zarbdar

دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-10-03 10:54:10. مشکل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ مشکلی است که از زمانی که اولین گوشی های هوشمند عرضه شده اند تا به امروز ادامه داشته است. خالی شدن سریع تر از حد معمول باتری می تواند دلایل متفاوتی مانند باتری معیوب، انجام یک بروزرسانی، نصب یک برنامه مخرب و… داشته باشد که هر کدام از این دلایل راه حل های مناسب خود را دارند. مشکل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ مشکلی است که از زمانی که اولین گوشی های هوشمند عرضه شده اند تا به امروز ادامه داشته است. خالی شدن سریع تر از حد معمول باتری می تواند دلایل متفاوتی مانند باتری معیوب، انجام یک بروزرسانی، نصب یک برنامه مخرب و… داشته باشد که هر کدام از این دلایل راه حل های مناسب خود را دارند. 4.5

جدیدترین مقالات close

معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
چرا فیس ایدی ایفون ایکس کار نمی کند
چرا فیس ایدی ایفون ایکس کار نمی کند
آموزش تعویض تاچ ال سی دی J1 سامسونگ
آموزش تعویض تاچ ال سی دی J1 سامسونگ
تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی آیپد Pro 11
تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی آیپد Pro 11
نحوه مخفی کردن اعلان‌ها در نوار وضعیت اندروید
نحوه مخفی کردن اعلان‌ها در نوار وضعیت اندروید
تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی سامسونگ S20
تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی سامسونگ S20
آموزش حل مشکلات اینترنت گوشی شیائومی
آموزش حل مشکلات اینترنت گوشی شیائومی
تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020
تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020
جدیدترین مقالات ←

دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

مشکل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ مشکلی است که از زمانی که اولین گوشی های هوشمند عرضه شده اند تا به امروز ادامه داشته است. خالی شدن سریع تر از حد معمول باتری می تواند دلایل متفاوتی مانند باتری معیوب، انجام یک بروزرسانی، نصب یک برنامه مخرب و… داشته باشد که هر کدام از این دلایل راه حل های مناسب خود را دارند.

 

سرعت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ به چه عواملی بستگی دارد؟

خالی شدن باتری گوشی سامسونگ انواع گوشی های هوشمند در یک بازه زمانی ثابت، با توجه به ویژگی های هر گوشی متفاوت است. عوامل متعددی مانند اندازه صفحه نمایش، ظرفیت باتری، قدرت پردازشگر گوشی ومیزان رم و.... تاثیر مستقیم بر سرعت خالی شدن باتری گوشی دارد. با این حال گاهی اوقات کاربران فکر می کنند که گوشی هوشمند آن ها زودتر از حالت نرمال، شارژ خالی می کند.

 

 دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ

برنامه های پرمصرف

برای درک بهتر این که چه چیزی عامل برای مصرف بیش از حد باتری شما است باید به بخش تنظیمات و بعد از آن گزینه باتری را انتخاب کنید. در آنجا میتوانید ببینید کدام برنامه بیشترین مصرف را دارد این قسمت، اطلاعات موجود برای برنامه هایی که بیشترین مصرف را دارد قابل رویت است حال شما میتوانید از جمله اپلیکیشن هایی را که غیر ضروری هستند را شناسایی و حذف یا متوقف کنید.

شما میتوانید با این امر از جمله برنامه هایی که وابسته نیستی، راحت شوید و همچننین افزایش طول عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. برای دستگاه هایی با سیستم عامل ios نیز این مورد مصرف ها را میتوانید به صورت کارنامه های روزانه یا هفتگی مشاهده کنید، این امر برای تشخیص بیشتر شما برای تصمیم گیری در مورد برنامه ها تاثیر دارد.

برای اطلاعات بیشتر و همچنین افزایش دانسته های خود در رابطه با باتری موبایلتان (ویژه گوشی های اندروید) میتوانید از Google Play برنامه های مربوط به مدیریت باتری ها را دانلود کنید و روی گوشی نصب کنید، از این طریق میتوانید اطلاعات دقیق مربوط به مصرف باتری را در اختیار داشته باشید.

 

برنامه های پرمصرف

 

بیشتر بخوانید: خالی شدن باتری گوشی htc

 

استفاده از شارژر معیوب

شاید مشکل شما با خرید کابل شارژ حل شود، بدین صورت که اگر شما گوشیتان را داخل شارژ قرار داده اید و پس از آن متوجه شدید که این مقدار شارژ کامل نیست و مقدار شارژ کامل ندارید، میتوانید به شارژر خود یا کابل آن شک کنید، به این شکل که ابتدا باید شارژر خود را با گوشی دیگر تست کنید و ببینید که چه نتیجه ای حاصل میشود و ببینید آیا کابل یا آداپتور شارژر با مشکل رو به رو شده است.

نیاز به یک کابل جدید دارید. برخی اوقات نیز مشکل از تعویض سوکت شارژ می باشد. لطفاْ تست سوکت شارژ را نیز انجام دهید. در بعضی مواقع گوشی شما از شارژر های سریع (فست شارژر) ‍‍‍‍‍پشتیبانی می کند و یا مقدار حجم باتری بالا است که مقدار شارژر عادی پتانسیل ( 5v — 1A) توانایی ذخیره سازی انرژی در باتری را ندارد و مدت زمان بیشتری را نیازمند می باشد. ( این مسئله در گوشی های موتورولا بیشتر مشاهده شده است).برای تعویض سوکت شارز گوشی سامسونگ به مراکز تعمیرات موبایل سامسونگ پارس ارتباط مراجعه کنید.

 

استفاده از شارژر معیوب

 

سیستم عامل اندروید گوشی اندروید

شما هنگامی که از سیستم عامل اندروید استفاده میکنید به صورت خودکار مصرف باتری شما بالا میرود، این امر مصرف باتری بالا اندروید یک امر جدا ناپذیر برای دارندگان این سیستم عامل است، یکی از راههای پیشنهادی ما برای کاهش مصرف باتری دستگاههای اندروید، Downgrade نسخه اندرویدی و یا آپدیت نکردن این دستگاهها است.

البته در نسخه های جدید این سیستم عامل این مصرف به نسبت بهتر گردیده اما با این روند کمپانی ها در واقع این امر باعث گردیده گوشی های قدیمی تر از چرخه دستگاههای هوشمند خارج شوند.( هر چند که این مسئله در سیستم عامل های دیگر مانند ios مشاهده شده است اما به صورت رسمی کمپانی ها اذعان به این مسئله نداشته اند)

 

بیشتر بخوانید: خالی شدن باتری گوشی شیائومی

 

افزایش عمر باتری

از جمله دیگر دلایل خالی شدن باتری به صورت یکباره میتوان، به افزایش طول عمر باتری میباشد. کلیه باتری ها یک طول عمر دارند این بدان معنی است که هر باتری از تعدادی سلول تشکیل شده؛ که داخل این سلول ها الکترون ذخیره میشود تا در زمان مشخص و مد نظر از آن مقدار الکترون برای مصرف در دستگاه استفاده شود. با بالا رفتن عمر باتری این مقدار شارژ و دشارژ شدن ها کاهش پیدا میکند و همچنین دیگر بعضی از این سلول ها توانایی تحمل پر و خالی شدن را ندارند و از گردانه باتری خارج میشوند.

یکی از واضح ترین مشخصات کاهش عمر باتری به جز سریع خالی شدن، پرش مقدار درصد شارژ گوشی شما است. این بدین معناست که گوشی شما به عنوان مثال در مقدار شارژ 10% خاموش شود یا از مقدار شارژ 50% ناگهانی به 35% نزول کند. برای افزایش طول عمر باتری از شارژهای کپی استفاده نکنید و همچنین از گذاشتن باتری به مدت زمان بالا و یا کار کردن با دستگاه در هنگام شارژ خودداری فرمایید. پس اگر گوشی شما از سال ساخت آن مدت زیادی گذشته است به تعویض آن بپردازید.

 

مشکلات سخت افزاری

از جمله دیگر عواملی که در گوشی ها و تبلتها باعث خالی شدن باتری میتواند باشد، مشکلات ایحاد شده به دلایل سخت افزاری است. این پدیده به این شکل است که به دلیل استفاده بیش از حد یک آی سی یا قطعه SMD در دستگاه شما باعث مصرف مقدار جریان بیشتر در گوشی میگردد که این امر نیز باعث مصرف بیشتر باتری شما میگردد. به عنوان مثال در گوشی های آیفون اتصال در آی سی usb از جمله بارز ترین مشکلات شارژ این مدل گوشی ها میباشد دلایل این مشکل نیز استفاده از شارژر کپی، پاوربانک یا شارژر فندکی غیر اورجینال است.

 نحوه خرابی این آی سی هم به دلیل ورود مقدار جریان اضافی در گوشی است که این آی سی در مقابل این مقدار خود را فدا میکند تا به سایر قطعات آسیب نرسد. یا در گوشی های مدل قدیمی تر سامسونگ به دلیل استفاده از شارژ های فست، آسیب و خرابی در آی سی شارژ را باعث میشود که این امر نیز دلیل واضحی بر دیرتر شارژ شدن گوشی و همچنین آسیب رسیدن به باتری را شامل میشود.

اگر احساس کردید چند روزی است که باتری گوشی تان خراب شده است و مطابق معمول شارژ را نگه نمی دارد. و یا اینکه دیر شارژ می شود و همچنین اگر باتری دستگاه شما هنگام شارژ شدن بیش از حد داغ می شود. به احتمال قوی باتری از کار افتاده است و باید به فکر تعویض آن باشید و حتما به مراکز تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

 

مشکلات سخت افزاری

 

بیشتر بخوانید: تعویض باتری گوشی سامسونگ

 

جلوگیری از زود خالی شدن باتری موبایل

همان طور که خالی شدن سریع باتری سامسونگ، دلایل و علت های بسیاری دارد، روش ها و راهکارهای کاربردی زیادی  برای جلوگیری و افزایش باتری گوشی نیز وجود دارد. شما می توانید با انجام این راهکارهای ساده برای مدت زمانی بیشتر از گوشی خودتان استفاده کنید. نمونه ای از راهکارها در ادامه به آن اشاره شده است:

  • قرار دادن گوشی در حالت پرواز
  • غیرفعال کردن موقعیت مکانی
  • غیرفعال کردن برنامه های غیرضروری
  • عدم استفاده از تصاویر متحرک
  • بروز رسانی سیستم عامل گوشی
  • تعویض باتری در صورت نیاز

یکی از ساده ترین مواردی که می تواند در افزایش سرعت و عمر باطری سامسونگ تاثیرگذار باشد، استفاده از حالت پرواز می باشد. شما می توانید در مواقعی که از گوشی استفاده نمی کنید آن را در حالت پرواز قرار دهید. در برخی از موارد، زمانی که شما در محیط هایی که آنتن دهی ضعیف می باشد از گوشی استفاده می کنید میزان زیادی از شارژ باطری کم می شود. در این شرایط بهتر است گوشی را در حالت ذخیره نیرو و یا حالت پرواز قرار دهید.

سعی کنید زمانی که گوشی را به شارژ متصل می کنید از آن استفاده نکنید. بهتر است گوشی را از پشت روی سطحی صاف قرار دهید و قاب ر در هنگام شارژ از آن جدا کنید. مورد بعدی این که سعی کنید از شارژر خود گوشی برای شارژ کردن استفاده کنید. زمانی که از گوشی برای بازی استفاده می کنید صدای آن را کاملا قطع کنید که این به ذخیره کردن شارژ کمک می کند.

در هرزمان سعی کنید از بروزترین سیستم عامل برای گوشی خود استفاده کنید. معمولا سیستم عامل هایی که بروز هستند میزان کمتری شارژ مصرف می کنند و بیشتر به افزایش عمر باطری کمک می کنند. پس از ساعت ها که از گوشی استفاده می کنید، سعی کنید به آن استراحت دهید. برای این کار می توانید آن را یکبار خاموش و یا ریستارت کنید.

آخرین موردی که می توانیم به آن اشاره کنیم و جزء یکی از تاثیرگذارترین موارد است، تعویض باتری سامسونگ می باشد. باتری ها نیز دارای طول عمر متفاوتی می باشند. معمولا ۴ سال بدون هیچ مشکلی کار می کنند ولی زمانی که باتری گوشی ظرفیت خود را برای ذخیره نیرو از دست میدهد، نشان دهنده خرابی باتری است که شما باید آن را تعویض کنید.

خرید باتری اصل و اورجینال، خود یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود. یکی از مراکز فروش باتری های اصل و اورجینال؛ فروشگاه اینترنتی رایااستور می باشد. شما می توایند با مراجعه به این فروشگاه به صورت اینترنتی و به صورت ۲۴ ساعته محصول مورد نیاز خود را با گارانتی تعویض ۴ ماهه و گارانتی بازگشت وجه ۴۸ ساعته خریداری کنید.

 

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید