ثبت درخواست تعمیرات
zarbdar

علت لرزش دوربین ایفون 7 و راه حل این مشکل

علت لرزش دوربین ایفون 7 و راه حل این مشکل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-07-26 10:44:25. یکی از مشکلاتی که کاربران آیفون 7 ایرن روزها با آن مواجه هستند لرزش دوربین ایفون 7 است که ما در این مقاله تعمیرات موبایل کرج پارس ارتباط لوتوس میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید. یکی از مشکلاتی که کاربران آیفون 7 ایرن روزها با آن مواجه هستند لرزش دوربین ایفون 7 است که ما در این مقاله تعمیرات موبایل کرج پارس ارتباط لوتوس میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید. 4.5
جدیدترین مقالات close
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
جدیدترین مقالات ←
علت لرزش دوربین ایفون 7 و راه حل این مشکل
علت لرزش دوربین ایفون 7 و راه حل این مشکل
تاریخ انتشار : ۴ مرداد ۱۴۰۱ تاریخ بازنویسی : ۱۶ دی ۱۴۰۲

یکی از مشکلاتی که کاربران آیفون 7 ایرن روزها با آن مواجه هستند لرزش دوربین ایفون 7 است که ما در این مقاله تعمیرات موبایل کرج پارس ارتباط لوتوس میخواهیم در مورد آن صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما باشید.

 

آیفون ۷و سنسور جدید با لرزش گیر اپتیکال

رزولوشن دوربین آیفون ۷ تغییری با آیفون ۶ اس نداشته و همان ۱۲ مگاپیکسلی است که در نسل پیشین نیز شاهد آن بودیم، اما سنسور مورد استفاده در کنار لنزی که جلوی آن قرار گرفته بصورت کامل متحول شده است. اپل جزئیات زیادی را در مورد سنسور مورد استفاده در آیفون ۷ ارائه نکرده است. از جمله‌ی بهبود‌های دوربین آیفون ۷ باید به اضافه شدن لرزش گیر اپتیکال اشاره کرد که برای اولین بار در آیفون ۴.۷اینچی مورد استفاده قرار گرفته است. لرزش گیر اپتیکال امکان ثبت تصاویر شارپ‌تر را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

همچنین باید به بزرگ‌تر شدن دیافراگم آیفون ۷ در مقایسه با نسل‌های پیشین اشاره کرد. دیافراگم لنز دوربین آیفون ۷ برابر F/1.8 است در حالی که نسل‌های پیشین از دیافرگام F/2.2 بهره می‌بردند. براساس اطلاعات ارائه شده لنز جدید با دیافرگام بازتر می‌تواند تا ۵۰ درصد نور بیشتری را به سوی سنسور بتاباند. همچنین لنز مورد استفاده در آیفون ۷ از ۶ المان تشکیل شده که ثبت تصاویر شارپ با کیفیت بالا را نوید می‌دهد، حال آنکه در لنز آیفون‌های پیشین شاهد استفاده از لنزهای ۵ المان بودیم.

در آیفون ۷ از وجود یک فلش متشکل از چهار LED بهره گرفته شده که در مقایسه با فلش نسل پیشین با دو LED قادر است تا ۵۰ درصد روشنایی بیشتری را تامین کند. همچنین این فلش با بهره‌گیری از اطلاعاتی نظیر رنگ و نور محیطی که از آن تصویربرداری می‌شود، شدت نور را تنظیم می‌کند. آیفون ۷ همچنین به سنسور جدیدی با عنوان Flicker مجهز شده که بصورت خودکار سرعت شاتر دوربین را تنظیم می‌کند. این سنسور برای جلوگیری از عکس‌هایی که در اثر سوسو زدن نور مصنوعی در محیط‌های سربسته، با کیفیت پایین ثبت می‌شوند.

 

علت لرزش دوربین ایفون 7 و راه حل این مشکل

 

قدم اول عیب یابی مشکل دوربین ایفون 7

در ابتدا باید اطمینان حاصل کنیم که ایراد لرزش دوربین عقب از مدار است .گوشی را باز می کنیم صفحه نمایش، باتری و سایر قطعات را جدا می کنیم سپس بورد منطقی را برمی داریم. اولین کاری که انجام می‌دهیم این است که اتصال رابط دوربین عقب را چک کنیم. برای چک کردن آن از حالت دیود چک مولتی متر استفاده می کنیم. مقدار اندازه گیری شده برای پین شماره 16 برابر صفر است که این مقدار غیر عادی است و مقدار درست آن برابر 600 است در نتیجه پین شماره 16 اتصال کوتاه به زمین شده است.

 

قدم دوم پیدا کردن قطعه یا قطعات معیوب دوربین ایفون 7

به دیتا شیت و شماتیک مدار مراجعه می کنیم و قطعات مرتبط با پین شماره 16 را بررسی می کنیم مشاهده می شود چند بخش مختلف مدار با این پین در ارتباط اند و از آنجایی که خازن های فیلتر در این قسمت های مدار وجود دارد. ما می توانیم قطعه آسیب دیده را از روش تشخیص توسط رزین شناسایی کنیم بدین منظور ابتدا رزین را توسط هویه می سوزانیم و دود حاصل از آن را روی بورد می نشانیم.

بعد از آنتعمیر و تعویض دوربین گوشی آیفون بورد منطقی را با استفاده از منبع تغذیه مستقیم به ولتاژ 2.2 ولت متصل می کنیم در اینجا برای اعمال ولتاژ دو پروب قرمز و مشکی داریم که مشکی اتصال به زمین است و قرمز 2.2 ولت. پروب مشکی را به بدنه بورد متصل می کنیم و پروب قرمز رنگ را به پین 2 از FL2502 متصل می کنیم مشاهده می شود رزین روی خازن C2519 فورا آب می شود که نشان دهنده ی اتصال کوتاه بودن قطعه است و باید آن را تعویض کنیم.

 

قدم دوم پیدا کردن قطعه یا قطعات معیوب دوربین ایفون 7

 

قدم سوم برطرف کردن نقص دوربین ایفون 7

از آنجا که خازن C2519 یک خازن فیلتر است، ما می‌توانیم به سادگی آن را از بورد جدا کنیم. و با یک خازن جدید جایگزین کنیم. برای این کار از هویه هوا گرم استفاده می کنیم و با دقت آن را از بورد جدا می کنیم و بعد از آن با پاک کننده بورد، بورد را به خوبی پاک می کنیم. سپس قطعه جدید را به بورد اتصال می دهیم حال با استقاده از حالت دیود چک مولتی متر به بررسی پین 16 و سایر قسمت ها می پردازیم که مشاهده می شود عیب آن برطرف شده و اقدام به است.

 

قدم چهارم مونتاژ iPhone 7 و تست عملکرد دوربین

بعد از خنک شدن بورد آن را برمی داریم و در مکان اصلی اش قرار می دهین و باتری و سایر قطعات را مونتاژ می کنیم و آیفون را می بندیم سپس آن را روشن می کنیم و به سراغ دوربین می رویم هر دو دوربین را چک می کنیم با آنها چند عکس می اندازیم مشاهده می شود که همه چیز عادی است و آیفون ما به درستی کار می کند.

 

علائمی که به شما نشان می دهد دوربین ایفون 7 شما خراب شده است

 

از کار افتادن دوربین آیفون و صفحه سیاه

اگر دوربین آیفون (یا هر برنامه دیگر که به دوربین مرتبط است) را باز میکنید و با صفحه سیاه مواجه میشوید، راهکار های زیر را دنبال کنید :

  • ابتدا مطمئن شوید که چیزی پشت لنز جلو یا عقب موبایل را نپوشانده باشد.
  • حالا لیست برنامه های درحال اجرا را بیاورید و برنامه دوربین را ببندید.
  • مجددا دوربین را باز کرده و ببینید آیا مشکل پابرجاست یا خیر.
  • اگر همچنان صفحه سیاه بود، موبایل را Restart کرده و مجدد امتحان کنید.

 

از کار افتادن دوربین آیفون و صفحه سیاه

 

تار شدن دوربین آیفون و فوکوس نکردن آن

اگر با مشکل فوکوس نکردن دوربین آیفون مواجه هستید ابتدا با یک دستمال نرم، به آرامی دوربین موبایل را پاک کنید. توجه داشته باشید که دستمال بر روی لنز دوربین خط نیندازد چرا که مشکلات بسیار بزرگتری را برای شما به بار میاورد. البته اگر آیفون 7 به بالا استفاده میکنید، لازم به ذکر است که مواد فلزی یا لوازم لنز مغناطیسی میتوانند در دوربین موبایل شما اختلال ایجاد کنند پس قبل عکاسی حتما آنها را خاموش کنید. ترجیحا برای تست این که ببینید آیا مشکل همچنان مشکل لرزش و تاری دوربین آیفون پابرجا است یا خیر، در یک محیط پر نور با روشنایی بالا عکس برداری کنید.

 

از کار افتادن فلش دوربین آیفون

هر چند تصاویر در محیط روز اگر بدون فلش باشند بهتر به نظر میرسند اما گاهی اوقات ممکن است به نور اضافی هم احتیاج داشته باشید. به هر حال اگر با مشکل از کار افتادن فلش دوربین آیفون مواجهید این روش ها را امتحان کنید :

از قسمت Control Center سعی در روشن کردن چراغ قوه موبایل خود کنید. اگر روشن نمیشد حتما به پشتیبانی اپل اطلاع دهید.

مطمئن شوید که فلش برای تصاویر هنگام عکس گیری روشن است. شما میتوانید از قسمت بالا سمت چپ در دوربین، حالت فلش را میان Auto, On, or Off جا به جا کنید. ترجیحا آن را بر روی On قرار دهید.

گاهی اوقات در صورت بیش از اندازه داغ شدن دستگاه، فلش خاموش میشود. برای مثال اگر به مدت طولانی فیلمبرداری میکنید (به همراه فلش روشن) ممکن فلش بعد یک مدت به منظور خنک سازی دستگاه خاموش شود.

 

نبودن دوربین آیفون در برنامه ها

اگر برنامه دوربین را در موبایل پیدا نمیکنید، نگران نباشید. به مسیر تنظیمات موبایل رفته و مسیر General > Restrictions را دنبال کنید. پسورد خود را وارد کرده و در صفحه بعد مطمئن شوید که گزینه Camera روشن (سبز) باشد.

 

نبودن دوربین آیفون در برنامه ها

 

از کار افتادن دوربین آیفون به دلایل دیگر

اگر با هر مشکل عجیب و غریب دیگری مواجه هستید و توانایی کار کردن با دوربین را از شما گرفته، آخرین راه (پس از امتحان کردن روش های بالا) ریست کردن تنظیمات موبایل است. روشی که در اکثر موارد درست جواب خواهد داد. برای اینکار به تنظیمات رفته و از قسمت General گزینه Reset را انتخاب نمایید. سپس بر روی Reset All Settings کلیک کنید. توجه داشته باشید که با اینکار تمام تنظیمات موبایلتان از جمله تنظیمات دوربین آیفون (نه فایل ها و عکس ها) به حالت اول باز خواهد گشت.

 

سخن پایانی

اگر با هر یک از مشکلات بالا مواجه شدید توصیه میکنیم که حتما به یک مرکز تعمیرات موبایل آیفون مراجعه نمایید تا متخصصین کار بلد و حرفه ای اقدام به تعمیر گوشی موبایل شما نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج به وبسایت ما مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

 

1- چرا دوربین گوشی آیفون 7 هنگام ضبط تصویر، لرزش پیدا می کند؟

اگر دوربین موبایل آیفون 7 شما به طور غیرقابل کنترل لرزش دارد و نمی توانید تصاویر با کیفیتی ضبط کنید، ممکن است لنز آن کثیف باشد. مسئله این است که اگر لنز شما گرد و غبار یا روی آن خاک جمع شده باشد، قابلیت فوکوس خودکار دوربین (AF) ویژگی تمرکز و فوکوس کردن روی سوژه را از دست می دهد و شروع به لرزش می کند. بنابراین، سعی کنید لنز دوربین گوشی iPhone 7 خود را با یک پارچه میکروفیبر ملایم پاک کنید.

 

2- دلیل مشکل لرزش دوربین پشت آیفون 7 چیست؟

هرچند که مشکل لرزش در دوربین اصلی گوشی آیفون 7 می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، این مشکل معمولاً ریشه در عیب و نفص مربوط به ساخت در کارخانه می باشد. در واقع اپل خود به مشکل لرزش دوربین اشاره کرده است. از اینرو برنامه iSight Camera Replacementبرای کمک به کاربرانی که مشکل لرزش دوربین آیفون دارند را منتشر کرده است.

 

3- آیا با تمیز کردن لنز دوربین پشت آیفون 7 می توان مشکل لرزش در دوربین را برطرف کرد؟

ساده ترین راه برای رفع مشکل لرزش دوربین اصلی گوشی آیفون 7 تمیز کردن آن است. براحتی با پارچه میکروفیبر و یا پارچه ای که نرم باشد و روی لنز دوربین خط و خش نیندازد، لنز دوربین را پاک کنید. برای تمیز کردن، پارچه را با هیچ گونه مایع شوینده آغشته نکنید. حتی اگر گوشی خود را به تعمیرکار نشان دهید اولین کاری که او می کند این است که لنز را با پارچه تمیز می کند.

 

4- آیا ریستارت گوشی به رفع مشکل لرزش دوربین آیفون 7 کمک می کند؟

در بسیاری از موارد، ریستارت کردن ساده گوشی می تواند مشکل لرزش دوربین آیفون 7 شما را برطرف کند. در برخی موارد پس از ریستارت کردن، علاوه بر اینکه لرزش دوربین از بین می رود عملکرد و سرعت آن نیز بهبود پیدا می کند.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید