zarbdar

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-07-13 09:21:31. حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود. حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

روش صحیح شارژ باتری موبایل نو
روش صحیح شارژ باتری موبایل نو
ظرفیت باتری گوشی چیست؟
ظرفیت باتری گوشی چیست؟
تعویض سوکت شارژ گوشی هواوی
تعویض سوکت شارژ گوشی هواوی
تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی
تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی
آنلاک قفل آیکلود آیفون iCloud Activation
آنلاک قفل آیکلود آیفون iCloud Activation
علت علامت ضربدر روی آنتن گوشی
علت علامت ضربدر روی آنتن گوشی
آیتونز چیست؟
آیتونز چیست؟
همه چیز درباره ی تاچ آیدی گوشی های آیفون و مشکلات آن ها
همه چیز درباره ی تاچ آیدی گوشی های آیفون و مشکلات آن ها
مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ چه قدر است؟
مدت زمان شارژ شدن گوشی سامسونگ چه قدر است؟
ارتقا هارد آیفون ۷
ارتقا هارد آیفون ۷
آموزش رفع مشکلات نرم افزاری موبایل
آموزش رفع مشکلات نرم افزاری موبایل
تعمیرات موبایل آیفون 11
تعمیرات موبایل آیفون 11
تعمیرات موبایل آیفون 12
تعمیرات موبایل آیفون 12
USB تایپ سی یا Type-C چیست ؟
USB تایپ سی یا Type-C چیست ؟
ریکاوری موبایل چیست؟
ریکاوری موبایل چیست؟
پیکسل سوختگی در گوشی چیست؟
پیکسل سوختگی در گوشی چیست؟
جدیدترین مقالات ←

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟

علت خط افتادن روی صفحه گوشی
تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۹

حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود.

لرزش صفحه ، پرش تصویر و پرپر زدن صفحه گوشی آیفون نیز به این صورت گزارش شده است که تصویر متناوبا قطع و وصل می شود و مانند تصویر تلویزون های قدیمی می لرزد.

اما هر دو گروه در یک دسته بندی قرار می گیرند و معمولا مشکلات ذکر شده به خاطر آسیب های سخت افزاری هستند، اما گاهی نیز پیش می آید که علت بروز مشکل یک اختلال نرم افزاری باشد. اگر چه این مورد به ندرت پیش می آید اما نمی توان نسبت به آن بی توجه بود؛ زیرا اگر علت لرزش صفحه یا پرش تصویر گوشی ایفون یک اختلال نرم افزاری باشد، ممکن است به راحتی بدون نیاز به مراجعه شرکت تعمیرات تخصصی موبایل خودتان بتوانید با روش های ارائه شده در این مطلب آن را حل کنید.

 

راه راه یا خط خطی شدن صفحه گوشی ایفون

در ابتدا به بررسی رایج ترین حالت یعنی راه راه شدن صفحه گوشی آیفون پس از آسیب های سخت افزاری مانند ضربه ، فشار ، آب خوردگی و … می پردازیم. واقعیت این است که در این شرایط به دلیل آسیب وارد شده، چاره ای جز تعویض ال سی دی آیفون وجود ندارد. حتی اگر تاچ گوشی نیز کاملا به درستی کار کند، بازهم تفاوتی ندارد و ال سی دی باید تعویض گردد. در این موقعیت باید گوشی خود را به یک مرکزتعمیر گوشی آیفون ببرید.

 

راه راه یا خط خطی شدن صفحه گوشی ایفون

 

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی

برخی از کارشناسان بر این باورند که این خط به دلیل وجود نقص در سیستم الکترونیکی این گوشی ها بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این خط از گوشه بالا تا پایین صفحه نمایش در سمت چپ یا سمت راست ظاهر می شود.

سال گذشته نیز با ارائه گوشی های گلکسی S7 edge توسط سامسونگ، برخی از کاربران از وجود و ظاهر شدن خط صورتی در کنار صفحه نمایش منحنی این گوشی ها شکایت هایی را منتشر کردند. در آن هنگام سامسونگ ای مشکل را مربوط به وجود اشکالی در سخت افزار گوشی ها دانست. همینطور سال گذشته نیز در برخی از گوشی ها مثل موترلا Droid Turbo 2 نیز این مشکل باعث شده بود تا کاربران شکایت های زیادی را مطرح کنند و در فضای مجازی منتشر نمایند. برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی ایفون

 

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی

 

خط صورتی روی صفحه گوشی

همانطور که گفتیم علت ایجاد این خط صورتی در صفحه s7 edge آسیب دیدگی صفحه نمایش است. این مشکل معمولا در اثر ضربه یا فشار بیش از حد اتفاق می افتد. با توجه به اینکه مشکل سخت افزاری است متاسفانه با روش های نرم افزاری حل نخواهد شد. در روزهای نخستین پس از عرضه s7 edge برخی از کاربران این گوشی مدعی بودند که بدون هیچ علتی این مشکل ایجاد شده است.

سامسونگ در همان ابتدا اعلام کرد که خط صورتی در s7 edge نرم افزاری نیست و فقط در اثر آسیب های سخت افزاری ایجاد می شود. البته با توجه به شرایط آن زمان سامسونگ در برخی از کشورها مانند هلند و بلژیک اعلام کرد که گوشی های که علائم ضربه روی آنها مشهود نیست، مشمول گارانتی می شوند. البته در این حالت هم با تعویض ال سی دی مشکل حل می شد.

ممکن است شما نیز جزو آن دسته از صاحبان این گوشی باشید که پس از ضربه، صفحه این گوشی نشکسته است و تاچ نیز در همه نقاط صفحه به درستی کار می کند. در حالی که روی صفحه یک خط صورتی نمایان شده است.

تعجب نکنید زیرا در بسیاری از گوشی های سامسونگ این اتفاق می افتد. مثلا در گوشی های سری J و سری A پس از ضربه ممن است آثاری از شکستگی دیده نشود اما قسمتی از صفحه نمایش یک لکه رنگی و معمولا بنفش ظاهر می شود. در هر صورت سوختن یا رنگی شدن قسمتی از صفحه نمایش به معنای آسیب دیدگی ال سی دی است.برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات تخصصی موبایل مراجعه کنید.

 

خط صورتی روی صفحه گوشی

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل شیائومی

 

لکه بنفش روی صفحه گوشی سامسونگ

صفحه نمایش این گوشی ها از نوع لمسی خازنی سوپر آمولد (Super AMOLED) است که مزیت آنها نسبت به نوع دیگر صفحه نمایش (LCD) کاهش ضخامت نمایشگر ، رسیدن حداکثر میزان نور به سطح نمایشگر ، تصاویر روشن تر و ایجاد زاویه دید بهتر است. البته اصطلاح ال سی دی برای صفحه نمایش آمولد گوشی های سامسونگ در میان مردم رایج است و به همین دلیل در این مطلب نیز از این اصطلاح استفاده می شود.

در کنار تمام مزایای فوق متاسفانه صفحه نمایش j7 pro بسیار حساس می باشد و ممکن است در اثر کوچکترین ضربه یا فشار دچار آسیب دیدگی شود و همانطور که گفته شد بنفش شدن صفحه جزو شایع ترین آنها می باشد.

در این حالت شما ممکن است هیچ اثری از شکستگی یا آسیب فیزیکی روی گوشی مشاهده نکنید و حتی تاچ گوشی هم به درستی کار کند و شما در کار کردن با گوشی دچار هیچ مشکلی نیستید اما خواهید دید به مرور این لکه رنگی ( معمولا بنفش یا صورتی ) روی صفحه گوشی سامسونگ بیشتر می شود.

علت این موضوع آسیب دیدگی پیکسل های صفحه از داخل می باشد و این مشکل فقط در اثر ضربه یا فشار بیش از حد به صفحه گوشی سامسونگ اتفاق میفتد و به هیچ عنوان بدون آسیب دیدگی فیزیکی دچار این مشکل نمی شود. برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

 

لکه بنفش روی صفحه گوشی سامسونگ

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران و برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تعمیرات موبایل با همکاران ما در تماس باشید.

پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
حسین تاریخ : ۷ خرداد ۱۴۰۰
سلام ببخشید گوشی من A 11 هست توی گوشی من یک خط سفید هست که فکر کنم در مورد پیکسل گوشی هست هیج ایرادی هم نداره به گوشی هم آسیب نرسانده و ۱ سالمه هست علت چیست ؟
ادمین
با سلام امکان خرابی lcd وجود دارد. لطفا دستگاه توسط متخصص چک شود. برای خدمات سریع با متخصصان ما در پارس ارتباط لوتوس ارتباط برقرار کنید. تلفن تماس : ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱
محمدی تاریخ : ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
وسط گوشی منن دوتا خط سفید موازی کم رنگ هست که بینشون لمس گوشیم کار نمیکنم مشکل چیه لطفا کمک کنید
ادمین
با سلام لطفا مقاله را در لینک زیر مطالعه فرمایید. http://www.parsertebatco.com/post/124