onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

پيدا كردن ايميل گم شده + بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-04-12 10:41:51. آیا نمی‌توانید آدرس ایمیل خودرا به یاد بیاورید؟ این مشکل می‌تواند برای خیلی از ماها پیش بیاید، مخصوصا افرادی که ایمیل‌های زیادی دارند رخ بدهد. ممکن است ایمیل شما بسیار قدیمی باشد و آدرس آن را فراموش کرده باشید. با چند روش می‌توانید آدرس ایمیل خود را بازیابی کنید. در این مطلب از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما روش پیدا کردن و بازیابی آدرس ایمیل فراموش و گم شده می‌پردازیم. آیا نمی‌توانید آدرس ایمیل خودرا به یاد بیاورید؟ این مشکل می‌تواند برای خیلی از ماها پیش بیاید، مخصوصا افرادی که ایمیل‌های زیادی دارند رخ بدهد. ممکن است ایمیل شما بسیار قدیمی باشد و آدرس آن را فراموش کرده باشید. با چند روش می‌توانید آدرس ایمیل خود را بازیابی کنید. در این مطلب از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما روش پیدا کردن و بازیابی آدرس ایمیل فراموش و گم شده می‌پردازیم. 4.5

جدیدترین مقالات close

دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch  ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
معرفی بهترین روش ها برای پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ
معرفی بهترین روش ها برای پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ
چند روش آسان برای نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید (شیائومی + سامسونگ)
چند روش آسان برای نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید (شیائومی + سامسونگ)
چطوری گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ (شیائومی ، سامسونگ)
چطوری گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ (شیائومی ، سامسونگ)
find my phone در گوشی سامسونگ; روش استفاده و فعالسازی
find my phone در گوشی سامسونگ; روش استفاده و فعالسازی
محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون
محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون
روش های بازیابی اس ام اس های پاک شده در گوشی های اندروید
روش های بازیابی اس ام اس های پاک شده در گوشی های اندروید
مشکلات رایج تبلت های سامسونگ، حل مشکلات نرم افزاری آن
مشکلات رایج تبلت های سامسونگ، حل مشکلات نرم افزاری آن
دلایل پر شدن حافظه گوشی; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل پر شدن حافظه گوشی; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل
دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل
از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی;  روش هایی برای حل این مشکل
از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی; روش هایی برای حل این مشکل
جدیدترین مقالات ←

بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

آیا نمی‌توانید آدرس ایمیل خودرا به یاد بیاورید؟ این مشکل می‌تواند برای خیلی از ماها پیش بیاید، مخصوصا افرادی که ایمیل‌های زیادی دارند رخ بدهد. ممکن است ایمیل شما بسیار قدیمی باشد و آدرس آن را فراموش کرده باشید. با چند روش می‌توانید آدرس ایمیل خود را بازیابی کنید. در این مطلب از تعمیرات موبایل پارس ارتباط لوتوس ما روش پیدا کردن و بازیابی آدرس ایمیل فراموش و گم شده می‌پردازیم.

 

 پيدا كردن ايميل گم شده

برخی از افراد نمی‌ توانند رمزها، نام‌ ها و موارد این چنینی را به خوبی به خاطر بسپارند. آدرس ایمیل نیز از این امر مستثنی نیست. ممکن است اکانت جدیدی ساخته باشید و نتوانید آدرس آن را به یاد بیاورید یا اکانت شما قدیمی است و آن را فراموش کرده‌اید. روش‌های مختلفی برای بازگرداندن ایمیل فراموش شده وجود دارد.

پیش از ذکر مراحل بازیابی ایمیل بهتر است ابتدا بررسی کنید که آیا مرورگر شما آدرس ایمیل را ذخیره کرده است یا خیر. برای انجام این کار به صفحه ورود حساب گوگل وارد شوید و روی ورودی مربوط به ایمیل کلیک کنید. اگر مرورگر شما نام کاربری یکی از اکانت های گوگل شما را ذخیره کرده باشد در آنجا نمایش خواهد داد. در غیر اینصورت باید مراحل زیر را انجام دهید.

توجه کنید که سرویس جیمیل برای بازیابی ایمیل شما از شماره موبایل یا ایمیل بازیابی استفاده می کند. زمانی که می خواهید در گوگل ثبت نام کنید از شما یک شماره موبایل و یک ایمیل بازیابی درخواست می کند. اگر یکی از این دو مورد را هنگام ثبت نام وارد کرده باشید اکنون می توانید به کمک آنها ایمیل فراموش شده خود را بازیابی نمایید.

در ادامه مراحل بازیابی آدرس ایمیل جیمیل ذکر شده است. اگر شما هم به دلایلی آدرس ایمیل خود را فراموش کرده اید و اکنون نمی توانید وارد جیمیل خود شوید حتما مراحل زیر را انجام دهید.

  • ابتدا باید وارد صفحه ریکاوری حساب گوگلشوید. از طریق لینک ارائه شده وارد صفحه مربوطه شوید.
  • زیر ورودی آدرس ایمیل گزینه ?Forgot email قرار دارد. آن را انتخاب کنید تا وارد بخش مربوط به بازیابی اکانت شوید.
  • در بخش جدید عبارت Enter your phone number or recovery email نوشته شده است. در این بخش گوگل از شما می خواهد شماره موبایل یا آدرس ایمیل ریکاوری را وارد کنید. این دو مورد هنگام ساخت ایمیل از شما درخواست شده است. پس از وارد کردن یکی از موارد Next را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعد از شما خواسته می شود نام و نام خانوادگی را که برای آدرس ایمیل مورد نظر (ایمیل فراموش شده) تعیین کرده بودید را بنویسید. موارد را پر کنید و Next را انتخاب نمایید.
  • اگر نام و نام خانوادگی وارد شده صحیح باشد وارد صفحه ای جدید تحت عنوان Get a verification code می شوید. در این صفحه باید گزینه Send را انتخاب کنید تا کد فعال سازی گوگل از طریق پیامک به شماره شما ارسال شود.
  • همزمان با ارسال کرد وارد صفحه ای دیگر تحت عنوان Enter the code می شوید که باید در ورودی آن کد ارسال شده توسط گوگل را بنویسید و گزینه Next را انتخاب کنید.
  • با وارد کردن کد ارسالی گوگل، ایمیل فراموش شده به شما نمایش داده می شود تا به آن دسترسی پیدا کنید.

توجه داشته باشید که بازیابی آدرس فراموش شده جیمیل تنها در صورتی ممکن است که شما هنگام ثبت جیمیل خود، شماره تماس یا ایمیل بازیابی را وارد کرده باشید. در صورتی که بخواهید از شماره تماس برای بازیابی ایمیل استفاده کنید، باید نام و نام خانوادگی ایمیل فراموش شده خود را بدانید.

 

بیشتر بخوانید: معرفی بهترین برنامه های ایمیل اندرویدی

 

برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده  خود دست بکار شوید

درصورتی که آدرس جیمیل خود را فراموش کرده ­اید، مراحل زیر را طی کنید تا آدرس gmail یادآوری شود.

1- مرورگر تلفن همراه خود را باز کرده و آدرس زیر را در نوار آدرس تایپ کنید.

 https://accounts.google.com/signin/usernamerecovery

صفحه زیر برای شما نمایان خواهد شد. در کادر خالی شماره تلفنی که در زمان ساخت اکانت gmail وارد کرده­اید را تایپ کنید و بر روی گزینه next ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که شماره خود را همراه با کد 98 در ابتدا آن وارد کنید.

 

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

 

2- در مرحله بعد نام و نام خانوادگی که در زمان ساخت اکانت gmail وارد کرده­اید را در کادرهای زیر تایپ کنید و بر روی گزینه next ضربه بزنید.

 

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

 

حالت اول: اگر نام و نام خانوادگی اکانت خود را به خاطر می‌آورید، به ترتیب نام و نام خانوادگی اکانت جیمیل مورد نظر را در دو فیلد ارائه شده وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.

حالت دوم: اگر نام و نام خانوادگی تعیین شده برای اکانت خود را به خاطر نمی‌آورید باید بر روی گزینه Try another way to sign in کلیک کنید.

در مرحله بعد که آخرین مرحله بازیابی یوزرنیم فراموش شده جیمیل محسوب می‌شود هم ممکن است دو حالت مختلف ارائه شود.

حالت اول: در حالت اول پیغام Get a verification code by text message at: 0938 …….. بر روی مرورگرتان نمایان می‌شود. اگر این پیام را دریافت کردید و شماره تماس اکانت جیمیل شما در دسترستان قرار دارد، بر روی گزینه Get a verification code کلیک کنید تا کد تاییدی برای شماره مورد نظر پیامک شود. با وارد کردن این کد در فیلد ارائه شده قادر به بازیابی اکانت جیمیل فراموش شده خود می‌شوید. پس از این روش فقط در شرایطی می‌توانید استفاده کنید که به شماره تماس ریکاوری اکانت جیمیل خود دسترسی داشته باشید

حالت دوم: اما اگر به شماره تماس مورد نظر دسترسی ندارید، باید بر روی گزینه Try another way to sign in کلیک کنید. در این شرایط ایمیل یا همان یوزرنیم اکانت گوگل نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با وارد کردن پسورد اکانت و کلیک بر روی گزینه Sign in وارد اکانت خود شوید.

بنابراین اگر در صورت فراموش کردن آدرس ایمیل جیمیل باید مراحل فوق را به منظور بازیابی یوزرنیم فراموش شده خود طی کنید. اگر احساس می‌کنید که بنا به هر دلیل اکانت جیمیل شما هک شده یا فرد سودجویی در حال استفاده از آن است و شما با وارد کردن رمز عبور صحیح اکانت قادر به ورود به آن نیستید،

 

3- همان طور که در تصویر مشاهده می­کنید در مرحله بعد با انتخاب گزینه send text message، یک پیامک حاوی یک کد به منظور تایید هویت برای شما ارسال می­شود.

 

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

 

بیشتر بخوانید: چرا گوگل پلی دانلود نمیکنه

 

4- کد ارسال شده را در کادری که مشاهد می­کنید وارد کرده و بر روی گزینه next ضربه بزنید.

 

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

 

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

پس از طی این مرحله­ ها قادر به مشاهده تمام حساب­های کاربری که با همین شماره تلفن و همین نام برای خود ساخته ­اید، خواهید بود.

 

بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده

 

بیشتر بخوانید: چرا گوگل کار نمیکنه

 

بازیابی ایمیل (اکانت) یاهو

در قسمت قبلی آموزش بازیابی ایمیل گوگل به شما آموزش داده شد. اما همه کاربران از اکانت گوگل استفاده نمی کنند و برخی همچنان از ایمیل یاهو به جای جیمیل استفاده می کنند. این دسته از کاربران هم ممکن است به دلایلی آدرس ایمیل خود را فراموش کنند و دیگر به اکانت یاهو خود دسترسی نداشته باشند. به همین دلیل ما در ادامه آموزش بازیابی اکانت یاهو را هم ارائه کرده ایم.

در ادامه یک یک مراحل بازیابی آدرس ایمیل یاهو ذکر شده است که می توانید با استفاده از آن اکانت یاهو خود را بازیابی کنید. اگر شما هم به هر دلیلی ایمیل یاهو خود را فراموش کرده اید کافیست مراحل زیر را انجام دهید تا بتوانید آدرس یاهو خود را بازیابی کنید.

ابتدا وارد صفحه اکانت یاهو شوید. از طریق لینک ارائه شده می توانید وارد صفحه مربوطه شوید.  

در پایین بخش مربوط به نوشتن آدرس ایمیل گزینه Forgot username وجود دارد. آن گزینه را انتخاب کنید تا به بخش بازیابی اکانت بروید.  

در بخش جدید یاهو از شما می خواهد تا شماره موبایل یا آدرس ایمیل بازیابی خود را وارد کنید. شماره موبایل و ایمیل بازیابی هنگام ساخت ایمیل از شما درخواست شده است. پس از وارد کردن شماره یا ایمیل بازیابی دکمه Continue را انتخاب کنید.  

در این مرحله یاهو یک کد ۸ رقمی (verification code) به شماره موبایل یا ایمیل (بر اساس انتخاب شما در مرحله قبل) ارسال می کند. کدی را که دریافت کرده اید در ورودی صفحه جدید وارد کنید.  

در صورتی که کد را به درستی وارد کنید به صورت خودکار تایید می شود و سپس آدرس ایمیل یاهو به شما نمایش داده می شود.

توجه داشته باشید که برای بازیابی آدرس ایمیل فراموش شده یاهو حتما باید شماره موبایل یا ایمیل بازیابی خود را در یاهو ثبت کرده باشید تا امکان بازیابی فراهم باشد. در غیر اینصورت امکان بازیابی اکانت ممکن نخواهد بود.

 

جمع بندی

مشاهده کردید که با چه روشی می توانید آدرس ایمیلی را که فراموش کرده اید بازیابی کنید. پس اگر گرفتار چنین مشکلی شدید از این پس می توانید به کمک این آموزش ایمیل یاهو و جیمیل خود را بازیابی نمایید. چنانچه در رابطه با این مطلب توضیحاتی داشتید و یا این که مشکلی در خصوص بازیابی ایمیل شما بوجود آمد آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آموزش تعمیرات موبایل به وبسایت ما مراجعه کنید.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
دیدگاه های کاربران icon
سحر دانشی تاریخ : ۱۸ آبان ۱۴۰۱
سلام من گوشیمو فلش زدم ایمیلم پاک شده حالا شماره موبایل هم که وارد میکنم طبق مراحلی هم که گفتید میرم جلو اما درنهایت میزنه حسابی وجود نداره…چرا؟
ادمین

سلام

اگر موقع ساختن ایمیل شماره موبایلتون رو وارد نکرده باشید (یا شماره‌تون یه چیز دیگه بوده باشه) نمیشه کاریش کرد. مگر اینکه تو کامپیوتر یا یه دستگاه دیگه ایمیلتون باز باشه

saeeide hm تاریخ : ۱۸ آبان ۱۴۰۱
سلام من توسایتی ادرس ایمیلمو وارد میکنم ولی مینویسه هیچ کاربری بااین ادرس ایمیل ثبت نشده است. چیکار کنم؟
ادمین

سلام دوست عزیز

تو اون سایت با ایمیلتون ثبت نام کنید. برای راهنمایی هم از خود اون سایت کمک بگیرید

رها تاریخ : ۱۸ آبان ۱۴۰۱
سلام نمیتونم به حساب جیمیل وصل بشم حساب پشتیبان رو ندارم فراموش کردم چکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنین رمز دو‌مرحله ام فعال کرده بودم
حسین سلیمانی.تل 09106163901 تماس بگیرید تاریخ : ۱۴ آبان ۱۴۰۱
سلام تو رو خدا کمکم کنید نمیدونم ینفر تا الان ۶ تا گوشی خریدم میاد تمام برنامه های گوشی منو داغون میکنه .جیمیلا وبازیها وشماره هامو میبره .گوشیارو به خدا باید بندازم دور .تا الان ۱۱ تا اکانت کلش .۷۰۰ تا شماره تلفن .از روی سریال سیم وجیمیل از بین برده الانم جیملمو که بازی وتلفنای ضروری داشتم برده حتی دیگه گزینه بازیابی برای گذرواژه پاک شده بالا نمیاد.چکار کنم این جیمیل تازگیمه .zahraaranshahi1370@gmail.com....zahraarabshahi137@gmail.com.شماره تلفنشم یکیش ۰۹۹۳۷۲۵۵۰۱۸.وبرای جیمیل ۷۰.09106163901به نام خودم هست کمکم کنید .هر چقدر هزینش باشه بخدا میدم