onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
WhatsApp شروع چت در واتساپ

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی

مشاوره تلفنی با کارشناسان ما ۰۲۶-۹۱۰۰۹۰۹۱

ساعات کاری ۱۰ صبح الی ۲۰ شب

شما اینجایید :
علت خاموش شدن ناگهانی گوشی
تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی چیست؟

 اگر شما هم از دسته افرادی هستید که فکر می کنید اگر برای گوشی های اندرویدی مشکلی پیش می آید به این معنا است که باید قید آن را بزنید، باید به شما بگوییم که این باور کاملا اشتباه می باشد. بعضی از افراد نسبت به گوشی های خود این حساست را دارند که اگر قسمتی از عملکرد گوشی مختل شود به این معنا است که این گوشی درست نخواهد شد.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی از کاربران تلفن همراه ایجاد شود، خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل در هنگام کار با آن است. این مورد در بعضی موارد می تواند بسیار آزار دهنده باشد. مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل می تواند بنا به دلایل مختلفی پیش بیاید که برخی از آن ها ممکن است سخت افزاری و برخی دیگر نیز نرم افزاری باشد.

 معمولا در موارد نرم افزاری به سادگی می توان این مشکل را با چند ترفند که در ادامه این مقاله ذکر خواهد شد حل نمود. اما در موارد سخت افزاری نیاز است که از متخصصان فعال در زمینه تعمیرات موبایل، کمک بگیرید. در این مقاله قصد داریم تعدادی از مواردی که ممکن است علت خاموش شدن ناگهانی گوشیباشد را به شما توضیح دهیم.

 

55555

 

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی

علت های مختلفی وجود دارد که باعث می شود موبایل اندروید و آیفون شما با مشکل خاموش شدن ناگهانی مواجه شود که در اینجا شایع ترین و اصلی ترین علت خاموش شدن ناگهانی گوشی شما را برایتان می گوییم:

 

برنامه مورد نظر را پیدا کنید

 گاهی مواقع یک برنامه می تواند باعث بی ثباتی نرم افزار گردد که گوشی شما را به صورت تصادفی خاموش می کند بنابراین شما می توانید برنامه مورد نظر خود را حذف کنید، در هنگام استفاده از یک برنامه خاص و یا درهنگام انجام یک کار خاص، تلفن همراه خود را خاموش کنید. اطمینان حاصل کنید که همه برنامه های شما در برنامه Google Play Store بروزرسانی شده اند. برنامه هایی را که اندکی قبل از شروع این مسئله نصب شده اند را حذف نمایید.

 

عدم کارایی صفحه نمایشگر

این احتمال وجود دارد که موبایل شما روشن باشد ولی نمایشگر آن کار نکند. اولین اقدام این است که دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا گوشی شما خاموش شود. پس از خاموشی گوشی مجدد آن را روشن کنید. در صورتی که موقع فشار دکمه پاور لرزش یا صدایی را احساس کنید به معنای آن است که نمایشگر گوشی شما کار نمی کند.

در این شرایط گوشی خود را به کامپیوتر متصل نمایید و از آن فایل پشتیبان تهیه کنید. برای رفع مشکل خرابی صفحه نمایشگر باید دستگاه خود را به نمایندگی تعمیرات موبایل تحویل دهید تا تعمیرکاران متخصص صفحه نمایش آن را تعویض نمایند.

 

نداشتن شارژ و یا تقلبی بودن شارژر

نداشتن شارژ یکی از دلیل های خاموش شدن موبایل است . برای حل این مشکل کافی است که گوشی خود را به شارژ بزنید. اما از شارژر خود و اصل بودن آن اطمینان کامل حاصل کنید. چرا که وجود نقص در کابل‌ ها و یا شارژرهای گوشی موبایل خود نیز می تواند یکی از علت خاموش شدن ناگهانی گوشیباشد.

گاهی اوقات گوشی های همراه بی‌ هیچ علت خاصی کار نمی‌کنند، وقتی ‌که آن‌ ها را به شارژ‌هایشان وصل نمایید هم عکس‌العملی از خودشان بروز نمی دهند و روشن نمی ‌شوند؛ علت مشکل ممکن است خراب بودن سیم ‌ها و همچنین شارژر باشند. بنابراین مطمئن شوید که از شارژ اصلی استفاده نمایید. با این وجود اما گاهی اوقات با داشتن شارژ باز هم گوشی خاموش می شود که دلایل دیگری دارد که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم.

 

خاموش شدن خودکار گوشی به خاطر گرم شدن بیش از حد گوشی

گرما، از موارد مهمی است که حتی با وجود شارژ داشتن گوشی باعث خاموش شدن موبایل می شود. در کل گرم شدن بیش از حد روی باتری و قسمت های دیگر گوشی تاثیر می گذارد. به همین خاطر برخی از گوشی ها وقتی که خیلی داغ می شوند، برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به قسمت های دیگر گوشی، خاموش می شوند. راهکار حل این مسئله استفاده از قاب منناسب موبایل است.

 

در حالت Safe mode گوشی خود را روشن کنید

مانند اکثر سیستم عامل های معروف، اندروید نیز دارای قابلیتی است که در حالت Safe mode قرار می گیرد. در این حالت گوشی در حالتی روشن می شود که فقط قادر به استفاده از برنامه ها و اپلیکیشن های پیشفرض گوشی است  و برنامه های نصب شده بر روی گوشی را نمایش نمی دهد.

 در حالت safe mode هیچ ویروس و یا نرم افزار مخربی، توانایی کار نداشته و در این حالت می توانید این برنامه ها را به سادگی پیدا کرده و از گوشی خود حذف کنید، برنامه هایی که ممکن است علت خاموش شدن ناگهانی گوشیشما شده باشند.

رفتن به حالت Safe mode در موبایل های ساخته شده توسط برندهای مختلف، تفاوت دارد. اما معمول ترین روش آن به این صورت است که ابتدا باید دکمه پاور را برای مدتی نگه دارید. سپس در پنجره ظاهر شده، بر روی گزینه Power off برای چند لحظه انگشت خود را نگه داشته تا پنجره ای با نام Reboot in safe mode نمایش داده شود.

با انتخاب گزینه OK گوشی شما خاموش می شود و در حالت safe mode روشن خواهد شد. پس از رفتن به این حالت، در صورتی که گوشی شما دیگر خاموش نشد، بیشترین احتمال وجود دارد که یکی از برنامه هایی که جدیدا روی گوشیتان نصب کرده اید، باعث به وجود آمدن همچنین مشکلی باشد.

برای این منظور بهتر است که به لیست برنامه های نصب شده در گوشی خود مراجعه نمایید و سپس برنامه هایی که به آن ها در خصوص ایجاد مشکل در گوشی خود، شک کرده اید، حذف نمایید.

 

ضربه و نفوذ آب

یکی از علت خاموش شدن ناگهانی گوشیاندروید سقوط آن ها از ارتفاع می باشد. در صورتی که اخیرا گوشی شما زمین افتاده و یا در برابر رطوبت قرار گرفته است، این احتمال وجود دارد که برای گوشی شما مشکلاتی پیش بیاید.

موبایل خیس را نباید روشن کرد چونکه که شاید این عمل باعث سوختن قطعات داخلی آن شود. در ابتدا گوشی خود را کاملا خشک نمایید. در صورتی که گوشی شما از ارتفاع سقوط کرده باشد و روشن نمی شود آن را به نمایندگی تحویل بدهید. ضربه های سنگین به گوشی باعث می شود که قطعات داخلی آن با مشکل مواجه شوند و یا نمایشگر آن آسیب ببیند.

برای رفع مشکل آبخوردگی گوشی خود و جلوگیری از آسیب رسیدن بیشتر گوشی خود میتوانید مقاله رفع مشکل آبخوردگی گوشی را مطالعه نمایید.

 

علت خاموش شدن ناگهانی گوشی در سرما

جالب است بدانید که سرما نیز همانند گرما می تواند باعث خاموش شدن گوشی شود. مقاومت گوشی های هوشمند در مقابل سرما بسیار بیشتر از گرما است؛ اما سرمای بیش از حد هم می تواند گوشی های ما را تحت تاثیر قرار بدهد. خصوصا این مورد در خصوص گوشی های آیفون بیشتر می باشد و گزارش های زیادی رسیده است که نشان می دهد گوشی های آیفون در سوئیس در پی سرمای زیر صفر خاموش شده اند.

 

مشکلات سخت افزاری یکی دیگر از علت خاموش شدن ناگهانی گوشی

ضربه خوردن و خیس شدن در مورد مهمی هستند که در نهایت منجر به خراب شدن قسمت های سخت افزاری گوشی می شوند. معمولا گوشی های ضد آب و یا حتی گوشی های معمولی که تعمیر می شوند، دچار چنین مشکلاتی خواهند شد. اگر به تازگی گوشی خود را دست یک تعمیرکار تعمیرات موبایل سپرده اید، این احتمال وجود دارد که قطعات به خوبی تنظیم نشده باشند.

 

بازگردانی به تنظیمات کارخانه

اگر هیچکدام از راه حل های ذکر شده، نتوانست مشکل شما را حل کند، تنها راه باقی مانده این است که گوشی خود را یک بار به تنظیمات کارخانه ببرید و به این ترتیب تمامی اطلاعات آن را پاک کنیدد. ریست فکتوری کردن موبایل باعث می شود که تمامی تنظیمات و برنامه هایی که بعدا بر روی گوشی نصب و اعمال شده است، حذف شده و همه چیز به حالت اولیه خود برگردد.

 در صورتی که مشکل خاموش شدن ناگهانی گوشی شما، نرم افزاری باشد، با بازگشت به تنظیمات کارخانه، به احتمال خیلی زیاد، این مشکل حل خواهد شد.

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران می باشد. 

 پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید