onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2020-07-13 09:21:31. حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود. حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
علت آپدیت نشدن گوشی شیائومی
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
کالیبره باتری گوشی سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
فعال سازی developer option در سامسونگ
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
حل مشکل نو سرویس ایفون ۷
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
نشانه های خرابی در LCD آیفون و سامسونگ
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
تعمیر پریدن آنتن آیفون یا No Service
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
نشانه های هک شدن گوشی موبایل
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
سلامت باتری گوشی اندرویدی را چگونه بررسی کنیم؟
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
علت کار نکردن گوگل در گوشی شیائومی
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
تعویض ال سی دی آیفون 7 پلاس
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
علت خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی a70 سامسونگ
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
تعمیرات تخصصی آیفون در کرج
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
نحوه فعال کردن پنجره شناور (Float Window) در گوشی های شیائومی
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
راه حل هایی برای جلوگیری و پیشگیری از باد کردن باتری موبایل
جدیدترین مقالات ←

علت خط افتادن روی صفحه گوشی چیست؟

علت خط افتادن روی صفحه گوشی

حالت های متفاوتی بر روی صفحه نمایش وجود دارد. به طور مثال راه راه یا خط خطی شدن صفحه معمولا به این صورت که خطوط عمودی سیاه یا سفید بر روی صفحه ایفون نمایش دیده می شود و یا نور صفحه نمایش به صورت عمودی کم و زیاد می شود.

لرزش صفحه ، پرش تصویر و پرپر زدن صفحه گوشی آیفون نیز به این صورت گزارش شده است که تصویر متناوبا قطع و وصل می شود و مانند تصویر تلویزون های قدیمی می لرزد.

اما هر دو گروه در یک دسته بندی قرار می گیرند و معمولا مشکلات ذکر شده به خاطر آسیب های سخت افزاری هستند، اما گاهی نیز پیش می آید که علت بروز مشکل یک اختلال نرم افزاری باشد. اگر چه این مورد به ندرت پیش می آید اما نمی توان نسبت به آن بی توجه بود؛ زیرا اگر علت لرزش صفحه یا پرش تصویر گوشی ایفون یک اختلال نرم افزاری باشد، ممکن است به راحتی بدون نیاز به مراجعه شرکت تعمیرات موبایل خودتان بتوانید با روش های ارائه شده در این مطلب آن را حل کنید.

 

راه راه یا خط خطی شدن صفحه گوشی ایفون

در ابتدا به بررسی رایج ترین حالت یعنی راه راه شدن صفحه گوشی آیفون پس از آسیب های سخت افزاری مانند ضربه ، فشار ، آب خوردگی و … می پردازیم. واقعیت این است که در این شرایط به دلیل آسیب وارد شده، چاره ای جز تعویض ال سی دی آیفون وجود ندارد. حتی اگر تاچ گوشی نیز کاملا به درستی کار کند، بازهم تفاوتی ندارد و ال سی دی باید تعویض گردد. در این موقعیت باید گوشی خود را به یک مرکزتعمیر گوشی آیفون ببرید.

 

راه راه یا خط خطی شدن صفحه گوشی ایفون

 

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی

برخی از کارشناسان بر این باورند که این خط به دلیل وجود نقص در سیستم الکترونیکی این گوشی ها بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود. این خط از گوشه بالا تا پایین صفحه نمایش در سمت چپ یا سمت راست ظاهر می شود.

سال گذشته نیز با ارائه گوشی های گلکسی S7 edge توسط سامسونگ، برخی از کاربران از وجود و ظاهر شدن خط صورتی در کنار صفحه نمایش منحنی این گوشی ها شکایت هایی را منتشر کردند. در آن هنگام سامسونگ ای مشکل را مربوط به وجود اشکالی در سخت افزار گوشی ها دانست. همینطور سال گذشته نیز در برخی از گوشی ها مثل موترلا Droid Turbo 2 نیز این مشکل باعث شده بود تا کاربران شکایت های زیادی را مطرح کنند و در فضای مجازی منتشر نمایند. برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی ایفون

 

علت افتادن خط سبز روی صفحه گوشی

 

خط صورتی روی صفحه گوشی

همانطور که گفتیم علت ایجاد این خط صورتی در صفحه s7 edge آسیب دیدگی صفحه نمایش است. این مشکل معمولا در اثر ضربه یا فشار بیش از حد اتفاق می افتد. با توجه به اینکه مشکل سخت افزاری است متاسفانه با روش های نرم افزاری حل نخواهد شد. در روزهای نخستین پس از عرضه s7 edge برخی از کاربران این گوشی مدعی بودند که بدون هیچ علتی این مشکل ایجاد شده است.

سامسونگ در همان ابتدا اعلام کرد که خط صورتی در s7 edge نرم افزاری نیست و فقط در اثر آسیب های سخت افزاری ایجاد می شود. البته با توجه به شرایط آن زمان سامسونگ در برخی از کشورها مانند هلند و بلژیک اعلام کرد که گوشی های که علائم ضربه روی آنها مشهود نیست، مشمول گارانتی می شوند. البته در این حالت هم با تعویض ال سی دی مشکل حل می شد.

ممکن است شما نیز جزو آن دسته از صاحبان این گوشی باشید که پس از ضربه، صفحه این گوشی نشکسته است و تاچ نیز در همه نقاط صفحه به درستی کار می کند. در حالی که روی صفحه یک خط صورتی نمایان شده است.

تعجب نکنید زیرا در بسیاری از گوشی های سامسونگ این اتفاق می افتد. مثلا در گوشی های سری J و سری A پس از ضربه ممن است آثاری از شکستگی دیده نشود اما قسمتی از صفحه نمایش یک لکه رنگی و معمولا بنفش ظاهر می شود. در هر صورت سوختن یا رنگی شدن قسمتی از صفحه نمایش به معنای آسیب دیدگی ال سی دی است.برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

 

خط صورتی روی صفحه گوشی

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل شیائومی

 

لکه بنفش روی صفحه گوشی سامسونگ

صفحه نمایش این گوشی ها از نوع لمسی خازنی سوپر آمولد (Super AMOLED) است که مزیت آنها نسبت به نوع دیگر صفحه نمایش (LCD) کاهش ضخامت نمایشگر ، رسیدن حداکثر میزان نور به سطح نمایشگر ، تصاویر روشن تر و ایجاد زاویه دید بهتر است. البته اصطلاح ال سی دی برای صفحه نمایش آمولد گوشی های سامسونگ در میان مردم رایج است و به همین دلیل در این مطلب نیز از این اصطلاح استفاده می شود.

در کنار تمام مزایای فوق متاسفانه صفحه نمایش j7 pro بسیار حساس می باشد و ممکن است در اثر کوچکترین ضربه یا فشار دچار آسیب دیدگی شود و همانطور که گفته شد بنفش شدن صفحه جزو شایع ترین آنها می باشد.

در این حالت شما ممکن است هیچ اثری از شکستگی یا آسیب فیزیکی روی گوشی مشاهده نکنید و حتی تاچ گوشی هم به درستی کار کند و شما در کار کردن با گوشی دچار هیچ مشکلی نیستید اما خواهید دید به مرور این لکه رنگی ( معمولا بنفش یا صورتی ) روی صفحه گوشی سامسونگ بیشتر می شود.

علت این موضوع آسیب دیدگی پیکسل های صفحه از داخل می باشد و این مشکل فقط در اثر ضربه یا فشار بیش از حد به صفحه گوشی سامسونگ اتفاق میفتد و به هیچ عنوان بدون آسیب دیدگی فیزیکی دچار این مشکل نمی شود. برای تعمیر گوشی خود، به یک مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

 

لکه بنفش روی صفحه گوشی سامسونگ

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران و برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تعمیرات موبایل با همکاران ما در تماس باشید.

پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شیرین تاریخ : ۲۲ دی ۱۴۰۰
بغل صفحه فیلم وقتی میخام ببینم نورشوکم میکنم دیده میشه صفحه سفید هی میره میاد مث لامپ خاموش روشن میشه
ادمین

سلام دوست عزیز 

دوست عزیز لایت گوشی شما مشکل داره .به کارشناس مراجعه کنید.

جواد تاریخ : ۱۷ دی ۱۴۰۰
سلام و خسته نباشید.من گوشی ۱۱پرومکس دارم چندروزی هست که صفحه گوشی پرپر میزنه و خط خطی میشه،اصلا ضربه و آب و... هیچی نخورده بهش.لمسیش هم خوب کار میکنه.مشکل از چی میتونه باشه.ممنون میشم
ادمین

سلام دوست عزیز. مشکل گوشی شما از فلت صفحه نمایش گوشیتون هست که باید به یک متخصص مراجعه کنید.

مبین تاریخ : ۱۵ دی ۱۴۰۰
سلام من S21 ultra 512 ram 16 دارم و یه چندروزی هست متوجه شدم وقتی صفحه گوشی رو خاموش روشن میکنم یک خط رد میشه از صفحه گوشی و کمی میپره صفحه گوشی ضربه نخورده آب خوردگی نداره ۱ ماه خریدم مشکل از چیه باید چیکار کنم؟؟
ادمین

سلام و وقت بخیر

دوست عزیز اگه میتونید یک اسکرین شات بگیرید و عکسش رو برای تعمیرکاران مجموعه بفرستید که دقیق تر راهنماییتون کنند. با شماره ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱ تماس بگیرید و هماهنگ کنید.

ناشناس تاریخ : ۱۱ دی ۱۴۰۰
سلام من تبلت دارم . خط صورتی افتاده اما تاچ و همه چیز سالم است . میشه بدون تعویض ال سی دی درست شود ؟
ناشناس تاریخ : ۱۰ دی ۱۴۰۰
سلام من تبلت دارم . خط صورتی روی صفحه است چجوری می تونم درستش کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید لطفا
زهرا تاریخ : ۹ دی ۱۴۰۰
سلام من گوشیم a30 s. وقتی میزنم دوربین سلفی ی خط نازک رو صفحه نمایشم نشون میشه ک با کم و زیاد شدن نور این خط هم تغییر رنگ میده،مثلا اون خط قرمز یا سبز یا بنفش میشه.قبلا هم این مشکل ی بار پیش اومده بود نمیدونم چی شد درست شد.ولی حالا چندوقته ک ب همین حالت مونده.ایا ربطی ب تنظیمات گوشی داره؟
sarina تاریخ : ۹ دی ۱۴۰۰
سلام موبایل من a71 هستش ۱ سال نشده که گرفتم چند دوزه علامت نماشا روی موبایل افتاده که دوربین تمام صفحات موبایل نمیشه و رنگ اون هست مشکلش چیه
ناشنــاس تاریخ : ۷ دی ۱۴۰۰
سلام من گوشیم شیائومی نت 8 است در هوای سرد و صفر درجه صفحه لمسش خط خطی بنفش رنگ میشه و وقتی گرمش میکنم حل میشه مشکلش چیه؟
ادمین

سلام

احتمالا مشکل از تاچ ال سی دی موبایل هستش

Mohsen تاریخ : ۳ دی ۱۴۰۰
با سلام گوشیه من می ۱۱ لایت هستش تقریبا دو ماه پیش از دستم افتاد و تاچش ترک خورد ولی کفتن ب ال سی دی اسیبی نرسیده کع دیروز نمیدونم چیشد یع خط سیز افتاد وسطش ایا مشکل از ال سی دی هستش-؟! یکی از موبایلی های شهمون هم گفت که اگع یع خورده گوشیتو گرم نگه داری احتمال اینو دارع که این خط از بین برع خوایتم بدونم این احتمال وجود داره-!!
ادمین

سلام

احتمالا اولش گلس ال سی دی موبایلتون آسیب دیده بود، اگر گلس ال سی دی سریع تعویض نشه به ال سی دی آسیب میزنه. الان هم ال سی دی آسیب دیده و باید تعویضش کنید

رومینا تاریخ : ۱۴ آذر ۱۴۰۰
سلام ببخشید من گوشیم سامسونگ a 7 هست و چند روزه که متوجه شدم یه خط های افقی رنگی روی صفحه نمایش داده میشه گوشیمم کاملا سالم هستش یعنی نه ماییش شکسته نه تاچش مشکل داره هیچی
ادمین

باسلام

ال سی دی دستگاه باید توسط متخصص چک و در صورت لزوم تعویض شود.

M.taha.R تاریخ : ۲۰ آبان ۱۴۰۰
سلام.من گوشیم دیشب سالم بود صبح از خواب پاشدم دیدم روی صفحه ی خط نازک سبز افتاد برای چی اینطوری میشه؟ ایفون x هست
ادمین

باسلام

ال سی دی دستگاه باید در صورت لزوم تعویض شود.

محمد تاریخ : ۱۱ آبان ۱۴۰۰
سلام خسته نباشید گوشی من بیشتر اوقات یا صفحش پر پر میزنه یا یه خط تیره رنگ از بالا به پایین یا از پایین به بالا حرکت میکنه مشکلش چیه؟
ادمین

با سلام

تاچ و ال سی دی دستگاه باید توسط متخصص چک شود.

موسوی تاریخ : ۲۴ مهر ۱۴۰۰
سلام من گوشیم a۵۱هستش الان متوجه یه خط صورتی و سیز فوق کمرنگ شدم حالا باید ال سی دیش رو عوض کنم؟ آخه هزینش خیلی زیاده و اینکه آیا بعد تعویض قیمتش افت می کنه؟
ادمین

باسلام

ال سی دی دستگاه باید تعویض شود. برای استعلام هزینه با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

تلفن تماس : ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱

عبداللهی تاریخ : ۲۰ مهر ۱۴۰۰
سلام من همین چند دقیقه پیش متوجه شدم ی خط عمودی مشکی خیلی باریک افتاده رو صفحه گوشیم گلسو دراوردم فرقی نکرد هنوز هس خط باید چیکار کنم؟
ادمین

باسلام

ال سی دی دستگاه توسط متخصص چک شود.

ناشنــاس تاریخ : ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
سلام، من چندروز پیش گوشیمو دادم برای تعویض ال سی دی، صفحه ش چندترک ریز داشت ولی خط و رنگ روی صفحه نبود، بعد تعویض گوشه صفحه تقریبا 6سانت خط مشکی افتاده،ولی خوب کارمیکنه، تعمیرکار گفت بعد چندروز خوب میشه، درسته؟ یا به تاچ آسیب زده؟
ادمین

با سلام

دوستت عزیز بعد از تعویض ال سی دی ، هیچ خطی روی ال سی دی جدید نباید باشد. در صورت مشاهده همان لحظه باید درخواست یک ال سی دی جدید و سالم میکردید.

Alireza تاریخ : ۳۱ مرداد ۱۴۰۰
سلام خسته نباشید ببخشید من گوشی mi 10t pro دارم امروز دیدم رو صفحه یه خط عمودی ابی رنگ نازکی اومده اشکالش چیست؟
ادمین

با سلام

ال سی دی دستگاه باید تعویض شود.

Mohammad تاریخ : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰
سلام با عرض ادب ببخشید من گوشیم ردمی‌هشت هست تازگی زد خش گوشیم رو عوض کردم دیدم موقع خاموش کردن گوشیم خط هایی یک در میان سیاه از بالا به پایین صفحه گوشیم کشیده شده است اشکال چیست؟ میشه راه حلش را گفت ممنون میشم.
ادمین

با سلام

ال سی دی دستگاه باید توسط متخصص تعویض شود. برای استعلام هزینه با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

تلفن تماس : ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱

مهدي تاریخ : ۲۰ مرداد ۱۴۰۰
سلام و خسته نباشيد،ادمين عزيز بابت پاسخ سوال مچكرم،در مورد خطوط كوچك مشكي بر روي صفحه آيفون ٦ ك خودبخود ظاهر شده يه مورد ك به تازگي متوجه شدم موقع استفاده بيش از نيم ساعت يه مقداري خطوط كشيده تر ميشه و بعد از استفاده نكردن از گوشي نگاه ميكنم خيلي كم ميشه،البته اين ايراد گوشي يك ماه پيش بعد از آپديت نسخه جديد خود آيفون چند روز بعدش اتفاق افتاده،ميتونه نرم افزاري باشه يا سخت افزاري هست؟با تشكر.
ادمین

با سلام

امکان ایراد نرم افزاری وجود ندارد و فقط در صورت ضربه و یا فشار و .. این مشکلات برای ال سی دی بوجود می‌آیند.

ابوالفضل تاریخ : ۱۸ مرداد ۱۴۰۰
سلام خسته نباشید من گوشیم ردمی نوت هشت پرو هست یه یک ماهی میشه ال سی دی گوشیم عوض کردم لمس گوشی هنگ می‌کنه و وقتی که فشارش می‌دیم یه خط وسط گوشی معلوم میشه این مشکلی واسه گوشی ایجاد نمی کنه
ادمین

با سلام

در بلند مدت امکان ایجاد خرابی را دارد. ال سی دی دستگاه باید تعویض شود.

محمد تاریخ : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
سلام من گوشیم سامسونگ هستش داشتم با دستمال خیس تمیزش میکردم بعد از یک ساعت خط هایی باریک و رنگی رو ایجاد شد و هیچ آسیبی به گوشی نزده مشکل از تاچ یا ال سی دی؟ راحلش چیه؟
ادمین

با سلام

دوست عزیز متاسفانه ال سی دی دستگاه باید تعویض شود.

ابوالفضل سالم تاریخ : ۱۷ مرداد ۱۴۰۰
سلام خسته نباشید من گوشیم a12 سامسونگ هستش دیشب یه خط های باریک و کوچکی که رنگی هم هست روش ایجاد شد مشکل از چیست؟
ادمین

با سلام

دوست عزیز ال سی دی دستگاه دچار آسیب شده و باید تعویض شود.

مهدي تاریخ : ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
سلام خسته نباشيد،چند روز پيش خود به خود روي صفحه گوشي آيفون ٦ من يك خط كوچك مشكي ظاهر شده دليلش چي ميتونه باشه و چ كاري براي رفع شدنش بايد انجام بدم،با تشكر.
ادمین

با سلام

ال سی دی دستگاه باید توسط متخصص چک شود و در صورت لزوم تعویض شود.

حسین تاریخ : ۷ خرداد ۱۴۰۰
سلام ببخشید گوشی من A 11 هست توی گوشی من یک خط سفید هست که فکر کنم در مورد پیکسل گوشی هست هیج ایرادی هم نداره به گوشی هم آسیب نرسانده و ۱ سالمه هست علت چیست ؟
ادمین
با سلام امکان خرابی lcd وجود دارد. لطفا دستگاه توسط متخصص چک شود. برای خدمات سریع با متخصصان ما در پارس ارتباط لوتوس ارتباط برقرار کنید. تلفن تماس : ۰۲۶۹۱۰۰۹۰۹۱
محمدی تاریخ : ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
وسط گوشی منن دوتا خط سفید موازی کم رنگ هست که بینشون لمس گوشیم کار نمیکنم مشکل چیه لطفا کمک کنید
ادمین
با سلام لطفا مقاله را در لینک زیر مطالعه فرمایید. http://www.parsertebatco.com/post/124