onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-05-19 11:30:30. آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ، از چند ماه پیش دو اپراتور بزرگ مخابراتی کشور اصطلاحات جدیدی را وارد دنیای مخابرات و اینترنت کشور کردند. نسل 4.5 شبکه موبایل یا 4.5G عبارتی بود که شاید بسیاری از کاربران برای اولین بار آن را می‌شنیدند. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که اصولاً این تکنولوژی چه معنا و مفهومی دارد و چه دستگاه هایی از آن پشتیبانی می‌کنند. آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ، از چند ماه پیش دو اپراتور بزرگ مخابراتی کشور اصطلاحات جدیدی را وارد دنیای مخابرات و اینترنت کشور کردند. نسل 4.5 شبکه موبایل یا 4.5G عبارتی بود که شاید بسیاری از کاربران برای اولین بار آن را می‌شنیدند. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که اصولاً این تکنولوژی چه معنا و مفهومی دارد و چه دستگاه هایی از آن پشتیبانی می‌کنند. 4.5

جدیدترین مقالات close

علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
جدیدترین مقالات ←

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ، از چند ماه پیش دو اپراتور بزرگ مخابراتی کشور اصطلاحات جدیدی را وارد دنیای مخابرات و اینترنت کشور کردند. نسل 4.5 شبکه موبایل یا 4.5G عبارتی بود که شاید بسیاری از کاربران برای اولین بار آن را می‌شنیدند. در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که اصولاً این تکنولوژی چه معنا و مفهومی دارد و چه دستگاه هایی از آن پشتیبانی می‌کنند. 

 

فناوری APN چیست؟

کلمه APN  مخفف Access Point Name است. APN یکی از مهم‌ترین بخش های مربوط به اتصالات موبایل در گوشی های هوشمند است، این قسمت مربوط به تنظیماتی است که گوشی هوشمند کاربر از طریق خواندن آن، اتصالی به دروازه ورود بین اپراتور سرویس دهنده و دنیای اینترنت باز می کند. به عبارتی دیگر، با تنظیمات APN نشان می دهند به منظور دسترسی به اینترنت از طریق یک اپراتور موبایل خاص، می بایست چه مسیری طی شده و از کدام دروازه استفاده شود. یادگیری نحوه عوض کردن APN برای همه مشترکین جهت اتصال به اینترنت موبایل ضروری است.

 

چه دستگاه هایی از 4.5G پشتیبانی می‌کنند؟

پیش از هرگونه توضیح دیگری در این مورد باید بگوییم که ما در این مطلب موضوع دستگاه های با قابلیت پشتیبانی از 4.5G را دستگاه هایی می‌دانیم که بتوانند از حداقل از 2 آنتن با دو فرکانس در یک باند LTE (برای مثال دو فرکانس 2600 و 1800 مگاهرتز در شبکه LTE ایرانسل) و MIMO نوع 2x2 استفاده کنند.

با توجه به توضیحاتی که در این مطلب بیان کردیم، اینکه دستگاهی بتواند به ارتباط 4.5G دسترسی داشته باشد مستلزم این است که هم مودمی با کتگوری 6 به بالا داشته باشد و هم اینکه مودم مذکور قابلیت تجمیع حامل یا همان Carrier Aggregation را داشته باشد و در کنار آن از MIMO های نوع 2x2 به بالا استفاده کند. در واقع اینکه دستگاهی داشته باشیم که MIMO نوع 2x2 داشته باشد ولی نتواند از CA استفاده کند به این معناست که این دستگاه توانایی استفاده از 4.5G را ندارد.

برای مثال گوشی سامسونگ گلکسی اس 6 با شماره مدل SM-G920F مودمی با کتگوری 6 و 2x2 MIMO و 2CA دارد و با این اوصاف می‌تواند در شبکه مخابراتی ایرانسل با اتخاذ سیگنال از دو باند 2600 و 1800 مگا هرتز، ارتباط از نسل 4.5G را داشته باشد. در این حال گوشی مانند سامسونگ گلکسی اس 7 اج با شماره مدل SM-G935F نیز مودمی از کتگوری 9 با 4x4 MIMO و 3CA دارد که به دلیل عرضه سیگنال های 4G ایرانسل و همراه اول در دو فرکانس، تنها از دو تجمیع حامل استفاده خواهد کرد ولی با این حال می‌تواند ارتباط 4.5G و البته با سرعتی بیشتر از گلکسی اس 6 داشته باشد.

 

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ ایرانسل

برای اینکه بتوانید از اینترنت فورجی پلاس ایرانسل استفاده کنید باید شما هر چهار شرط زیر را دارا باشید:

1-باید درنواحی تحت پوشش اینترنت 4.5G ایرانسل باشید.

2-باید ازسیم‌کارت ایرانسل نسل ۴ (USIM) استفاده کنید.

3-باید دستگاه شما (گوشی،تبلت یا مودم )از اینترنت 4.5G پشتیبانی کند.

4-وارد کردن تنظیمات مربوط به فعال‌سازی اینترنت ایرانسل

در ادامه برای سهولت شما کاربران گرامی سایت کینگ2نت قصد داریم هر چهار ویژگی بالا که برای راه اندازی اینترنت فورجی پلاس ایرانسل ضروری هست را به‌صورت کامل آموزش دهیم!

 

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های سامسونگ همراه اول

برای اینکه بتوانید از اینترنت فورجی پلاس همراه اول استفاده کنید باید شما هر چهار شرط زیر را دارا باشید:

1-باید درنواحی تحت پوشش اینترنت 4.5G همراه اول باشید.

2-باید ازسیم‌کارت همراه اول نسل ۴ (USIM) استفاده کنید.

3-باید دستگاه شما (گوشی،تبلت یا مودم )از اینترنت 4.5G پشتیبانی کند.

4-وارد کردن تنظیمات مربوط به فعال‌سازی اینترنت همراه اول

در ادامه برای سهولت شما کاربران گرامی سایت کینگ2نت قصد داریم هر چهار ویژگی بالا که برای راه اندازی اینترنت فورجی پلاس همراه اول ضروری هست را به‌صورت کامل آموزش دهیم!

 

 

آموزش فعال سازی 4.5g در گوشی های شیائومی 

از پوشش شبکه در منطقه خود مطمئن شوید.

بسته به سیم‌کارتی که استفاده می‌کنید به وب‌سایت های زیر مراجعه کنید و مطمئن شوید منطقه شما از پوشش شبکه 4.5G برخوردار می باشد؛ در غیر این صورت بهتر است که تنظیمات را به همین حالتی که در حال حاضر است رها کنید.

این نکته را نیز درنظر داشته باشید که خیلی از شهرهای ایران به سختی از پوشش LTE برخوردار هستند و 4.5G در مناطق خیلی کمی پوشش داده میشود. پس با بررسی این مناطق از پوشش شبکه مطمئن بشوید.

 

تنظیمات لازم در گوشی های دو سیمکارته

بسیاری از گوشی های شیائومی قابلیت استفاده از دو سیمکارت به صورت همزمان را دارند. (گوشی های با پشتیبانی از کت 6 و بالاتر قابلیت اتصال همزمان دو سیمکارت به شبکه 4G رو دارند.)

زمانی که شما قابلیت اتصال به 4G برای هر دو سیمکارت فعال کرده باشید عملا نمی‌توانید به شبکه 4.5G متصل بشوید. چون کاری که 4.5 در واقع انجام میدهد اینکه از دو باند فرکانسی گوشی شما استفاده کند، با هر دو به شبکه متصل بشود و اینطوری سرعت را افزایش بدهد. اما زمانیکه شما از دو سیمکارت همزمان 4G استفاده می‌کنید هر باند شبکه شما به یک سیمکارت اختصاص پیدا می‌کند و در نتیجه نمی‌توانید از سرعت بالاتر بهره مند گردید.

 

برای اینکار ابتدا وارد تنظیمات گوشی بشید

به قمست SIM cards & mobile networks بروید.

روی سیمکارتی که قصد دارید 4.5G باشه کلیک کنید و در قسمت SIM card settings گزینه Preferred network type روی Prefer LTE تنظیم کنید.

به سیمکارت دوم برید و در اون سیمکارت گزینه 2G Only رو روشن کنید.

به عقب برگردید و گزینه Dual 4G رو خاموش کنید. بعد از اینکار دیگه فقط اون سیمکارتی که اول روی LTE تنظیم کردید قابلیت اتصال به 4G دارد و سیمکارت دوم 2G می باشد. حال گوشی را ری استارت نمایید و بقیه مراحل را طی کنید.

 

مطمئن شدن از اتصال به 4.5G

در این مرحله از اتصال 4.5G مطمئن میشویم و بعد با یک تست سرعت می‌توانید تفاوت را احساس کنید!

برای اینکار ابتدا وارد تنظیمات شده و به قسمت About Phone مراجعه کنید.

وارد قسمت All Specs بشید.

به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Internal storage  چهار بار تپ کنید. به پیغام میاد که با کلیک کردن وارد منوی بعدی می‌شید.

وارد بخش جدید به نام Testing میشوید. در این بخش اگر سیمکارت 1 روی 4G بوده گزینه اول و اگر سیمکارت 2 روی 4G بوده Phone information 2 رو انتخاب نمایید.

داخل صفحه جدید کلی گزینه و تنظیمات می بینید به هیچ یک از آن ها دست نزنید و فقط گزینه Set Preferred Network Type رو انتخاب کنید.

اگر این گزینه به صورت خودکار بر روی تمام شبکه ها یعنی LTE/TD-SDMA/UTMS قرار داشت همه چیز مرتب است. اگر نبود باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

بعد از تنظیم این مورد کافی است از تنظیمات خارج شوید و شبکه تلفن همراه خود رو روشن کنید.

اگر منطقه شما از چند باند 4G پشتیبانی کند موبایل به صورت خودکار به آن متصل می شود و سرعت افزایش پیدا می‌کند. نیازی به دیدن 4G+ هم نیست.

 

کدام مناطق ایران تحت پوشش اینترنت پرسرعت 4G یا 4٫5G ایرانسل و همراه اول است؟

برای فهمیدن اینکه در منطقه شما پوشش شبکه 4G ، 4٫5G، و 3G وجود دارد به سایت اپراتور خود مراجعه کنید. برای مشترکان ایرانسل به صفحه نقشه مناطق تحت پوشش مراجعه و شهر خود را انتخاب کنید.

 

 

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
مهسا تاریخ : ۳ خرداد ۱۴۰۰
خیلی محتوای خوبی بود. مرسی