onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

تعمیر و تعویض دوربین گوشی شیائومی

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

تعمیر و تعویض دوربین گوشی شیائومی Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-11-09 12:55:14. تعمیر دوربین گوشی شیائومی، بعضی از قطعات در گوشی های تلفن همراه، احتمال بروز خرابی و شکستگی در آنها چند برابر است. این امر هم به علت محل قرارگیری این قطعات در گوشی های تلفن همراه و هم به خاطر کارکردی است که دارند. تعمیر دوربین گوشی شیائومی، بعضی از قطعات در گوشی های تلفن همراه، احتمال بروز خرابی و شکستگی در آنها چند برابر است. این امر هم به علت محل قرارگیری این قطعات در گوشی های تلفن همراه و هم به خاطر کارکردی است که دارند. 4.5

جدیدترین مقالات close

علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
خالی شدن باتری گوشی htc
خالی شدن باتری گوشی htc
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
مشکلات صفحه نمایش گوشی سامسونگ
مشکلات صفحه نمایش گوشی سامسونگ
روش های نحوه مراقبت از باتری گوشی
روش های نحوه مراقبت از باتری گوشی
تعویض گلس ال سی دی موبایل
تعویض گلس ال سی دی موبایل
دلیل فریز شدن گوشی موبایل چیست؟
دلیل فریز شدن گوشی موبایل چیست؟
خاموش شدن موبایل و روشن نشدن
خاموش شدن موبایل و روشن نشدن
سوختگی پیکسل گوشی سامسونگ
سوختگی پیکسل گوشی سامسونگ
راه حل هایی برای تقویت آنتن دهی موبایل
راه حل هایی برای تقویت آنتن دهی موبایل
تعویض گلس ال سی دی شیائومی
تعویض گلس ال سی دی شیائومی
جدیدترین مقالات ←

تعمیر و تعویض دوربین گوشی شیائومی

تعمیر و تعویض دوربین گوشی شیائومی

تعمیر دوربین گوشی شیائومی، بعضی از قطعات در گوشی های تلفن همراه، احتمال بروز خرابی و شکستگی در آنها چند برابر است. این امر هم به علت محل قرارگیری این قطعات در گوشی های تلفن همراه و هم به خاطر کارکردی است که دارند. به عبارتی دیگر، برخی از قطعات، مانند گلس گوشی، ال سی دی موبایل، قاب پشت، دوربین و مواردی از این دست، به دلیل آنکه در بخش خارجی دستگاه جاگیر شده اند، این احتمال وجود دارد که با اندک ضربه ای دچار شکستگی و خرابی گردند.

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید:

 

gs7-1280x720

دلایل خرابی دوربین گوشی شیائومی

کثیفی لنز دوربین گوشی

متخصیین در واحد تعمیرات موبایل شیائومی به کاربران توصیه می کنند که همیشه لنز دوربین گوشی موبایل خود را تمیز نگه دارند؛ کثیف بودن لنز دوربین، عامل مهمی در کیفیت عملکرد دوربین به حساب می آید.

 

نفوذ مایعات به دوربین

برای هرکاربری ممکن است اتفاق بیفتد که گوشی موبایل خود در معرض آب و یا مایعات دیگر قرار بگیرد. به این مورد توجه داشته باشید که در صورت نفوذ مایعات به داخل گوشی، یکی از اولین قسمت هایی که آسیب می بیند دوربین گوشی است. به همین علت توصیه می کنیم که مراقبت های لازم را از دوربین موبایل شیائومی خود داشته باشند.

 

آسیب دیدن لنز موبایل

امکان دارد لنز دوربین موبایل شیائومی شما بر اثر ضربه خوردگی، افتادن و یا مسائل دیگر، دچار آسیب شود و به عبارتی دیگر، خراش بردارد. در این شرایط، دوربین موبایل شما عملرد درستی نخواهد داشت و باعث ناراحتی شما خواهد شد. اما نگران نباشید، حل این مشکل با مراجعه ی به موقع به مراکز تعمیرات موبایل قابل تعمیر می باشد و شما می توانید مجددا شاهد عملکرد درست دوربین خود مانند روز اول باشید.

 

 دلایل خرابی دوربین گوشی شیائومی

 

دوربین عقب گوشی

قبل از اینکه بخواهیم به دلایل آسیب دیدن دوربین گوشی ها بپردازیم باید در نظر داشته باشیم که امروزه دوربین های متفاوتی از جمله دوربین های با قابلیت چرخش 180 درجه و POP UP روی گوشی ها تعبیه می شوند و این دوربین ها مشکل های متفاوت تری نسبت به دیگر دوربین ها دارند.

دلایل زیادی هست که باعث خرابی دوربین گوشی های موبایل میشوند که در صدر این دلایل ضربه دیدن گوشی ها قرار دارد. بعد از افتادن گوشی به زمین یا ضربه خوردن احتمال زیادی وجود دارد که دوربین گوشی شکسته یا کلا فوکوس دوربین خراب شود.

دلیل خراب شدن فوکوس دوربین ها فاصله گرفتن بیش از حد لنز ها بعد از ضربه دیدن میباشد که برای جلو گیری از آسیب دیدن دوربین های میتوانید از محافظ های مخصوص برای دوربین گوشی ها استفاده کنید که اکثرا برای گوشی های اپل بدلیل داشتن برجستگی زیاد دوربین ها نسبت به بدنه ی گوشی طراحی شده اند.

 

دوربین پشت گوشی

 

دوربین جلوی گوشی

گوشی هایی که دوربین 180درجه یا POP UP دارند با وجود این که قبل از عرضه به بازار چندین هزار بار تست شده اند اما احتمال گیر کردن هنگام چرخش یا POP UP شدن دارند که این امر معمولا مواقعی اتفاق می افتد که دوربین گوشی داخل جیب یا کیف به صورت خودکار روشن شده و شروع به چرخش یا POP UP شدن شود که در اثر فشار خراب شده و از کار می افتد. دوربین سلفی گوشی های موبایل معمولا در اثر شکستن صفحه نمایش یا تعویض صفحه نمایش خراب میشوند و اکثرا این نوع مشکل ها به دوربین هایی که داخل صفحه نمایش و داخل ناچ تعبیه شده اند اتفاق می افتد.

کاهش کیفیت دوربین ها یکی دیگر از دلایل خراب شدن دوربین تلفن های همراه میشود که این امر به اکثر گوشی ها با مرور زمان اتفاق می افتد و با فاصله گرفتن لنز ها از یکدیگر کیفیت عکس ها پایین تر می آید. 

 

دوربین جلوی گوشی

 

نشانه های خرابی دوربین گوشی شیائومی

خارج شدن گوشی از حالت دوربین به صورت خود به خودی

یکی از مشکلات رایج در دوربین گوشی های شیائومی این است که به طور خودکار دوربین گوشی بسته می شود و نمی توانید با آن عکس بگیرید. برای حل این مشکل باید یکبار گوشی خود را ریست کرده و حافظه ی پنهان دوربین را هم خالی کنید. اگر مشکلتان حل نشود و همچنان دوربین اجازه عکاسی را ندهد، باید اتصال دوربین به برد را بررسی کنید که اینکار نیازمند کمک گرفتن از تعمیرکار حرفه ای و مراجعه به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل است.

 

 خرابی فوکوس دوربین گوشی شیائومی

یکی از رایج ترین دلایلی که باعث می‌شود کاربران برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی به مراکز تعمیرات گوشی شیائومی مراجعه کنند مربوط به بروز اختلال در فوکوس دوربین می‌شود. زمانی که خرابی فوکوس دوربین گوشی به وجود می آید، اصلا نمی‌توان عکس های مناسبی را ضبط کرد چون موقعیت فوکوس و تمرکز دوربین بهم می‌ریزد و قابل تنظیم نمی باشد.

در برخی از مواقع امکان دارد اختلال هایی که در عملکرد فوکوس دوربین به وجود آمده‌اند ناشی از باگ های نرم افزاری باشند و با فکتوری ریست (Factory Reset) کردن گوشی و یا آپدیت سیستم عامل آن مشکل رفع شوند. اما در برخی از مواقع دیگر امکان دارد رفع خرابی دوربین گوشی به این سادگی امکان پذیر نباشد و برای از بین بردن باگ های فوکوس دوربین نیاز به تعویض کامل ماژول داشته باشد. تصمیم گیری قطعی و نهایی مبنی بر اینکه این تعمیر انجام گیرد یا نیازی به آن وجود ندارد بر عهده کاربر خواهد بود.

 

صدا دادن لنز دوربین گوشی موبایل

صدا دادن لنز دوربین گوشی از دسته مشکلاتی است که راه حل آن تنها با تعویض دوربین گوشی شیائومی حل می شود. دلایل متفاوتی وجود دارد که در نهایت منجر به این اختلال می شود. برای مثال خیس شدن دوربین گوشی یا باقی ماندن رطوبت ناشی از خیس شدن از مواردی هستند که اختلالات عجیبی در عملکرد دوربین گوشی ایجاد می کنند. در صورتی که این مشکل در اکثر زمان ها وجود دارد، باید دوربین گوشی را تعویض کنید.

 

زوم نکردن دوربین گوشی 

مشکل فوکوس دوربین گوشی از جمله مشکلات بسیار رایج در خرابی دوربین گوش موبایل است. گاهی اوقات با تنظیم فوکوس دوربین گوشی و ریست کردن آن، این مسئله حل می شود. البته در صورتی که این مشکل مدت زمان زیادی ادامه داشته باشد نشان دهنده مشکل اساسی دوربین گوشی است.

 

خراب شدن شیشه دوربین و افت کیفیت و تار شدن عکس

تار شدن تصاویر دوربین گوشی موبایل دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما رایج ترین علت آن، لرزش دست در زمان عکس برداری و همینطور کثیف بودن لنز دوربین است. سعی کنید این عادت را تمرین کنید کهدر زمان تصویر برداری با دوربین گوشی، ابتدا با یک دستمال فیبری و یا پارچه نرم که به لنز آسیب وارد نکند, لنز را تمیز کنید. همچنین اگر نمی توانید لرزش دستتان را در تصاویر سلفی یا عکسای با دوربین عقب حفظ کنید، بهتر است از قابلیت تایمر دوربین استفاده کنید. البته اگر تمرکز کافی برای عکس برداری را ندارید، خرید مونوپاد گوشی هم می تواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد.

 

نشانه های خرابی دوربین گوشی شیائومی

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران و همینطور برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

 پانوشت: برای خرید انواع آی سی موبایل، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید