onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل

دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-10-19 11:28:30. همانطور که می دانید در گوشی های اپل علاوه بر تاچ آیدی که برای گوشی خود در نظر می گیرید می بایست یک رمز عبور هم انتخاب کنید تا در صورت کار نکردن بخش تاچ آیدی گوشی آیفون از آن رمز برای باز کردن گوشی استفاده کنید. اگر 6 بار به صورت پشت سر هم رمز گوشی را نا درست وارد کنید دیوایس گوشی اپل شما Disable می شود. بعد از Disable گوشی تنها راه حل برای باز کردن گوشی پاک کردن دیوایس گوشی اپل است. در ادامه با روش هایی که خواهیم گفت می توانید دیوایس خود را پاک کنید تا اطلاعات مربوط به پسورد نیز حذف شود. همانطور که می دانید در گوشی های اپل علاوه بر تاچ آیدی که برای گوشی خود در نظر می گیرید می بایست یک رمز عبور هم انتخاب کنید تا در صورت کار نکردن بخش تاچ آیدی گوشی آیفون از آن رمز برای باز کردن گوشی استفاده کنید. اگر 6 بار به صورت پشت سر هم رمز گوشی را نا درست وارد کنید دیوایس گوشی اپل شما Disable می شود. بعد از Disable گوشی تنها راه حل برای باز کردن گوشی پاک کردن دیوایس گوشی اپل است. در ادامه با روش هایی که خواهیم گفت می توانید دیوایس خود را پاک کنید تا اطلاعات مربوط به پسورد نیز حذف شود. 4.5

جدیدترین مقالات close

تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
تنظیمات اینترنت ایرانسل شیائومی
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
حل مشکلات CPU در سری A گوشی های سامسونگ
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علت خالی شدن باتری گوشی سامسونگ بدون استفاده چیست؟
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
علائم خرابی آی سی شارژ گوشی
آی سی تغذیه چیست؟
آی سی تغذیه چیست؟
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
تفاوت آی سی تغذیه و آی سی شارژ
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
علت روشن نشدن آیفون بعد از تعویض باتری چیست؟
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
مخفی کردن ایمیل در آیفون و آیپد با iCloud ، آموزش فعالسازی + غیر فعالسازی
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
معرفی اپلیکیشن هایی که باعث کند شدن سرعت گوشی اندروید شما می شوند!
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
آشنایی با اصطلاحات پرکاربرد در سیستم عامل iOS (گوشی های آیفون)
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch  ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
جدیدترین مقالات ←

دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل

دلایل disable شدن آیفون

همانطور که می دانید در گوشی های اپل علاوه بر تاچ آیدی که برای گوشی خود در نظر می گیرید می بایست یک رمز عبور هم انتخاب کنید تا در صورت کار نکردن بخش تاچ آیدی گوشی آیفون از آن رمز برای باز کردن گوشی استفاده کنید. اگر 6 بار به صورت پشت سر هم رمز گوشی را نا درست وارد کنید دیوایس گوشی اپل شما Disable می شود. بعد از Disable گوشی تنها راه حل برای باز کردن گوشی پاک کردن دیوایس گوشی اپل است. در ادامه با روش هایی که خواهیم گفت می توانید دیوایس خود را پاک کنید تا اطلاعات مربوط به پسورد نیز حذف شود.

 

ضرورت رفع ارور iPhone is Disabled

طبیعی است که بسیاری از ما، روی گوشی موبایل خود رمز بگذاریم تا دسترسی به اطلاعات آن را محدود کنیم. اما کاربران  ios ، می دانند که به جز پسوردهای لمسی، یک رمز دیگر هم برای دستگاه لازم دارند. بسته به تعداد دفعاتی که پسورد اشتباه را وارد می کنید، ممکن است یک دقیقه تا 60 دقیقه طول بکشد که دوباره بتوانید گوشی خود را باز کنید. در این شرایط، آیفون برای ایمنی بیشتر، حتی اجازه وارد کردن رمز صحیح را هم نمی دهد.

بنابراین یا باید تا تمام شدن زمان مورد نظر صبر کنید یا روش های رفع ارور iPhone isDisabled را امتحان کنید. روش هایی مانند ذخیره کردن بک ‌آپ، ریکاوری مود و کمک از طریق iCloud، منجر به رفع حالت قفل شدن در آیفون های اپل می شوند. پیشنهاد می کنیم اگر خودتان مهارت کافی در انجام این روش ها ندارید یا نگران هستید که اطلاعات شما از دست بروند، حتما به یک متخصص تعمیر موبایل آیفون مراجعه کنید.

 

بررسی بازه های زمانی غیر فعال شدن آیفون

  • ۵رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • ۷رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • ۸رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۱۵ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • ۹رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون برای ۶۰ دقیقه غیر فعال می‌شود
  • ۱۰رمز اشتباه پشت سر هم؛ آیفون به طور کلی غیر فعال می‌شود و باید به برنامه آیتونز دستگاه را متصل کنید (اگر گزینه Erase Data فعال باشد، تمامی داده‌ها حذف می‌شوند)

 

 ضرورت رفع ارور iPhone is Disabled

 

بیرون آوردن آیفون از حالت Disabled

باید بدانید که همگام سازی آیفون (Synching)  با iTunes  منجر به ریست شدن آیفون و پس از آن retore  شدن آن می شود. حتما می دانید که تمامی اطلاعات روی آیفون اعم از اطلاعات مخاطبان، اطلاعات برنامه ها و … پس از ریست گوشی، پاک خواهند شد. اگر قبل از همگام سازی ایفون با iTunes  از اطلاعات روی گوشی، بکاپ گرفتن از گوشی آیفون  تهیه کرده اید، می توانید پس از ریست گوشی، نسبت به بازنشانی اطلاعات حذف شده اقدام نمایید. در ادامه دو حالت مختلف برای خروج از مد یا حالت Disabled را بررسی خواهیم کرد. حالتی که در آن تا به حال هیچ گاه آیفون را با iTunes  همگام (Sync)  نکرده اید و حالتی که در آن قبلا نسبت به همگام سازی iPhone , iTunes  اقدام کرده اید.

 

راه حل مشکل iphone is disabled به کمک ریکاوری مود

اگر هرگز از آیفون بک آپ تهیه نکرده اید، باید از راه حل ریکاوری مود برای بازگرداندن آیفون به تنظیمات کارخانه استفاده کنید. با استفاده از این روش همه اطلاعات شما روی آیفون پاک خواهد شد.

آیفون را به کامپیوتری که قبلا با آن دستگاه را sync کرده‌اید با کابل USB وصل کنید، به یاد داشته باشید برای دست یابی به راه حل مشکل iphone is disabled ، iTunes باید روی آن کامپیوتر نصب باشد. حال دکمه پاور و دکمه هوم آیفون خود را همزمان فشار دهید و نگه دارید.

در این مرحله یک بار گوشی خاموش می‌شود و سپس لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید. در این مرحله نیز همچنان دکمه های پاور و هوم را نگه دارید و آنها را در طول این فرایند رها نکنید تا صفحه ریکاوری، که لوگوی iTunes در آن قابل مشاهده است، ظاهر شود.

سپس در حالی که آیفون به کامپیوتر وصل است، به iTunes بروید و Restore iPhone را تاچ کنید. در این مرحله iTunes آخرین نسخه عرضه‌شده از iOS برای دستگاه شما را دانلود می‌کند و آن را روی دستگاهتان نصب می‌کند و در نهایت وارد صفحه راه‌اندازی iOS در دستگاه خود خواهید شد.

 

نحوه برطرف کردن مشکل disable شدن گوشی های آیفون با iTunes

اگر شما از قبل دیوایس آیفونتان را با آیتونز همگام سازی کرده باشید، پس می توانید بدون ریکاوری گوشی، از روش زیر برای حذف پسورد و فعال شدن تلفنتان استفاده کنید. ابتدا آیفونتان را به دستگاهی که قبلا با آن همگام سازی کرده اید، وصل کنید. سپس برنامه iTunes را اجرا کرده و کمی صبر کنید تا تلفنتان با این برنامه هماهنگ شود.

بعد از این فرآیند شما باید یک فایل بکاپ بسازید. بعد از ایجاد فایل backup بر روی تب Restire [your device] کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل تنظیمات اولیه آیفونتان نمایش داده می شود. سپس شما باید بر روی گزینه Restore from iTunes Backup کلیک کرده و آخرین نسخه پشتیبان گرفته شده را فراخوانی کنید. اما اگر به یکی از علت های disable شدن گوشی آیفون دیگر نمی توانید از تلفن همراهتان استفاده کنید و آن را از قبل با iTunes همگام سازی نکرده اید، باید از روش زیر اقدام کنید.

در این صورت باید ابتدا آیفون خود را به کامپیوتر یا لپ تاپتان متصل کرده و برنامه iTunes را اجرا کنید. سپس زمانی که تلفن همراه اپلتان به دستگاه متصل شد، آن را سریع ریستارت کنید. در مرحله سوم و بعد از ریستارت کردن باید تب Restore را برگزینید. سپس صبر کنید تا فرآیند ریستور آیفونتان به اتمام برسد.

سپس می توانید تنظیمات اولیه دیوایس خود را انجام دهید. در برخی مواقع ممکن است آیفون شما به راحتی به آیتونز متصل نشود و شما نتوانید با استفاده از این روش نیز مشکل disable شدن تلفن خود را بر طرف کنید. در این صورت شما می توانید به مرکز تعمیرات موبایل مراجعه کرده و از کارشناسان بخواهید تا شما را در رفع این مشکل یاری کنند.

 

نحوه برطرف کردن مشکل disable شدن گوشی های آیفون با iTunes

 

برطرف کردن مشکل disable با iCloud

رفع ارور iPhone is Disabled، را به شکل راحت تری هم می توانید انجام می شود. به این صورت که اگر با فعالسازی Find my iPhone، روی کامپیوتر شما فعال شده باشد و دستگاهتان به یک شبکه اینترنت مثل اینترنت موبایل یا Wi-Fi وصل باشد، می‌توانید از طریق سایت Find my iPhone، رفع حالت Disabled در آیفون های اپل را انجام دهید. بنابراین، صفحه Find myiPhone را در کامپیوتر خود باز کنید.

سپس با اپل آیدی خود که Find myiPhone را در دستگاه خود فعال کرده‌اید، به سایت مورد نظر وارد شوید. حالا از منوی،All Devices ، در سایت Find my iPhone، گوشی خود را انتخاب کنید. سپس گزینه Erase را انتخاب کنید تا تمام اطلاعات آیفون پاک ‌شود و با یک بار ری ‌استارت، آیفون از ابتدا راه‌اندازی می شود. حالا می توانید با گزینه Setup as new Device ، آیفون را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. اگر هم قبلا از آيفون، بک‌آپ گرفته اید، با گزینه Restore from Backup ، آیفون خود را به حالت قبل بازگردانید.

 

نکات مهم درباره خارج کردن آیفون از حالت disabled

در صورتی که برای خارج کردن آیفون از حالت disabled درنظر داشته باشید که از همگام‌سازی با iTunes استفاده نمایید، این نکته را مدنظر داشته باشید که همگام سازی Synching آیفون با iTunes، منجر به ریست شدن آیفون و پس از آن restore  شدن آن می شود. با این روش تمامی اطلاعاتی که پیش از این ذخیره شده است، اعم از اطلاعات مخاطبان، اطلاعات برنامه ها و … پس از ریست گوشی، پاک خواهند شد.

مگر آنکه از اطلاعات ذخیره شده، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و پس از همگام‌سازی، آنها را بازگردانی نمایید. در بخش‌های آتی دو روش جهت خارج کردن آیفون از حالت disabled آموزش داده می شود. این دو روش به ترتیب برای دو وضعیت در نظر گرفته شده است؛ یک: خارج کردن آیفون از Disabled در حالتی است که تابحال، آیفون را با iTunes  همگام نکرده باشید و دوم خروج از حالت Disabled در زمانی است که آیفون شما با iTunes  همگام یاSync  شده است.‌

 

نکات مهم درباره خارج کردن آیفون از حالت disabled

 

سخن پایانی

گوشی های آیفون به دلیل ساختار امنیتی بسیار بالا و قدرتمندی که دارند گاهی اوقات دردسرساز می شوند؛ اما باید بگوییم این ساختار امنیتی بالا در بیشتر مواقع کاملا کارآمد است. به دلیل وجود این ساختار امنیتی بالا اگر شما یا افراد دیگری به صورت چندین بار پیاپی رمز عبور اشتباه و نادرست را وارد کنید، آیفون شما disable خواهد شد. ما در این مقاله علت های disable شدن گوشی آیفون و راه حل بر طرف کردن این مشکل را به شما آموزش داده ایم؛ پس امیدواریم مطالب این مقاله را تا انتها مطالعه کرده باشید تا بتوانید این مشکل آیفونتان را به راحتی برطرف کنید.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید