ثبت درخواست تعمیرات
zarbdar

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-07-05 10:52:29. طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند. پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید. طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند. پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید. 4.5
جدیدترین مقالات close
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
چرا گوشی آیفون پس از آپدیت روشن نمیشود؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
پارت نامبر آیفون چیست؟ کدام پارت نامبر آیفون بهتر است؟
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
5 علت خاموش شدن گوشی شیائومی پوکو x3
حالت ایمن گوشی سامسونگ
حالت ایمن گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
علت غیر فعال شدن فست شارژ گوشی سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
آموزش فعال و غیر فعال کردن فست شارژ در گوشی‌ های سامسونگ
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
چطور می‌توانم عکس‌های پاک‌شده را بازیابی کنیم؟
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
4 روش برای برگرداندن اس ام اس های پاک شده از گوشی شیائومی
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن موبایل هنگام شارژ چیست؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
بازکردن رمز گوشی با تماس اضطراری
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
معرفی لیست کامل ابزار تعمیرات موبایل (معرفی 16 وسیله ضروری)
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
ارائه راهکارهایی برای افزایش سرعت اینترنت همراه اول در گوشی موبایل
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش کامل ساخت شماره مجازی تلگرام (معرفی 6 روش کاملا رایگان)
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
آموزش نصب و دانلود اپ بدون نیاز به اپ استور در گوشی های آیفون
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
معرفی 7 ویرایشگر ios که باید آنها را بشناسید !
جدیدترین مقالات ←
11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ
11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ
تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۴۰۱ تاریخ بازنویسی : ۲۴ مهر ۱۴۰۲

طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند.

پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید.

 

مطالبی که قرار است در این مقاله بخوانید:

 

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

1- تنظیم کیفیت و وضوح دوربین برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

چگونه کیفیت دوربین سامسونگ را بالا ببریم به طور پیش فرض، بسیاری از دوربین ها بر روی حالت کیفیت بالای تصویر قرار ندارند. بنابراین برای بهتر شدن کیفیت دوربین به منوی تنظیمات دوربین بروید و بررسی نمایید که در حالت حداکثر رزولوشن تصویر قرار دارد و همچنین کیفیت عکس یا تصویر نیز در بالاترین سطح تنظیم شده باشد.

 

تنظیم کیفیت و وضوح دوربین

 

2- کاهش احتمال تاری برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

چگونه کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را بالا ببریم اگر سرعت شاتر آهسته باشد نتیجه عکاسی ثبت تصاویر تار است. یکی از ویژگی هایی که تاکنون در دوربین گوشی ها مشاهده نشده، تثبیت کننده نوری تصویر است تا احتمال عکس گرفتن تار را کاهش دهد. دوربینی که دارای لرزشگیر مکانیکی است، لنزها را در همان حالت ثابت نگه می دارد، بنابراین عکس هایی با سرعت آهسته شاتر، احتمال کمتری برای تار شدن دارند. بدون تثبیت کننده تصویر، دو روش وجود دارد که احتمال گرفتن عکس تار را کاهش دهد. مورد اول عکسبرداری در یک محیط روشن است. هرچه نور بیشتری داشته باشید، زمان کمتری برای قرار گرفتن در معرض سنسور تصویر خواهید داشت و این امر باعث کاهش میزان حرکتی خواهد شد که سنسور تجربه خواهد کرد. مورد دوم برای کاهش تاری  تصویر این است که دوربین را روی چیزی ثابت مانند یک میز قرار دهید، یا سعی کنید دوربین را روی پایه مخصوصش قرار هید.

 

3- خاموش کردن زوم دیجیتال برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

فقط بزرگنمایی یا زوم نوری واقعی می تواند شما را به موضوع یا سوژه نزدیک کند. با بزرگنمایی دیجیتال ممکن است احساس نمایید به موضوع خود نزدیکتر هستید، اما تمام ویژگی های این گزینه، برش دادن وضوح تصویر و گسترش تصویر است. بهتر است زوم دیجیتال را خاموش کنید و عکس را با وضوح کامل به ثبت برسانید و بعدا برش دهید.

 

4- استفاده از حالت شب (Night Mode) برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

حالت شب از پردازش چند فریم برای ترکیب 30 تصویر در یک عکس با وضوح بالا استفاده می‌کند. نور اضافی گرفته شده توسط حسگرهای دوربین گوشی به تصاویر شما کمک می‌کند تا روشن‌تر و واضح‌تر به نظر برسند. شما می‌توانید در بخش تنظیمات، حالت شب (Night Mode) را به منظور فعال‌سازی انتخاب کنید. این حالت در بیشتر گوشی‌ها وجود دارد و می‌تواند عملکرد دوربین را در محیط تاریک تا حد زیادی افزایش دهد.

 

استفاده از حالت شب (Night Mode)

 

5- عکسبرداری در حالت افقی برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

معمولا هر دوربین موجود در بازار تصاویر را در حالت افقی تنظیم و تصویربرداری می کند و تنها با چرخاندن دوربین، شما می توانید ثبت عکس هایی با حالت عمودی بپردازید. گوشیها دقیقا برعکس این موضوع هستند و تقریبا همیشه از آنها در حالت عمودی استفاده می شود. سعی کنید با گوشی در حالت افقی به ثبت تصاویر بپردازید. این کار به شما در افزایش کیفیت دوربین گوشی یاری می رساند.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

 

6- تمیز بودن لنز دوربین برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

 لنز دوربین آن را بررسی کنید تا از تمیز بودنش اطمینان حاصل کنید. حتی یک لک بسیار کوچک بر روی پوشش لنز بر کیفیت تصویربرداری شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

7- قابلیت Scene Optimizer برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

بهترین تنظیمات برای حالت عکس، بهینه‌ساز صحنه است. این ویژگی در مدل‌های S9 و جدیدتر از آن قرار گرفته است با روشن کردن این قابلیت، دوربین می‌تواند صحنه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و تغییرات رنگ را اعمال کند. در صورتی که چیزی را تشخیص ندهد، فقط همانند یک نماد چرخشی بوده که شباهت زیادی به آتش بازی دارد. حداکثر تعداد 32 صحنه متفاوت وجود دارد که توانایی تشخیص آن‌ها را خواهد داشت.

 

قابلیت Scene Optimizer

 

8- استفاده از حالت HDR برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

استفاده از حالت HDR نیز می تواند بر افزایش کیفیت تصویری دوربین گوشی موثر باشد. این حالت سبب توازن عالی در رنگ و روشنایی عکس های گرفته شده در نور آفتاب، محیط بیرون، منظره و یا حتی چهره می شود. حالت HDR را زمانی که سوژه متحرک است بکار نبرید چرا که سبب تارشدن تصویر می شود.

 

9- استفاده از  برنامه یا نرم افزارها برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

چندین برنامه یا نرم افزار وجود دارد که می تواند علاوه بر دادن جلوه هایی به عکس های شما سبب کنترل بیشتر دوربین گوشی شما نیز گردد. به طور مثال برنامه Android’s stock camera خوب عمل می کند، اما برنامه های رایگانی همچون Camera360 به کنترل های بیشتری مانند حساسیت ISO و تایمر دسترسی دارند. آیفون نیز از نرم افزارهای متعدد دوربین برخوردار است که می تواند جلوه های ویژه و سرگرم  کننده ای در عکس های شما ایجاد کند. اینستاگرام نیز یک اپلیکیشن محبوب و رایگان است که می توانید با استفاده از آن کیفیت و شادابی عکسهای دوربین گوشی خود را افزایش دهید.

 

10- استفاده کمتر از فلاش برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

نور ایجاد شده توسط فلاش LED دوربین گوشی به طور معمول خیلی نامنظم بوده و در تصویر سایه های غیرطبیعی به وجود می آورد. استفاده از فلاش را هنگامی که هیچ جزئی از سوژه در تصویر مشاهده نمی شود، بکار بندید. فلاش های دو گانه و سه گانه موجود در گوشی های هوشمند عملکرد بهتری از فلاش های تک رنگ دارند. در ضمن سعی کنید حالت اتوماتیک فلاش دوربین را غیرفعال نموده و در حالت تنظیم دستی قرار دهید.

 

استفاده کمتر از فلاش

 

11- روش تنظیم وضوح و نرخ فریم دوربین برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

در حالت ویدیو و پرو ویدیو باید به منظور تغییر و تنظیم وضوح و نرخ فریم وارد تنظیمات شوید، اما هم اکنون سامسونگ یک منوی جدید انتخاب‌گر ایجاد کرده است. در حال حاضر دوربین برای فیلمبرداری با وضوح کامل یا فول اچ دی و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه تنظیم شده است. بنابراین فقط روی آن ضربه بزنید تا یک لیست از گزینه‌های موجود نمایش داده شود. همچنین در حالت فیلمبرداری حرفه‌ای دارای گزینه‌های بیشتری خواهید بود. در دستگاه‌های قدیمی برای تغییر وضوح و نرخ فریم باید همانند گذشته وارد بخش تنظیمات شوید.

 

نرم افزار افزایش کیفیت دوربین سامسونگ

Camera

Open Cameraبرنامه کم حجمی است که قابلیت های مختلفی دارد. شما می توانید انواع فوکوس، رنگ بندی، HDR و… را با این دوربین فعال کنید.

Camera MX

Camera MXبرنامه دیگری است که می‌توانید استفاده کنید. با این برنامه هم می توانید تصاویر را ادیت کنید و هم تسلط کامل بر رزولوشن و نسبت تصویر داشته باشید.

HD Camera

HD Cameraیک برنامه مینیمال با رابط کاربری ساده است. این برنامه نیز قابلیت های زیادی دارد و شما می توانید میزان نور، اندازه عکس و… را با آن کنترل کنید.

Noah Camera

Noah Cameraدارای فیلترهای زیادی است که در لحظه ثبت عکس می توانید روی تصویر خود مشاهده کنید. کافی است برای عوض کر دن فیلتر صفحه را به سمت راست یا چپ بکشید.

Camera FV-5

Camera FV-5نیز برنامه مناسبی برای عکاسی است. اگر می خواهید به تصاویر خود روح تازه ببخشید، بهتر است از این برنامه استفاده کنید.

 

 

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

تنظیمات فلش

در محیط‌های کم‌نور، فلش می‌تواند حسابی کارآمد باشد و وضوح تصویرتان را بالا ببرد. گرچه معمولاً استفاده از این قابلیت باعث از دست رفتن جزئیات و نویز در عکس‌ها می‌شود. در قسمت نرم‌افزار سامسونگ سه انتخاب برای تنظیم فلش دارید.

• فلش روشن؛ با فعال سازی این گزینه شما در هر شرایط نوری که باشید، فلش برای عکاسی روشن خواهد شد.

• فلش خاموش؛ همواره فلش شما به نور واکنشی نشان نمی‌دهد و خاموش می‌ماند.

• فلش خودکار؛ در این حالت گوشی شما به صورت خودکار شرایط کم نور را تشخیص داده و فقط در مواقع لزوم روشن می‌شود.

 

تنظیم فوکوس دوربین گوشی سامسونگ

احتمالاً بارها شده موقع عکس برداری از یک سوژه فوکوس یا نوردهی دوربین شما دچار مشکل شود و سوژه را تشخیص ندهد، در این شرایط باید چکار کنیم؟ نحوه شناساندن سوژه به گوشی‌های سامسونگ بسیار ساده است و کافیست روی صفحه گوشی، نقطه مورد نظرتان را پیدا و روی آن صربه بزنید تا فوکوس و نوردهی روی آن انجام گیرد. همچنین می‌توانید اکسپوژر و نور را تا حدودی تنظیم کنید. توصیه می‌کنیم حتماً از این قابلیت استفاده نمایید، چرا که در کیفیت خروجی نهایی شما بسیار تاثیرگذارست.

 

روش استفاده از تایمر دوربین سامسونگ

احتمالاً بارها شده که خواستید عکس سلفی بگیرید، اما هنگام زدن دکمه شاتر دستتان لرزیده یا برای آماده سازی خود، به چند ثانیه زمان نیاز داشتید. در این مواقع تایمر دوربین می‌تواند به کمک شما بیاید تا به وسیله آن عکس‌های بهتری ثبت کنید. حالت تایمر دوربین گوشی سامسونگ معمولاً به صورت زیر است:

• تایمر خاموش: هنگامی که تایمر خاموش باشد، بلافاصله بعد از زدن دکمه شاتر، دوربین عکس می‌گیرد.

• تایمر ۲ ثانیه: دوربین بعد از ۲ ثانیه تصویر را ثبت می‌شود.

• تایمر ۵ ثانیه: دوربین بعد از ۵ ثانیه عکس می‌گیرد.

• تایمر ۱۰ ثانیه: دوربین به شما ۱۰ ثانیه فرصت می‌دهد و سپس تصویر را ثبت می‌کند.

 

تنظیمات دوربین گوشی سامسونگ

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت ما مراجعه نمایید.

 

بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید