onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-07-05 10:52:29. طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند. پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید. طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند. پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید. 4.5

جدیدترین مقالات close

چرا گوگل پلی دانلود نمیکنه ؟
چرا گوگل پلی دانلود نمیکنه ؟
نکات مهم برای خرید بهترین پاوربانک
نکات مهم برای خرید بهترین پاوربانک
آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل
آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل
روش های برای جلوگیری از سرقت گوشی موبایل
روش های برای جلوگیری از سرقت گوشی موبایل
چگونه اندروید گوشی را ارتقا دهیم؟
چگونه اندروید گوشی را ارتقا دهیم؟
افت کیفیت دوربین گوشی ; دلایل بی کیفیت شدن دوربین گوشی با گذشت زمان چیست؟
افت کیفیت دوربین گوشی ; دلایل بی کیفیت شدن دوربین گوشی با گذشت زمان چیست؟
اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند شیائومی
اینترنت گوشی وصل است ولی کار نمی کند شیائومی
چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود؟
چرا داده تلفن همراه روشن نمیشود؟
روش حذف واترمارک از گوشی های شیائومی
روش حذف واترمارک از گوشی های شیائومی
روش هایی برای بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ
روش هایی برای بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ
چگونه می توانیم قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟
چگونه می توانیم قفل اثر انگشت را به گوشی های اندروید اضافه کنیم؟
 EMUI چیست؟
EMUI چیست؟
چگونگی مدیریت دوربین آیفون به وسیله اپل واچ
چگونگی مدیریت دوربین آیفون به وسیله اپل واچ
از کجا بفهمیم گوشی روت شده
از کجا بفهمیم گوشی روت شده
معرفی بهترین ویجت های صفحه اصلی برای IOS 14
معرفی بهترین ویجت های صفحه اصلی برای IOS 14
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
علت داغ شدن آیفون ۱۳ هنگام شارژ چیست؟
جدیدترین مقالات ←

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

طی چند سال اخیر کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند به شدت افزایش یافته و این موضوع بسیار رضایت‌بخش است. تا چند سال پیش تجهیز گوشی‌ها به دوربین 8 مگاپیکسلی امری بسیار جالب به شمار می‌رفت، اما به تدریج شاهد پیشرفت‌های بیشتری در این زمینه بودیم و هم اکنون بسیاری از پرچمداران کمپانی‌های مختلف از دوربین‌هایی با کیفیت لنز 16 مگاپیکسلی و حتی بیشتر بهره‌مند هستند. پیشرفت‌های به وجود آمده تنها مربوط به عدد مگاپیکسلی دوربین نیستند، بلکه در زمینه‌های دیگر مرتبط هم بهبودهایی ایجاد شده و نهایتا این موضوعات منجر شده که کیفیت عملکرد دوربین گوشی‌های هوشمند فوق‌العاده عالی شود. ما در ادامه این مقاله از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما 11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ را به شما می گوییم. با ما همراه باشید.

 

11 ترفند برای بالا بردن کیفیت دوربین گوشی سامسونگ

1- تنظیم کیفیت و وضوح دوربین

به طور پیش فرض، بسیاری از دوربین ها بر روی حالت کیفیت بالای تصویر قرار ندارند. بنابراین برای بهتر شدن کیفیت دوربین به منوی تنظیمات دوربین بروید و بررسی نمایید که در حالت حداکثر رزولوشن تصویر قرار دارد و همچنین کیفیت عکس یا تصویر نیز در بالاترین سطح تنظیم شده باشد.

 

تنظیم کیفیت و وضوح دوربین

 

2- کاهش احتمال تاری

اگر سرعت شاتر آهسته باشد نتیجه عکاسی ثبت تصاویر تار است. یکی از ویژگی هایی که تاکنون در دوربین گوشی ها مشاهده نشده، تثبیت کننده نوری تصویر است تا احتمال عکس گرفتن تار را کاهش دهد. دوربینی که دارای لرزشگیر مکانیکی است، لنزها را در همان حالت ثابت نگه می دارد، بنابراین عکس هایی با سرعت آهسته شاتر، احتمال کمتری برای تار شدن دارند. بدون تثبیت کننده تصویر، دو روش وجود دارد که احتمال گرفتن عکس تار را کاهش دهد. مورد اول عکسبرداری در یک محیط روشن است. هرچه نور بیشتری داشته باشید، زمان کمتری برای قرار گرفتن در معرض سنسور تصویر خواهید داشت و این امر باعث کاهش میزان حرکتی خواهد شد که سنسور تجربه خواهد کرد. مورد دوم برای کاهش تاری  تصویر این است که دوربین را روی چیزی ثابت مانند یک میز قرار دهید، یا سعی کنید دوربین را روی پایه مخصوصش قرار هید.

 

3- خاموش کردن زوم دیجیتال

فقط بزرگنمایی یا زوم نوری واقعی می تواند شما را به موضوع یا سوژه نزدیک کند. با بزرگنمایی دیجیتال ممکن است احساس نمایید به موضوع خود نزدیکتر هستید، اما تمام ویژگی های این گزینه، برش دادن وضوح تصویر و گسترش تصویر است. بهتر است زوم دیجیتال را خاموش کنید و عکس را با وضوح کامل به ثبت برسانید و بعدا برش دهید.

 

4- استفاده از حالت شب (Night Mode)

حالت شب از پردازش چند فریم برای ترکیب 30 تصویر در یک عکس با وضوح بالا استفاده می‌کند. نور اضافی گرفته شده توسط حسگرهای دوربین گوشی به تصاویر شما کمک می‌کند تا روشن‌تر و واضح‌تر به نظر برسند. شما می‌توانید در بخش تنظیمات، حالت شب (Night Mode) را به منظور فعال‌سازی انتخاب کنید. این حالت در بیشتر گوشی‌ها وجود دارد و می‌تواند عملکرد دوربین را در محیط تاریک تا حد زیادی افزایش دهد.

 

استفاده از حالت شب (Night Mode)

 

5- عکسبرداری در حالت افقی

معمولا هر دوربین موجود در بازار تصاویر را در حالت افقی تنظیم و تصویربرداری می کند و تنها با چرخاندن دوربین، شما می توانید ثبت عکس هایی با حالت عمودی بپردازید. گوشیها دقیقا برعکس این موضوع هستند و تقریبا همیشه از آنها در حالت عمودی استفاده می شود. سعی کنید با گوشی در حالت افقی به ثبت تصاویر بپردازید. این کار به شما در افزایش کیفیت دوربین گوشی یاری می رساند.

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

 

6- تمیز بودن لنز دوربین

 لنز دوربین آن را بررسی کنید تا از تمیز بودنش اطمینان حاصل کنید. حتی یک لک بسیار کوچک بر روی پوشش لنز بر کیفیت تصویربرداری شما تاثیر خواهد گذاشت.

 

7- قابلیت Scene Optimizer

بهترین تنظیمات برای حالت عکس، بهینه‌ساز صحنه است. این ویژگی در مدل‌های S9 و جدیدتر از آن قرار گرفته است با روشن کردن این قابلیت، دوربین می‌تواند صحنه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و تغییرات رنگ را اعمال کند. در صورتی که چیزی را تشخیص ندهد، فقط همانند یک نماد چرخشی بوده که شباهت زیادی به آتش بازی دارد. حداکثر تعداد 32 صحنه متفاوت وجود دارد که توانایی تشخیص آن‌ها را خواهد داشت.

 

قابلیت Scene Optimizer

 

8- استفاده از حالت HDR

استفاده از حالت HDR نیز می تواند بر افزایش کیفیت تصویری دوربین گوشی موثر باشد. این حالت سبب توازن عالی در رنگ و روشنایی عکس های گرفته شده در نور آفتاب، محیط بیرون، منظره و یا حتی چهره می شود. حالت HDR را زمانی که سوژه متحرک است بکار نبرید چرا که سبب تارشدن تصویر می شود.

 

9- استفاده از  برنامه یا نرم افزارها

چندین برنامه یا نرم افزار وجود دارد که می تواند علاوه بر دادن جلوه هایی به عکس های شما سبب کنترل بیشتر دوربین گوشی شما نیز گردد. به طور مثال برنامه Android’s stock camera خوب عمل می کند، اما برنامه های رایگانی همچون Camera360 به کنترل های بیشتری مانند حساسیت ISO و تایمر دسترسی دارند. آیفون نیز از نرم افزارهای متعدد دوربین برخوردار است که می تواند جلوه های ویژه و سرگرم  کننده ای در عکس های شما ایجاد کند. اینستاگرام نیز یک اپلیکیشن محبوب و رایگان است که می توانید با استفاده از آن کیفیت و شادابی عکسهای دوربین گوشی خود را افزایش دهید.

 

10- استفاده کمتر از فلاش

نور ایجاد شده توسط فلاش LED دوربین گوشی به طور معمول خیلی نامنظم بوده و در تصویر سایه های غیرطبیعی به وجود می آورد. استفاده از فلاش را هنگامی که هیچ جزئی از سوژه در تصویر مشاهده نمی شود، بکار بندید. فلاش های دو گانه و سه گانه موجود در گوشی های هوشمند عملکرد بهتری از فلاش های تک رنگ دارند. در ضمن سعی کنید حالت اتوماتیک فلاش دوربین را غیرفعال نموده و در حالت تنظیم دستی قرار دهید.

 

استفاده کمتر از فلاش

 

11- روش تنظیم وضوح و نرخ فریم دوربین

در حالت ویدیو و پرو ویدیو باید به منظور تغییر و تنظیم وضوح و نرخ فریم وارد تنظیمات شوید، اما هم اکنون سامسونگ یک منوی جدید انتخاب‌گر ایجاد کرده است. در حال حاضر دوربین برای فیلمبرداری با وضوح کامل یا فول اچ دی و سرعت ۳۰ فریم بر ثانیه تنظیم شده است. بنابراین فقط روی آن ضربه بزنید تا یک لیست از گزینه‌های موجود نمایش داده شود. همچنین در حالت فیلمبرداری حرفه‌ای دارای گزینه‌های بیشتری خواهید بود. در دستگاه‌های قدیمی برای تغییر وضوح و نرخ فریم باید همانند گذشته وارد بخش تنظیمات شوید.

 

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت ما مراجعه نمایید.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید