ثبت درخواست تعمیرات
zarbdar

نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی (دریافت کد فعال سازی گوشی شیائومی)

نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی (دریافت کد فعال سازی گوشی شیائومی) Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-10-12 10:57:19. نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی از زمان اجرا شدن طرح رجیستری برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های هوشمند، کاربران موظف شدند تلفن همراه خود را در سامانه همتا فعال سازی کنند. این مسئله شامل تمام محصولات سیم کارت خور و دارای IMEI اعم از تبلت، بارکد خوان و ساعت هوشمند سیم کارت خور می‌شود. در این مطلب درخصوص فعال سازی و غیر فعال سازی گوشی شیائومی صحبت می‌کنیم. نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی از زمان اجرا شدن طرح رجیستری برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های هوشمند، کاربران موظف شدند تلفن همراه خود را در سامانه همتا فعال سازی کنند. این مسئله شامل تمام محصولات سیم کارت خور و دارای IMEI اعم از تبلت، بارکد خوان و ساعت هوشمند سیم کارت خور می‌شود. در این مطلب درخصوص فعال سازی و غیر فعال سازی گوشی شیائومی صحبت می‌کنیم. 4.5
جدیدترین مقالات close
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
جدیدترین مقالات ←
نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی (دریافت کد فعال سازی گوشی شیائومی)
نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۴۰۱ تاریخ بازنویسی : ۸ آبان ۱۴۰۲

نحوه فعال سازی و رجیستری گوشی شیائومی از زمان اجرا شدن طرح رجیستری  برای مبارزه با قاچاق گوشی‌های هوشمند، کاربران موظف شدند تلفن همراه خود را در سامانه همتا فعال سازی کنند. این مسئله شامل تمام محصولات سیم کارت خور و دارای IMEI اعم از تبلت، بارکد خوان و ساعت هوشمند سیم کارت خور می‌شود. در این مطلب از تعمیرات موبایل درخصوص فعال سازی و غیر فعال سازی گوشی شیائومی صحبت می‌کنیم.

 

رجیستری گوشی چیست و چرا باید انجام داد؟

در پاسخ به اینکه ریجستری گوشی یا رجیستری گوشی چیست باید گفت که وزارت صمت برای مدیریت بهتر بازار گوشی موبایل و رقابت با محصولات قاچاق از طرح ریجستری گوشی موبایل رونمایی کرد. طی طرح رجیستری هر گوشی هوشمند جدید باید در سامانه همتا پس از دریافت کد همتا ثبت و فعالسازی شود. در غیر این صورت پس از دریافت اخطار از دسترس خارج می‌شود. آنچه گفتیم توضیح کوتاهی در مورد پرسش «رجیستری گوشی چیست» بود. حال که کمی در مورد رجیستری چیست توضیح دادیم به بررسی موارد دیگر می‌پردازیم.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل شیائومی

 

کد فعال سازی گوشی کجاست؟

برای رجیستر کردن دستگاه خود چه آکبند و چه انتقال مالکیت داده شده نیاز به کد فعال سازی دارید. اگر نمی‌دانید این کد فعال سازی گوشی کجاست و یا نگران گم شدن کد فعال سازی گوشی شیائومی خود هستید، از روش‌های زیر می‌توانید آن را بازیابی کنید.

 

کد فعال سازی گوشی‌های آکبند

برای گوشی‌های آکبند، کد فعال سازی گوشی روی جعبه یا کارت گارانتی درج شده است. اگر اینطور نیست، با شرکت وارد کننده که در استعلام اصالت یا رجیستری گوشی در سامانه همتا ذکر شده است، در این خصوص مطالبه کنید. برای مشاهده شماره تماس شرکت‌های واردکننده به صفحه اطلاعات گارانتی ثبت شده در سامانه جامع گارانتی مراجعه کنید.

 

کد فعال سازی گوشی‌های کارکرده یا دست دوم

هنگام خرید گوشی کارکرده، عملیات انتقال مالکیت باید توسط صاحب فعلی دستگاه انجام شود. اگر قصد خرید گوشی دست دوم دارید، حتما این فرآیند را هنگام خرید و فروش از فروشنده بخواهید. بدون انجام انتقال مالکیت هم می‌توانید از دستگاه استفاده کنید. مثلا در شرایطی که برای مدت کوتاهی می‌خواهید از گوشی قرضی استفاده کنید.

اما توجه کنید که در این صورت انتقال بدون سند خواهد بود و دستگاه به نام مالک اول خواهد ماند، لذا مسئولیت عواقب ناشی از انجام‌ ندادن فرآیند انتقال مالکیت، برعهده شخص خریدار است. کد ۶ رقمی فعال‌سازی رجیستری گوشی دست دوم پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت، در پیامک از طرف HAMTA برای خریدار ارسال می‌شود.مراقب گم شدن کد فعال سازی گوشی شیائومی خود باشید چرا که پیدا کردن فروشنده پس از فروش و پیگیری آن ممکن است ساده نباشد.

 

اموزش رجیستری گوشی شیائومی

بعد از اینکه کد فعالسازی را دریافت کردید، می‌توانید یکی از سه روش زیر را برای اموزش رجیستری گوشی شیائومی خود دنبال کنید:

 

رجیستری گوشی شیائومی

 

بیشتر بخوانید: اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند شیائومی

 

1-فعال سازی از طریق کد دستوری:

ابتدا با سیم کارتی که بهتر است متعلق و به نام شما باشد، کد #7777* را شماره‌گیری کرده و سپس گزینه برقراری تماس را انتخاب کنید.

منوی روبروی شما باز می‌شود که مطابق با این منو باید برای فعالسازی گزینه 2 را وارد و ارسال نمایید.

در مرحله‌ی بعد باید کد IMEI را وارد کنید و سپس گزینه ارسال را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید که باید این کد را بدون خط تیره، ممیز و... وارد کنید.

بعد از اینکه کد را وارد کردید، نوبت به وارد نمودن شماره سیم کارتی است که قصد دارید با آن از تلفن همراه استفاده کنید.

در این مرحله باید کدفعالسازی را که از فروشنده دریافت کرده‌اید، وارد نمایید.

در نهایت پیامی برای تایید رجیستری برای شما نمایش داده می‌شود که با وارد کردن عدد 1 می‌توانید آن را فعال کنید.

 

2-فعال سازی از طریق سایت همتا:

در این روش نیاز است که ابتدا وارد سایت سامانه همتا شوید. به محض کلیک کردن بر روی این لینک می‌توانید اطلاعات خود را یعنی کد ملی یا شماره تلفن همراهتان را وارد کرده و سپس گزینه فعال سازی را انتخاب نمایید. در مرحله‌ی بعد از شما درخواست می‌شود که شماره تلفن همراه، کد IMEI و کدفعالسازی را وارد کرده و دوباره گزینه فعالسازی را انتخاب کنید.

 

3-رجیستری گوشی شیائومی با اپلیکیشن:

سامانه همتا روش دیگری را نیز برای فعالسازی و ریجستری گوشی‌های موبایل شیائومی در نظر گرفته است. در این روش باید قبل از هر چیز برنامه همتا را از مراجع معتبر دانلود و نصب کنید. برای مثال می‌توانید از گوگل پلی این اپلیکیشن را دانلود کنید.

بعد از نصب این برنامه و اجرای آن در صفحه‌ی که مقابل شما باز می‌شود، می‌توانید با انتخاب گزینه فعال سازی تلفن همراه و سپس وارد کردن شماره تلفن، کد IMEI و کد فعالسازی، گوشی خود را رجیستری کنید.

 

بیشتر بخوانید: حل مشکل عدم آنتن دهی گوشی شیائومی

 

 کد فعال سازی را از کجا به دست آوریم

در صورتی که کد فعال سازی دستگاه را در اختیار دارید، حتماً باید دستگاه را برای سیم کارت خود فعال سازی نمایید.

بسته به دستگاهی که خریداری کرده‌اید، کد فعال سازی به یکی از روش‌های زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای دستگاه‌های آکبند قانونی، کد فعال سازی روی جعبه یا کارت گارانتی، چاپ شده است. در غیر این‌صورت می‌توانید ضمن تماس با شرکت واردکننده که در استعلام اصالت سامانه همتا نمایش داده می‌شود، نسبت به مطالبه در خصوص عدم وجود کدفعالسازی بر روی کارت گارانتی اقدام کنید. برای مشاهده شماره تماس شرکت‌های واردکننده می‌توانید صفحه اطلاعات گارانتی ثبت شده در سامانه جامع گارانتی را ملاحظه نمایید.

برای دستگاه‌های کارکرده (دست دوم) ای که انتقال مالکیت داده می‌شوند، کد فعال سازی در پیامک با سرشماره HAMTA ذکر شده است.

برای دستگاه‌های ثبت مسافری شده، کد فعال سازی در پیامک تأیید درخواست و کارتابل مسافر وجود دارد (دقت داشته باشید این دستگاه ها صرفا برای استفاده شخصی مسافر هستند و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرند).

 

غیر فعال سازی گوشی شیائومی به سرقت رفته به چه صورت است؟ 

با داشتن شماره سریال IMEI دستگاه می‌توانید به غیر فعال سازی گوشی شیائومی خود بپردازید. با پشتیبان شبکه تماس حاصل نمایید و IMEI گوشی را به اطلاع‌شان برسانید. حتی اگر سارقین سیم کارت را عوض کرده باشند، با این کار گوشی غیر فعال خواهد شد. حتی اگر نتوانید آن را پیدا کنید، به این صورت می‌توانید جلوی فروش رفتن یا استفاده از آن را بگیرید.

 

بیشتر بخوانید: مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی

 

پیام دستگاه زیر برای شما ثبت نشده است به چه علت است؟ 

اگر گوشی دست دوم تهیه کرده‌اید، با وارد کردن سیم کارت خود با این پیغام مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از فروشنده بخواهید عملیات انتقال مالکیت را انجام دهد. با این کار یک کد فعال سازی برای شما پیامک خواهد شد. با شماره گیری کد #۷۷۷۷* تلفن همراه خود را در سامانه همتا فعال سازی کنید. اطلاعات بیشتر در متن مقاله آورده شده است.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران icon
علی میرانی تاریخ : ۱۶ دی ۱۴۰۱
باعرض سلام من گوشی خریدم نو ولی وقتی نگاه کردم متوجه گم شدن این رمز شدم از سامانه همتا آقدام کردم ولی هر بار برای آخرین مرحله بعد ذخیره کردن شش رقم رمز یکبار مصرف پیام می‌آمد با فروشنده تجهیز تماس بگیرید شماره ای آقا ی تجهیز چنده من چه کار کنم از هموروز کلی ضرر کردم داداش بخدا گناه دارم کمکم کنید مرسی