zarbdar

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-09-26 11:02:09. یکی از اتفاقات بدی که ممکن است در هنگام استفاده از گوشی متوجه آن شوید از کار افتادن اسپیکر گوشی آیفون است، علت قطع شدن صدای موبایل ایفون ممکن است به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد و یا اینکه فقط صدای فیلم، موزیک، صدا ضبط شده و ... را نداشته باشید. یکی از اتفاقات بدی که ممکن است در هنگام استفاده از گوشی متوجه آن شوید از کار افتادن اسپیکر گوشی آیفون است، علت قطع شدن صدای موبایل ایفون ممکن است به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد و یا اینکه فقط صدای فیلم، موزیک، صدا ضبط شده و ... را نداشته باشید. 4.5

جدیدترین مقالات close

بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
بررسی مزایا و معایب گوشی سامسونگ سری گلکسی S21
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
دلایل خالی شدن باتری گوشی سامسونگ
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
علت سیاه شدن صفحه گوشی شیائومی هنگام بازی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
مراقبت از باتری گوشی شیائومی
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
12 ترفند کاربردی برای کاهش مصرف اینترنت
تعویض گلس ال سی دی a50
تعویض گلس ال سی دی a50
آموزش رجیستر کردن گوشی
آموزش رجیستر کردن گوشی
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
علائم خرابی سوکت شارژ موبایل چیست؟
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
افزایش سرعت اینترنت گوشی با 12 روش موثر
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
عدم شناسایی سیم کارت در گوشی htc
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
علت قطع شدن صدای موبایل چیست؟
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی
خالی شدن باتری گوشی htc
خالی شدن باتری گوشی htc
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
تعویض ال سی دی شیائومی note 9s
جدیدترین مقالات ←

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون

یکی از اتفاقات بدی که ممکن است در هنگام استفاده از گوشی متوجه آن شوید از کار افتادن اسپیکر گوشی آیفون است، علت قطع شدن صدای موبایل ایفون ممکن است به دلیل مشکلات سخت افزاری باشد و یا اینکه فقط صدای فیلم، موزیک، صدا ضبط شده و ... را نداشته باشید.

از اینرو در صورت نداشتن مشکلات سخت افزاری می تواند چندین روش ساده مانند ( تست از کار افتادن اسپیکر آیفون، بررسی کردن تنظیمات صدای آیفون، چک کردن صدای اسپیکر با برنامه برای رفع مشکل قطع شدن صدای اسپیکر، وصل کردن هدفون، خاموش کردن بلوتوث، بررسی تنظیمات صدا، چک کردن تنظیمات، ریستارت کردن آیفون، آپدیت کردن برای حل مشکل عدم پخش صدا) جهت رفع مشکل صدا در گوشی آیفون امتحان نمود تا مشکل بر طرف شود. همچنین در صورت وجود مشکلات نرم افزاری باید از طریق نمایندگی ها و دفاتر تعمیر معتبر اقدام به تعمیر گوشی نمایید.

در بعضی مواقع علت قطع شدن صدای اسپیکر گوشی که باعث اختلال و مشکل صدا در گوشی آیفون می شود ممکن است به دلیل مسائل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. از اینرو بهتر است روش هایی که باعث خرابی اسپیکر می شوند را به خوبی شناخت تا با روش تعمیر اسپیکر به خوبی آشنا و به رفع مشکل صدا در گوشی آیفون اقدام نمود.

در ادامه بررسی مشکل صدا در گوشی آیفون بهتر است با رایج ترین مشکلات این مدل گوشی به خوبی آشنا شد. در برخی موارد ممکن است مایعات وارد اسپیکر آیفون شده باشد و باعث اختلال و مشکل صدا در گوشی آیفون شده باشد. همچنین ممکن است ندانسته ضربه ای به گوشی شما وارد شده باشد و باعث اختلال در عملکرد گوشی شود.

همچنین احتمال دارد گرد وغبار وارد اسپیکر آیفون شده و آن را کثیف ومسدود کند. از دیگر مواردی که باعث بروز مشکل صدا در گوشی آیفون شده و عملکرد گوشی شدن گوشی آیفون را دچار اختلال کند بهم خوردن تنظیمات صدا در گوشی آیفون است. همچنین استفاده ازهدست یا هندزفری ایفون به نوعی باعث بروز مشکل صدا در گوشی آیفون و اسپیکر آن خواهد شد.

 

چند دلیل مهم مشکل در صدای موبایل آیفون

به غیر از دلیل اصلی که برای مشکل صدا iPhone وجود دارد، دلایل آموزش تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل مختلفی هستند که باعث بروز این مشکل می‌شوند که با شناختن آن‌ها خیلی بهتر می‌توانید اقدام به رفع مشکل کم شدن صدا گوشی آیفون کنید.

مایعاتی که وارد گوشی می‌شوند می‌توانند جزو دلایلی باشد که بر روی خرابی قطعه اسپیکر تاثیر گذار است و حتی می‌تواند منجر به قطع شدن صدا اسپیکر Apple شود؛ ضربات ناگهانی که به صورت غیرعمد به گوشی وارد می‌شود نیز تاثیر زیادی بر روی تمامی سخت‌افزارهای داخل گوشی اپل دارد؛ وارد شدن ضربه به گوشی نه تنها می‌تواند دستگاه را دچار مشکل کم شدن صدا گوشی کند بلکه امکان دارد باعث شکستگی قطعات داخلی آن شود.

ورود گرد و غبار به هر دستگاه الکتریکی مانند گوشی‌های هوشمند بر روی عملکرد آن تاثیر گذار است، اسپیکر نیز از این موضوع مستثنی نیست و ورود گرد و غبار به آن می‌تواند باعث بروز مشکل کم شدن صدا گوشی اپل شود.

بهم خوردن تنظیمات صدا در گوشی آیفون در کم یا زیاد بودن آن تاثیر دارد، بهتر است قبل از بردن گوشی به تعمیرگاه از تنظیمات گوشی خود اطمینان حاصل فرمایید تا هزینه‌های اضافی را بر روی دوش خود نیندازید.

 

چند دلیل مهم مشکل در صدای موبایل آیفون

 

اشتباهات رایج و پیش پا افتاده که منجر به قطع شدن صدای آیفون می شود

شاید برایتان پیش پا افتاده باشد اگر بگوییم تنظیمات صدای گوشی را بررسی کنید یا مطمئن شوید که گوشیتان سایلنت نیست اما در حقیقت این مسائل برای بسیاری از کاربران پیش می آید! از آنجایی که گوشی های آیفون تفاوت های بسیاری با گوشی های اندروید دارند و کاربرانی که به تازگی یک گوشی آیفون تهیه کرده اند به نحوه عملکرد آن آشنایی کامل ندارند، در مواقعی برخی از تفاوت های آیفون و اندروید را فراموش می کنند.

به طور مثال در مواقعی تنها دکمه سایلنت گوشی آیفون فعال است و همین مورد کاربران را به شک می اندازد که آیا گوشی هوشمندشان خراب شده یانه! در صورتی که کافیست تنها دکمه سایلنت را بررسی کنند.

 

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون چیست؟

به صورت کلی مشکل قطع شدن صدا در آیفون را هم می توان به اختلالات نرم افزاری و هم مشکلات سخت افزاری در دستگاه نسبت داد. بسته به این که کدام اسپیکر ها از کار افتاده باشند و مشکلات صدای آیفون به چه صورت نمایان شود، دلایل مختلف نرم افزاری و تعمیرات سخت افزاری موبایل را می توان برای بروز مشکل برشمرد.

برای مثال معمولا اگر صدا در زمان برقراری تماس قطع یا کم و زیاد می شود و در دریافت صدای مخاطب اختلال ایجاد می شود، به هم خوردن تنظیمات نرم افزاری و باگ های نرم افزاری می تواند دلیل بروز مشکل باشد. از طرفی نیز در صورت کار نکردن اسپیکر گوشی و پخش نشدن صدای موسیقی و ویدئو ها از دستگاه می توان حدس زد که احتمالا یک نقص سخت افزاری موجب بروز مشکل قطع شدن صدا در آیفون شده است. خرابی و بروز مشکل در اسپیکر ها اصلی ترین دلیل سخت افزاری قطع شدن صدای آیفون است.

 

عیب یابی گوشی آیفون برای رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون

برای این که بتوان مشکل قطع شدن صدا در آیفون را برطرف کرد در درجه اول تشخیص دلیل بروز مشکل و عیب یابی دستگاه اهمیت دارد. معمولا برای عیب یابی اول از همه در نظر می گیرند که میزان قطع شدن صدا در چه حدی است و در چه شرایطی بروز می کند. برای مثال زمانی که صدا موقتا و معمولا در زمان برقراری تماس های تلفنی قطع می شود، ابتدا موارد نرم افزاری را در نظر می گیرند و با دنبال کردن یک سری رویکرد آموزش رفع مشکلات نرم افزاری موبایل، سعی در رفع مشکل می کنند.

در ادامه نیز باید خرابی های سخت افزاری بررسی شود. آسیب، ضربه و آب خوردگی گوشی آیفون از مهم ترین عواملی است که می توانند موجب خرابی سخت افزاری اسپیکر ها شده و به دنبال آن مشکل قطع شدن صدا در آیفون بروز کند. در ادامه روش های مختلف تعمیرات نرم افزاری موجود برای رفع مشکل صدا در آیفون را بررسی می کنیم.

 

تنظیمات صدا در زمان تماس را بررسی کنید

در درجه اول خصوصا اگر مشکل قطع شدن صدا در آیفون در زمان برقراری تماس مشاهده می شود، بهتر است تنظیمات صدای گوشی را بررسی کنید. ممکن است صدا میوت شده باشد. به همین سادگی با بلند کردن صدای اسپیکر دستگاه مشکل برطرف می شود. از طرفی نیز اگر میوت بلندگو در زمان تماس فعال باشد، مشکل قطع شدن صدا در آیفون در زمان تماس ایجاد می شود.

 

تنظیمات صدا در زمان تماس را بررسی کنید

 

مقاله پیشنهادی مجله خبری لوتوس: 15 نکته مخفی آیفون که باید بدانید

 

تجهیزات متصل به گوشی را بررسی کنید

در مواردی قطع شدن صدای آیفون یک دلیل بسیار ساده دارد، آن هم وصل بودن تجهیزات جانبی نظیر هدفن و هندزفری به گوشی است. خصوصا در زمانی که گوشی از طریق بلوتوث به هدفن وصل است و کاربر متوجه این موضوع نیست. از طرفی نیز گاهی این تجهیزات جانبی مشکل دارند و صدا را پخش نمی کنند و کاربر تصور می کند مشکل از اسپیکر های دستگاه است.

بنابراین در یک راهکار ساده ابتدا تمام تجهیزات جانبی را از دستگاه جدا کنید، بلوتوث را غیر فعال کنید و پخش صدای گوشی را بررسی کنید. معمولا مشکل قطع شدن صدا در آیفون در بسیاری از موارد به این دلیل است.

 

تجهیزات متصل به گوشی را بررسی کنید

 

سیستم عامل را به روز رسانی کنید

باگ های نرم افزاری همیشه با به روز رسانی سیستم عامل گوشی و نصب آخرین نسخه رسمی عرضه شده توسط شرکت سازنده برطرف می شود. به این ترتیب حتما اگر با مشکل قطع‌شدن صدای آیفون مواجه هستید، به روز رسانی سیستم عامل دستگاه را در نظر بگیرید. در بخش تنظیمات گوشی و بخش آپدیت می توان بررسی کرد که آیا آپدیتی برای گوشی مورد نظر وجود دارد یا خیر. مشکل قطع شدن صدا در آیفون اگر ناشی از باگ های نرم افزاری باشد به احتمال زیاد با این روش به راحتی برطرف خواهد شد.

 

سیستم عامل را به روز رسانی کنید

 

بدافزار ها را حذف کنید

یک سری نرم افزار هایی که کاربران از منابع غیر ایمن به جز اپل استور دانلود و نصب می کنند می توانند خود عامل بروز مشکلات نرم افزاری و بد افزاری در دستگاه شده و در نتیجه آن مشکل قطع‌شدن صدای آیفون نیز ایجاد شود. در نتیجه بهتر است با حذف این برنامه از گوشی، مجددا مشکلات صدا در آیفون را بررسی کرد. حذف این برنامه ها می تواند به رفع مشکل قطع شدن صدا در آیفون کمک زیادی کند.

 

بدافزار ها را حذف کنید

 

از ریستور بکاپ قدیمی تر دستگاه استفاده کنید

اگر اخیرا مشکلات صدای آیفون را شاهد بوده اید، می توانید از طریق آیتونز یا آیکلود ریستور بکاپ قدیمی تر گوشی خود را دریافت و استفاده کنید و تنظیمات گوشی را به زمانی برگردانید که مشکل قطع شدن صدای آیفون وجود نداشت. خصوصا اگر ایراد قطعی صدا دستگاه به دلیل باگ ها و مشکلات نرم افزاری باشد، با استفاده از ریستور بکاپ قدیمی می توان آن را برطرف کرد. بکاپ گرفتن از گوشی آیفون

 

ریست فکتوری کردن راه کار آخر

در نهایت آخرین گزینه ای که برای رفع مشکلات نرم افزاری باقی می ماند، البته اگر مشکل دستگاه و قطع شدن صدای آیفون واقعا به دلیل مشکلات نرم افزاری باشد، ریست فکتوری کردن آن است. در بخش تنظیمات آیفون می توان مسیر Settings > General > Reset> Erase all Content & Settings  را دنبال کرد و به این ترتیب دستگاه را ریست فکتوری کرد. بعد از انجام کار و اتمام پروسه ریست فکتوری موبایل آیفون، اگر مشکل قطع شدن صدای آیفون به دلایل نرم افزاری باشد، با این کار برطرف می شود.

 

ریست فکتوری کردن راه کار آخر

 

تعمیر ات سخت افزاری موبایل آیفون

خوشبختانه مشکل صدای گوشی اپل اختلالی به عملکرد دستگاه –از نطر امکان برقراری تماس- وارد نمی‌کند. به عبارتی دیگر علی‌رغم وجود چنین اشکالی در دستگاه، کاربران قادر خواهند بود تا تماس‌ها را به درستی و همانند قبل دریافت کنند. اما مشکلی که در این میان وجود خواهد داشت آن است که در این هنگام هیچ صدایی از طرف مخاطب برای کاربر به گوش نمی‌رسد یا اینکه صدای شنیده شده بسیار پایین خواهد بود.

(حتی زمانی که ولوم صدا تا حد ممکن بالا باشد.)توصیه می‌شود در صورت مواجهه با چنین اشکالی از راهکارهای ارائه شده در بخش زیر جهت تعمیر مشکل صدای گوشی اپل بهره ببرید. در صورت استفاده از این روش‌ها و تداوم اشکال پیش آمده می‌توانید به مرکز تعمیر گوشی آیفون مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مورد نیاز را دریافت نمایید.

 

علت قطع شدن صدای موبایل ایفون
سوالات متداول

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید