onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن

بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-11-22 10:37:30. هر کدام از کاربران گوشی های هوشمند، در زمان هایی نیاز به ریست کردن گوشی های هوشمند یا همان موبایل خود دارند. به طور مثال اگر این روزها احساس کرده اید، سرعت گوشی شما کند شده است و یا پیام های خطایی از سوی سیستم عامل موبایل خود دریافت می کنید که نشان دهنده کارکرد بد نرم افزارهای گوشی شماست. هر کدام از کاربران گوشی های هوشمند، در زمان هایی نیاز به ریست کردن گوشی های هوشمند یا همان موبایل خود دارند. به طور مثال اگر این روزها احساس کرده اید، سرعت گوشی شما کند شده است و یا پیام های خطایی از سوی سیستم عامل موبایل خود دریافت می کنید که نشان دهنده کارکرد بد نرم افزارهای گوشی شماست. 4.5

جدیدترین مقالات close

تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
آی سی تغذیه چیست؟
آی سی تغذیه چیست؟
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
جدیدترین مقالات ←

بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن

بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن

هر کدام از کاربران گوشی های هوشمند، در زمان هایی نیاز به ریست کردن گوشی های هوشمند یا همان موبایل خود دارند. به طور مثال اگر این روزها احساس کرده اید، سرعت گوشی شما کند شده است و یا پیام های خطایی از سوی سیستم عامل موبایل خود دریافت می کنید که نشان دهنده کارکرد بد نرم افزارهای گوشی شماست.

در این مواقع، بهترین کار ریست کردن گوشی اندروید است که می تواند آسان ترین راه برای افزایش سرعت گوشی شما و همینطور خلاص شدن از شر پیام های مزاحم باشد.برای ریست کردن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن شما می توانید به دو روش نرم و سخت اقدام نمایید. در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل در کرج با ما همراه باشید.

 

نحوه ریست کردن گوشی چگونه است؟

شما می توانید به دو روش اقدام به ریست فکتوری گوشی خود نمایید. بگذارید برای این دو روش، اسم بگذاریم. یکی روش نرم و دیگری روش سخت. این دو روش ریست کردن، برای هر دستگاه اندروید جواب می دهد. در روش نرم، شما اقدام به حذف برنامه های اضافی و رفع خطاهای گوشی می کنید ولی در روش سخت، یا همان ریست فکتوری گوشی، شما به طور کامل اطلاعات کارخانه را بازیابی می کنید. پس در اینجا صحبت ما درباره روش نرم است. یعنی ریست کردن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات و بازنشانی تنظیمات اصلی گوشی که آن هم می تواند از طریق یکسری دستورات سیستمی باشد و یا از طریق به کارگیری اپلیکشین های موجود.

 

چه زمان هایی ریست فکتوری کنیم؟

ریست فاکتوری در زمان هایی که شما می خواهید گوشی موبایل خود را بفروشید، بسیار کاربردی است. در این صورت اطلاعات گوشی شما از قبیل؛ عکس ها، شماره تماس ها، پیام ها و … به طور کامل پاک می شود.

تصور عمومی این است که ریست فکتوری “reset factory ” یا همان بازگشت به تنظیمات کارخانه، تمامی اطلاعات را به طور کامل حذف می کند. اما باید بگوییم که این تصور اشتباه است.

در تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که اطلاعات گوشی ها حتی پس از آن که کاربران آن ها را به تنظیمات کارخانه (reset factory) برمی گردانند، باز هم اطلاعات قابل دستیابی و بازگشت است و کسانی که تلفتن های همراه شما را خریداری می کنند می توانند با استفاده از نرم افزار هایی، اطلاعات شما را بازگردانند و به آن ها دسترسی پیدا کنند.

دلیل این است که حتی پس از این کار اطلاعات قبلا ذخیره شده توسط اطلاعات جدید overwritten یا بازنوشته نمی‌ شوند. درست همانند دیسک‌های سخت کامپیوتر یا هاردهای قابل حمل در اینجا نیز اطلاعات پس از حذف و تا زمان ذخیره شدن فایل بعدی باقی می‌ مانند و متاسفانه برخی ابزارهای بازیابی فایل وجود دارند که می‌ توانند این نوع فایل‌ های مخفی شده روی دیسک سخت را بازیابی کنند.

پس اگر قصد فروش یا واگذاری گوشی موبایل خود را دارید، به طور جدی توصیه می کنیم، اطلاعات کامل تری درباره ریست فکتوری به دست آورید. برای حفظ حریم شخصی خودتان هم که شده، حتما پیش از واگذاری گوشی خودتان به دیگران، بهترین راه حل های پاک شدن اطلاعات را دنبال کنید.امکان ریست کردن گوشی اندروید با نرم افزار برای کاربران اندروید به وجود آمده است.

 

چه زمان هایی ریست فکتوری کنیم؟

 

چه زمان هایی به ریست کردن گوشی به صورت نرم نیاز دارید؟

 • اگر این روزها شاهد کند شدن سرعت گوشی خود هستید، بدون شک یکی از برنامه ها در حجم زیادی، حافظه گوشی شما را اشغال کرده است.
 • یا اینکه احساس می کنید باتری گوشی شما به سرعت تمام می شود، البته بدون اینکه شما مشغول کار با آن باشید و یا بازی در حال اجرا باشد.
 • اگر باز کردن صفحات مرورگر شما؛ خیلی طولانی و با روندی کند جریان دارد.
 • اگر گوشی موبایل شما این روزها هنگ می کند و شما را کلافه کرده است.
 • در این مواقع اگر نمی خواهید از ریست فکتوری استفاده کنید، می توانید راه حل هایی که در ادامه بیان می شود را دنبال کنید.
 • در مواقعی که احساس می کنید گوشی شما به ویروس آلوده شده است حتما قبل از ریست فکتوری از داده های خود پشتیبان بگیرید.

 

نحوه ریست کردن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات

در گوشی های سری جدید این امکان برای کاربران فراهم شده است که بدون پاک کردن اطلاعات؛ اقدام به ریست کردن گوشی خود نمایند. منظور پاک کردن اطلاعات مثل اطلاعات حساب ها، برنامه ها و داده های شما و.. است.

مراحل زیر دنبال کنید:

 1. مراحل ریست کردن گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن در گوشی های اندروید
 2. از منوی تنظیمات (Settings) به Backup and reset بروید.
 3. Reset settings را انتخاب کنید.
 4.  گزینه Reset settings را فشار دهید و تائید کنید.

شما با انجام این مراحل توانستید گوشی اندروید خود را بدون اینکه اطلاعات خود را از دست بدهید، ریست کنید. در واقع همانطور که از اسم آن مشخص است، تنظیمات گوشی شما ریست می شود و کاری به جزییات و دادهای شما ندارد. ریست کردن گوشی با نرم افزار این امکان را به شما میدهد که اطلاعات خود را حفظ نمایید.

 

ریست کردن با نرم افزار

برای اینکه بتوانید گوشی خود را پاکسازی نمایید و یا همان اقدام به ریست کردن گوشی با نرم افزار کنید، در لیست زیر چند نرم افزار محبوب و پرکاربرد از مجموعه نرم افزارهایی که به آسانی و بدون دردسر پاکسازی کش گوشی شما را انجام می دهند را ادامه با امکان لینک مستقیم قرار می دهیم.

 

برنامه Cache Clear -Auto Clean- apk

این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید 4 به بالا قابل اجرا است و به طور خودکار اقدام به پاکسازی حافظه گوشی و حفظ فایل های مخرب می کند. این کار باعث می شود سرعت گوشی شما اضافه شود. شما می توانید با وارد شدن به بخش تنظیمات آن، اقدام به تغییر در سیستم و روند اجرایی برنامه کنید.

 

Cache Clear -Auto Clean

 

برنامه Deep Clear Clean apk

نرم افزار Deep Clear Clean یکی از نرم افزارهای موفق در پاکسازی گوشی یا همان ریست گوشی اندروید است. این نرم افزار امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد. امکاناتی از قبیل، پاک کردن مخازن ذخیره شده از تمام برنامه های نصب شده. جمع آوری اطلاعات پایه از گوشی. خواندن حافظه خارجی. دسترسی به اطلاعات گوشی و پاکسازی اطلاعات مخرب و …

 

برنامه Cache Cleaner Super clear cache & optimize apk

برنامه Cache Cleaner Super clear cache در حال حاضر یکی از محبوب ترین برنامه ها پاکسازی حافظه گوشی موبایل اندروید و همینطور ریست کردن نرم گوشی موبایل است.

این نرم افزار در آپدیت های خود به شدت مورد استقبال مخاطبین قرار گرفته است. اما کاربری آن برای سیستم عامل های اندروید 8 به بالا است. انطور که درسایت تولید کننده این نرم افزار آمده است، تنظیمات داخلی برنامه امکان مانور خوبی را برای کاربران فراهم می سازد.

 

برنامه Cache Cleaner Super clear cache & optimize apk

 

ریست کردن گوشی‌های آیفون

همانطور که گفته شد قبل از شروع به فرمت کردن گوشی خود از اطلاعات مورد نظرتان نسخه پشتیبان تهیه کنید تا برایتان مشکلی پیش نیاید. ریست فکتوری بیشتر گوشی‌های آیفون تفاوت خاصی با هم ندارند و به طور یکسان ریست می‌شوند.

مراحل ریست کردن گوشی آیفون

مرحله اول : Setting app یا تنظیمات گوشی را باز کنید.

مرحله دوم : به دنبال گزینه Reset بگردید و آن را انتخاب کنید.

مرحله سوم : بر روی گزینه “Erase all content and setting” یا پاک کردن تمام محتوا و تنظیمات کلیک کنید، سپس گزینه ”Erase Now” یا اکنون پاک کنید را انتخاب کنید. اگر به دلایل مختلفی از اطلاعات خود بکاپ نگرفته‌اید در این قسمت به شما اجازه داده می‌شود که از اطلاعات خود بکاپ بگیرید و سپس ریست فکتوری را شروع کنید.

نکته : ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا گوشی آیفون شما به تنظیمات کارخانه باز گردد. بعد از این که فرمت گوشی شما به پایان برسد با خوش‌آمد گویی صفحه آیفون روبرو می‌شوید.

مرحله چهارم : از شما درباره set up یا تنظیمات زبان، شبکه وای فای، و Passcode یا کدعبور، سوال خواهد پرسید. زمانی که “Apps & Data” یا اپلیکیشن‌ها و داده‌ها را روی صفحه مشاهده کردید، بر روی گزینه ” Restore from iCloud Back up” یا با استفاده از بک آپ iCloud آیفون را ریستور کنید کلیک کنید.

مرحله پنجم : در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا sign in یا وارد iCloud شوید. از اپل آی دی خود استفاده کنید و پسورد خود را وارد نمایید.

مرحله ششم : رمز عبوری را که اپل به یکی دیگر از دستگاه های iOS شما و یا به دستگاهی که دارید فرستاده، وارد نمایید. سپس شرایط و قوانین را بپذیرید.

مرحله هفتم : بر روی گزینه “Next یا بعدی” کلیک کنید و گزینه “Choose Backup” یا بکاپ را انتخاب کنید، لیستی از بکاپ‌های اخیر خود را می‌بینید. بکاپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. در اینجا گوشی شما به تنظیمات کارخانه بازگشته است و شما اطلاعات خود را وارد گوشی خود کرده‌اید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت پارس ارتباط مراجعه کنید.

X

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید