onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی; روش هایی برای حل این مشکل

از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی; روش هایی برای حل این مشکل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-10-18 11:00:41. مدت‌هاست که کمپانی‌های سازنده گوشی هوشمند از اسکنر اثر انگشت جهت شناسی مالک گوشی و باز کردن صفحه قفل نمایشگر استفاده می‌کنند و اخیرا نیز از اسکنرهای خازنی در پشت تلفن به اسکنرهای اثر انگشت اولتراسونیک بر روی نمایشگر تکامل یافته‌اند. استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی امن و راحت است. ما آنقدر به آن عادت کرده‌ایم که وقتی اسکنر اثر انگشت از کار می‌افتد، آزاردهنده می‌شود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل میخواهیم علت از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی و راه حل های حلاین مشکل را بگوییم. با ما باشید. مدت‌هاست که کمپانی‌های سازنده گوشی هوشمند از اسکنر اثر انگشت جهت شناسی مالک گوشی و باز کردن صفحه قفل نمایشگر استفاده می‌کنند و اخیرا نیز از اسکنرهای خازنی در پشت تلفن به اسکنرهای اثر انگشت اولتراسونیک بر روی نمایشگر تکامل یافته‌اند. استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی امن و راحت است. ما آنقدر به آن عادت کرده‌ایم که وقتی اسکنر اثر انگشت از کار می‌افتد، آزاردهنده می‌شود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل میخواهیم علت از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی و راه حل های حلاین مشکل را بگوییم. با ما باشید. 4.5

جدیدترین مقالات close

تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
آی سی تغذیه چیست؟
آی سی تغذیه چیست؟
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch  ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
جدیدترین مقالات ←

از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی; روش هایی برای حل این مشکل

از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی;  روش هایی برای حل این مشکل

مدت‌هاست که کمپانی‌های سازنده گوشی هوشمند از اسکنر اثر انگشت جهت شناسی مالک گوشی و باز کردن صفحه قفل نمایشگر استفاده می‌کنند و اخیرا نیز از اسکنرهای خازنی در پشت تلفن به اسکنرهای اثر انگشت اولتراسونیک بر روی نمایشگر تکامل یافته‌اند. استفاده از اثر انگشت برای باز کردن قفل گوشی امن و راحت است. ما آنقدر به آن عادت کرده‌ایم که وقتی اسکنر اثر انگشت از کار می‌افتد، آزاردهنده می‌شود. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل میخواهیم علت از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی و راه حل های حلاین مشکل را بگوییم. با ما باشید.

 

علت عدم شناسایی اثر انگشت در اندروید

خیس بود حسگر اثر انگشت

در صورتی که حسگر اثر انگشت گوشی به مانند انگشتان شما خیس باشد، نمی‌تواند عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد لذا بهتر است در صورت بروز این مشکل، با یک دستمال تمیز نسبت به پاک کردن قطره‌های آب موجود بر روی حسگر اقدام کنید. همچنین اگر حسگر کثیف و چرب شده باشد نمی‌تواند با سرعت قفل گوشی را باز کند، در این حالت بهتر است از یک پارچه نسبتا مرطوب برای پاک کردن چربی و کثیفی اقدام کنید.

 

خیس بود حسگر اثر انگشت

 

بروز اشکال نرم افزاری

یکی دیگر از دلایل از کار افتادن اثر انگشت گوشی بروز اشکالات تعمیرات نرم افزاری موبایل است. کار نکردن سنسور اثر انگشت گوشی به دلیل وجود باگ‌های نرم افزاری بسیار رایج است. در این زمان برای این که بتوانید این مشکل را رفع کنید بهتر است به بخش تنظیمات سیستم عامل گوشی مراجعه کرده و آخرین بروزرسانی را نصب کنید. اگر دارای سیستم عامل اندرویدهستید، با مراجعه به بخش تنظیمات، گزینه System Update را انتخاب کرده و آخرین بروزرسانی را دانلود و نصب کنید.

 

مشکل در سخت افزار

به عنوان آخرین احتمال می‌توان گفت که اگر همچنان حسگر اثر انگشت گوشی‌تان کار نمی‌کند، ممکن است مشکل به وجود آمده سخت افزاری باشد. در این مورد بهتر است مشکل را با یک تعمیرکار رسمی موبایل مطرح کرده و نسبت به تعمیرات سخت افزاری موبایل اقدام کنید.

 

چرا اثر انگشت کار نمیکند؟

علت های زیادی وجود دارد که باعث میشود حسگر اثر انگشت از کار بیفتد.این مشکل میتواند به دلیل مشکلات نرم افزاری باشد که برای تشخیص آن میتوانید از روش های زیر استفاده کنید.

 

کد تست سلامت اثر انگشت گوشی

برای اینکه بفهمید کار نکردن اثر انگشت به دلیل خرابی قطعه حسگر سنسور است یا که مشکل نرم افزاری،میتوانید از کد تست خرابی اثر انگشت کمک بگیرید.کد *#0* را شماره گیری نمایید و صبر کنید تا درخواست شما ارسال شود.از بین موارد شما باید گزینه SENSOR را انتخاب کنید.بعد از انتخاب این گزینه،سنسور گوشی شما فعال میشود و در این مرحله باید انگشتی که در قسمت سنسور ثبت شد است را در قسمت سنسور قرار دهید.

زمانی که حسگر اثر انگشت را بشناسد،یعنی از نظر سخت افزاری مشکلی وجود ندارد.اما اگر در قسمت حسگر اثر انگشت هیچ اتفاقی نیفتد و هیچ عکس العملی اتفاق رخ ندهد،یعنی مشکل از سخت افزار گوشی است که منجر به خرابی حسگر شد است.معمولا ضربه و آسیب دیدن گوشی میتواند عامل خرابی این حسگر باشد.ما به شما پیشنهاد میکنیم که در این که در این مواقع گوشی خودرا به یک تعمیرکار نشان دهید.

 

کد تست سلامت اثر انگشت گوشی

 

اگر حسگر سنسور اثر انگشت شما کار نکرد،حافظه کش را پاک کنید

اگر سیستم عامل خودرا بروزرسانی کردید و حسگر اثر انگشت شما ار کار افتاد میتوانید یکی از روش هایی که در ادامه به آن اشاره میشود بپردازید.برای پاک کردن حافظه کش باید از طریق ریکاوری امتحان کنید.برای این کار گوشی را در حالت ریکاوری قرار دهید

در صفحه ایجاد شد با استفاده از دکمه افزایش و کاهش صدا،گزینه wipe cache paetition را انتخاب کنید و بعد گزینه Reboot system now را انتخاب کنید تا گوشی راه اندازی شود.بعد از انجام این کار معمولا اثر انگشت شما به درستی کار میکند.

 

تداخل عملکرد قابلیت FINGERPRINT GESTURES

یکی از مواردی که به عنوان خرابی حسگر اثر انگشت شناخته میشود،قابلیت Fingerprint Gestures است.برای اینکه مطمئن شوید مشکل از سخت افزار گوشی نمیباشد،به قسمت تنظیمات گوشی بروید و با کلیک روی گزینه ADVANCED FEATURES این مورد را خاموش کنید و بعد از آن گوشی را رستارت کنید.

به این مورد توجه داشته باشید که در بعضی مواقع آلوده بودن،کثیف بودن یا مرطوب بودن حسگر اثر انگشت باعث میشود که سنسور از کار بیفتد.برای حل این مشکل،پیشنهاد میشود که چند تا ار انگشتان خودرا روی گوشی ثبت کنید تا در صورتی که گوشی به هر دلیلی انگشت شمارا نشناخت،بتوانید با انگشت دیگر گوشی خودرا باز کنید.

 

در زمان کار نکردن حسگر اثر انگشت شدت قرار گیری انگشت را بیشتر کنید

 تفاوت درحسگرهای اثر انگشت گوشی های نسل قدیم با نسل جدید حسگرهای اثر انگشت که از قاب پشتی به قاب جلویی جابجا شده اند و در زیر صفحه نمایشگر با آخرین فناوری روز قرار گرفته اند بسیار است.  

در نسل های ابتدایی این نوع حسگر اثر انگشت، یک نوع مشکل وجود دارد که طبیعی است. چرا که برای اولین بار بصورت جهانی مورد استفاده قرار گرفته است و باید امتحان شود و این به معنای عدم کارکرد نیست و بلکه به معنای کارکرد نسبتا ضعیف آن می باشد.

 

محل حسگر را تمیز کنید تا سنسور حسگر اثر انگشت درست کار کند

در برخی گوشی ها مانند گوشی های سامسونگ  a50 ، a30 و.. در قسمت قاب جلویی و پشتی از گوریلا گلس استفاده شده است که از گوشی در مقابل آسیب های احتمالی جلوگیری کند. این صفحه شیشه ای می تواند در طول زمان آلوده شود اگر آنرا تمیز نکنید، طبیعتا در صفحه نمایش ذرات آلوده اجازه اسکن مناسب و صحیح را به گوشی نمیدهد.اگر از الکل برای پاک کردن گوشی استفاده میکنید این این احتمال وجود دارد که به سنسور اثر انگشت گوشی، آسیب وارد شود.

 

محل حسگر را تمیز کنید تا سنسور حسگر اثر انگشت درست کار کند

 

آپدیت کردن سیستم عامل گوشی برای حل مشکل از کار افتادن حسگر اثر انگشت

زمانی که سنسور حسگر اثر انگشت از کار افتاده باشد چون این سنسور با سیستم عامل مرتبط است،  بروز مشکلات مختلف در سیستم عامل می تواند در عملکرد این سنسور اختلال ایجاد کنید. پس یکی از کار هایی که در زمان کار نکردن سنسور اثر انگشت می توان انجام داد، این است که گوشی خود را به آخرین سیستم عامل موجود آپدیت کنید.

 

فعال کردن screen sensitivity برای حل مشکل از کار افتادن حسگر اثر انگشت گوشی

 اگر حسگر اثر انگشت شما بر روی صفحه نمایش قرار دارد، باید یک گزینه به نام screen sensitivity را فعال کنید برای افزایش میزان حساسیت صفحه نمایشگر؛ با این قابلیت می تواند انگشت شما را هر چه بهتر شناسایی کند و همیشه نیاز به تمیز کردن سطح حسگر اثر انگشت نخواهید داشت. برای فعال کردن این قابلیت در گوشی های سامسونگ، طبق مراحل زیر پیش بروید؛

  • درقسمت تنظیمات، گزینه «صفحه نمایش» یا Display را انتخاب کنید.
  • کمی به سمت پائین اسکرول کنید و گزینه Touch sensivity را پیدا کنید.
  • سپس اقدام به فعال کردن آن نمایید.

 

دانگرید کردن اندروید برای رفع مشکل سنسور اثر انگشت

اگر به تازگی گوشی خود را آپدیت  و به روز رسانی کرده اید و مشکل کار نکردن سنسور حسگر اثر انگشت ظاهر شده است، احتمالا مشکلاتی در نسخه اندروید جدید وجود دارد. در اینصورت باید سیستم عامل خود را دانگرید کرده و تا زمان انتشار نسخه پایدار آپدیت صبر نمایید.

 

بازگشت به تنظیمات کارخانه در زمان خطا در حسگر اثر انگشت

 مشکل کار نکردن حسگر اثر انگشت نیز میتواند مانندمشکلات مختلف دیگر با ریست فکتوری  برطرف شود. بنابراین اگر روش های فوق مشکل شما را حل نکرده است، در صورت نرم افزاری بودن مشکل با انجام این فرآیند حتما باید مشکل شما رفع شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت پارس ارتباط لوتوس مراجعه کنید و از طریق شماره های درج شده با مشاورین ما در تماس باشید.

 

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید