاد کرده‌اید.

افزایش عمر باتری آیفون شامل پردازنده‌ای است که سیستم‌عامل آن را اجرا می‌کند و محاسبات پیچیده موردنیاز برای اجرای برنامه‌ها و حتی توابع ابتدایی مانند دریافت تماس را نیز انجام می‌دهند. هر محاسبه‌ای که آیفون انجام می‌دهد، به انرژی نیاز دارد و مقداری از این انرژی نیز به‌صورت گرما هدر می‌رود. بنابراین، اگر هنگام شارژ آیفون، استفاده از گوشی را به‌صورت گسترده ادامه دهید، خطر گرم‌شدن گوشی بیشتر خواهد بود و نسبت‌ به حالت‌های دیگر، گرمای بیشتری تولید خواهد شد و می‌تواند دمای آیفون شما را به سمت حالت بحرانی ببرد.

 

عملکرد باتری آیفون به چه صورت است؟

 

داغ شدن آیفون تا چه بازه‌ی دمایی مجاز است؟

طبق اعلام کمپانی اپل، آیفون به خوبی در بازه‌ی دمای ۰ تا ۳۵ درجه سانتیگراد و رطوبت ۵ تا ۹۵ درصد، به فعالیت خود ادامه می‌دهد. همچنین در شرایط دمایی منفی ۲۰ درجه تا مثبت ۴۵ درجه، بدون استفاده، قرار داشته باشد. به طور کلی عملکرد آیفون در کشورهایی با شرایط متغیر، مانند نقاط مختلف ایران، با مشکل روبرو نخواهد شد.

 

در صورت داغ شدن بیش از حد چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

زمانی که حرارت گوشی‌های هوشمند اپل و آیفون، به شدت بالا می‌رود، خود به خود خاموش می‌شوند. هنگامی که بخواهید آن‌ها را روشن کنید، یک پیام بر روی صفحه ظاهر می‌شود.‌ با این محتوا :

“The iPhone needs to cool down before you can use it”

” قبل از اینکه از گوشی استفاده کنید، نیاز به خنک شدن دارد.”

پس از مشاهده‌ی این پیام، آیفون را سریع‌تر در محلی خنک قرار دهید. توجه کنید که وقتی گوشی در حالت cool down است، به طور موقت قابل استفاده نخواهد بود :

  1.  شارژ شدن متوقف می‌شود.
  2. نور صفحه به کمترین حالت می‌رسد.
  3. آنتن به شدت افت می‌کند.
  4. فلش دوربین غیر فعال می‌گردد

 

علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ

برنامه‌ها شامل هرگونه اپلیکیشنی هستند که همراه با آیفون ارائه می‌شوند و کاربر نیز می‌تواند آن را از اپ‌استور دانلود کند. هنگام شارژ شدن آیفون، شما می‌توانید از برنامه‌ها استفاده کنید، اما اگر هنگام شارژ آیفون، تعداد زیادی از این برنامه‌ها را اجرا کنی، بار حرارتی دستگاه بیشتر خواهد شد. اگر بار حرارتی را خیلی زیاد کرده و برنامه‌های سنگین و بازی‌های حجیم را نیز اجرا کنید، این گرم شدن با شدت بیشتری ادامه پیدا کرده و عمر باتری مدام کاهش پیدا خواهد کرد. بدین ترتیب حتی احتمال آسیب به اجزای ظریف داخلی آیفون نیز بالا خواهد گرفت.

این گوشی به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند مقدار مشخصی از گرما را تولید کرده و آن را دفع کند. اگر آیفون بیش از حد داغ شود، پیغام خطایی با عنوان داغ شدن بیش از حد آیفون دریافت کردید بدین ترتیب شما باید قبل از استفاده از دستگاه خود، آن را خنک کرده و اجازه دهید که شرایط عادی برای آیفون فراهم شود. هنگامی که آیفون از آستانه دمای بحرانی عبور می‌کند، دوباره با یک پیغام خطا روبرو خواهید شد.

هنگامی که گوشی در حالت شارژ قرار دارد، صرفا برای ابتدایی‌ترین عملکردها می‌توانید از دستگاه استفاده کنید و بهتر است که همین کار را هم انجام ندهید. با چنین کاری و کنار گذاشتن گوشی هنگام شارژ، می‌توانید از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کنید. اگر مجبور به استفاده از گوشی هستید، صرفا اجرای یک برنامه یا پاسخ دادن به یک تماس را مد نظر داشته باشید و اجازه دهید که باتری دوام بالایی در گوشی شما داشته باشد.

 

علت داغ شدن گوشی آیفون هنگام شارژ

 

دلایل دیگری که موجب داغ شدن گوشی آیفون شما می شوند؟

شارژ تنها موردی نیست که می‌تواند باعث داغ شدن گوشی‌های آیفون شود و دلایل مهم دیگری هم وجود دارد که می‌توانیم به گروهی از آن‌ها اشاره کنیم. وقتی که شما به طور مداوم و زیاد از گوشی خود استفاده می‌کنید، دستگاه داغ شده و این مشکل برای پیشرفته‌ترین گوشی‌های هوشمند امروزی هم می‌تواند رخ دهد و نیازی به نگرانی نیست. یکسری از عوامل وجود دارد که این روند می‌تواند تسریع بخشد.

 

اجرای بازی سنگین

بازی‌ها همواره مهم‌ترین عامل برای داغ کردن یک گوشی هستند. اگر بازی را به مدت زیاد روی گوشی تجربه کرده یا اینکه خود بازی کیفیت بالایی داشته باشد، گوشی تحت فشار قرار گرفته و یقینا گرم خواهد شد. بازی‌هایی مانند کال آف دیوتی یا آسفالت ۹ از این دست بازی‌ها هستند که هر گوشی هوشمند را می‌توانند با مشکل روبرو سازند.

 

پخش ویدیو

پخش ویدیو هم یکی از عوامل مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر مدت زمان پخش بالا بوده یا کیفیت آن را روی 1080p  و بالاتر قرار دهید، بازهم میزان پردازش بالا رفته و می‌توانیم شاهد گرم شدن گوشی باشیم. البته این موضوع به زمان بیشتر وابسته بوده و کافی است که مدت زمان پخش بالاتر روند تا شما با چنین مشکلی روبرو شوید.

 

استفاده از GPS

استفاده از جی پی اس گوشی نیز یکی از عوامل مهم در این زمینه سات. دستگاه‌های قدیمی‌تر بیشتر دچار این مشکل شده و همیشه با بیاد داشته باشید که در صورت عدم نیاز به آن، همواره آن را خاموش نگه دارید. تولید گرما عامل‌های دیگری هم دارد که البته چندان تاثیرگذار نخواهند بود. گوشی مانند کامپیوتر نمی‌توانند از سیستم‌های آن‌چنانی سرد کننده استفاده کند و بنابراین به بدنه دستگاه به عنوان یک سینک حرارتی منقل می شود. تراشه مهم‌ترین عامل برای گرم شدن است و البته که باید مسئله باتری را نیز مد نظر داشته باشید.

 

راه حل برای جلوگیری از داغ شدن آیفون

 

 همه اپلیکیشن ها را ببندید

سبک کردن حجم کار پردازنده ، مانع از تولید بیش از حد داغی و خالی شدن سریع شارژ گوشیمی شود. بنابراین بستن همه اپلیکیشن ها باید اولین کاری باشد که انجام می دهید.

 

 آیفون را ریستارت کنید

اگر زمان یا صبر برای بستن همه اپلیکیشن ها ندارید ، می توانید به سادگی با ریستارت کردن آیفون ، این کار را انجام دهید. با این حال اگرچه همه آیفونها مشابه هم هستند ، ریستارت کردن آنها ممکن است متفاوت باشد.

 

 آیفون را ریستارت کنید

 

برای ریستارت آیفون ایکس یا مدلهای جدیدتر از آن :

دکمه پاور و یکی از دکمه های تنظیم صدا را برای چند ثانیه نگه دارید. یک اسلایدر در بالای گوشی ظاهر می شود که به شما می گوید (اسلاید را) بکشید تا خاموش شود.

بگذارید آیفون برای چند دقیقه خنک شود. دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید و هنگامی که لوگوی اپل در صفحه ظاهر شود ، انگشتتان را از روی آن بردارید.

 

گوشی را از قاب آن جدا کنید

هنگامی که آیفون در حال خنک شدن است ، آن را از قابش جدا کنید تا جریان هوا اطراف آن افزایش پیدا کند. قاب ممکن است گوشی را داغ نگه دارد و مانع از رفع سریع داغی شود. هنگامی که آیفون را از قابش خارج کردید ، می توانید آن را در جای خنک قرار دهید تا زودتر حرارت آن از میان برود.

 

شارژ گوشی را سریعا متوقف کنید

اگر آیفون شما در هنگام شارژ شدن دچار داغی بیش از حد شده است ، سریع آن را از برق بکشید. شارژ کردن ممکن است باعث شود کمی گوشی گرم شود اما اگر آن قدر داغ شده است که نمی توانید به آن دست بزنید ، باید سریع از شارژ بکشید.

 

شارژ گوشی را سریعا متوقف کنید

 

گوشی را از منبع حرارت دور کنید

هنگامی که آیفون خود را در معرض تابش نور مستقیم آفتاب یا در خودروی داغ قرار می دهید آیفون را فورا بردارید تا مانع افزایش حرارت داخلی آن شوید.

 

 آیفون را در جای خنک نگه دارید

اگر داخل خودرو گرم می شود ، پنجره را پایین بیاورید یا کولر را روشن کنید یا در سایه پارک کنید تا از افزایش حرارت گوشی جلوگیری کنید. همچنین هنگامی که می خوابید ، گوشی را زیربالش نگذارید زیرا بالش مانع از آن می شود که حرارت گوشی آزاد شود. شاید لازم باشد گوشی را از سایر دستگاههای حرارت زا دور کنید تا مانع تشدید داغی آن شوید. اگر آیفون نزدیک یکی از این دستگاه هاست ، مطمئن شوید که آنها را خاموش کرده اید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت ما مراجعه کنید. اگر با رعایت موارد بالا همچنان مشکل داغ شدن گوشی شما حل نشده بود حتما ایراد گوشی سخت افزاری است و باید در سریع ترین زمان به مرکز تعمیرات موبایل آیفون مراجعه کنید تا متخصصین گوشی شما را بررسی و تعمیر نمایند. شما می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک بزارید.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید