onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها

دوره های مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات موبایل و تبلت جزئیات

معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها Reviewed by Mrs. Bagheri on 2021-12-07 13:14:36. در این مطلب به برخی از این ارورها و راه حل های آن اشاره می شود تا با در دست داشتن آن ها ضمن آشنایی با ارورهای مختلف بتوانید هر گونه ایراد و خللی را در گوشی خود برطرف نمایید و از هر گونه عواملی خارجی مضری دور کنید. در این مطلب به برخی از این ارورها و راه حل های آن اشاره می شود تا با در دست داشتن آن ها ضمن آشنایی با ارورهای مختلف بتوانید هر گونه ایراد و خللی را در گوشی خود برطرف نمایید و از هر گونه عواملی خارجی مضری دور کنید. 4.5

جدیدترین مقالات close

فاش شدن تاریخ رو نمایی از آیفون 14 و آیفون 14 پرو
فاش شدن تاریخ رو نمایی از آیفون 14 و آیفون 14 پرو
علائم خرابی بیس باند آیفون چیست؟
علائم خرابی بیس باند آیفون چیست؟
در شرایط فراموشی رمز آیفون یا آیپد چگونه گوشی را ریست کنیم؟
در شرایط فراموشی رمز آیفون یا آیپد چگونه گوشی را ریست کنیم؟
علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۲ هنگام شارژ
علت داغ شدن گوشی ایفون ۱۲ هنگام شارژ
تعمیر سوکت شارژ گوشی سامسونگ
تعمیر سوکت شارژ گوشی سامسونگ
علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ a32
علت زود خالی شدن باتری گوشی سامسونگ a32
 ارور های ال سی دی آیفون که بعد از تعویض پیش می آیند چه هستند؟
ارور های ال سی دی آیفون که بعد از تعویض پیش می آیند چه هستند؟
دلیل مشکل فیس آیدی آیفون XS و XS Max چیست؟
دلیل مشکل فیس آیدی آیفون XS و XS Max چیست؟
حل مشکل خاموش نشدن چراغ فلش گوشی اندرویدی
حل مشکل خاموش نشدن چراغ فلش گوشی اندرویدی
بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده
بهترین راهکار برای بازیابی آدرس ایمیل و جیمیل فراموش شده
راه حل هایی برای مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه توسط گوشی
راه حل هایی برای مشکل شناسایی نشدن کارت حافظه توسط گوشی
علت ریستارت خودکار گوشی های اندرویدی
علت ریستارت خودکار گوشی های اندرویدی
آموزش فعال سازی VoLTE در گوشی های اندرویدی و آیفون
آموزش فعال سازی VoLTE در گوشی های اندرویدی و آیفون
معرفی مشکلات رایج iOS 15
معرفی مشکلات رایج iOS 15
معرفی 8 تا از بهترین سایت ها تعمیرات موبایل
معرفی 8 تا از بهترین سایت ها تعمیرات موبایل
یادگیری تعمیرات موبایل
یادگیری تعمیرات موبایل
جدیدترین مقالات ←

معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها

معرفی رایج ترین ارور های آیفون و آموزش حل مشکل هر یک از آن ها

امروزه می توان گفت با توجه به آموزش های لازم در زمینه موبایل و نسخه های به روز آن با هر ارور و خطایی، راهکار یا حتی راهکارهایی در نظر گرفته شده است که هر کدام از آن ها می توانند ارور به وجود آمده در هر یک از برندهای مختلف موبایل را اعم از اندروید یا آی او اس برطرف نمایند. بنابراین اگر با این دسته از ارورها رو به رو شدید، هیچ جای نگرانی نیست و می توانید با سپردن گوشی خود به دست افراد متخصص و کاربلد در مرکز تعمیرات موبایل به راحتی هر گونه اختلال در گوشی موبایل خود را تعمیر نمایید.

آیفون ها و آیپد های اپل گجت های بسیار دقیق و حساسی هستند. اگر بنا به هر دلیل با این گجت ها در ارتباط هستید یا تعمیرات آن ها را انجام می‌دهید، ممکن است با ارور های خاصی برخورد کنید. در ادامه این مطلب از تعمیرات موبایل آیفون می‌خواهیم به معرفی رایج ترین ارور های آیفون پرداخته و راه حل هر یک از آن ها را برایتان شرح دهیم.

 

لیست ارور های آیفون و آیپد 

ارور های آیفون و آیپد عموما با شماره نمایان و شناسایی می‌شوند. رایج ترین ارور های آیفون و آیپد به شرح زیر هستند:

ارور 1، ارور 2، ارور 3، ارور 4، ارور 13، ارور 14، ارور 21، ارور 23، ارور 29، ارور 1011، ارور 1012، ارور 1600، ارور 1601، ارور 1602، ارور 1603، ارور 1604، ارور 1611، ارور 1638، ارور 1643، ارور 1644، ارور 1645، ارور 1646، ارور 1647، ارور 1648، ارور 1650، ارور 1669، ارور 2001، ارور 2009، ارور 300، ارور 3001، ارور 3002، ارور 3003، ارور 3004، ارور 3006، ارور 3014، ارور 3015، ارور 3194، ارور 3259، ارور 4005، ارور 4013، ارور 4014، ارور 9006 و غیره

ارور 0xE800000a، ارور 0xE800006b، ارور 0xE800001، ارور 0xE8000065 و غیره

ارور 1415، ارور 1417، ارور 1418، ارور 1428، ارور 1429، ارور 1430 و غیره در آیپاد های اپل

 

Error 13 , Error 14  از ارورهای گوشی آیفون

این دو نوع ارورهای رایج در گوشی های آیفون به شمار می روند که کاربران گوشی های آیفون معمولا به هنگام ریستور کردن دستگاه خود با آن مواجه می گردند. بنابراین در صورتی که با این دو نوع از ارور شایع و رایج در گوشی های آیفون مواجه شدید، می بایست راهکارهای آن را در زیر جستجو کنید:

 

اولین راهکار:

برای زدودن این ارور این است که از ایزوله کردن پورت یو اس بی برای برطرف نمودن این مشکل بهره جویید. بدین صورت که می بایست پورت USB خود را تعویض نموده و لایتنینگ آیفون خود را به یک کابل یو اس بی دیگری به سیستم خود متصل کنید تا به این ترتیب ارور پیش رو از بین برود.

راهکار دوم:

برای رفع این دو نوع از ارورها به این صورت است: در صورتی که لایتنینگ را به همه کابل های کامپیوتر متصل کردید ولی باز هم با ارورهای پیش رو مواجه گشتید، در این صورت می بایست از یک بکاپ برای متصل گرداندن کابل یو اس بی به لایتنینگ بهره ببرید.

سومین راهکار:

برای رفع این مشکل این است که از یک کابل یو اس بی با 30 پین برای متصل گرداندن گوشی آیفون خود به سیستم استفاده کنید.

 

مقاله پیشنهادی: 4 راهکار استثنایی برای بازیابی مخاطبین در آیفون

 

Error 13 , Error 14 از ارورهای گوشی آیفون

 

ارورهای آیفون مرتبط با مشکلات سخت افزاری

ارورهای مربوط به مشکل سخت افزاری آیفون به شرح زیر می‌باد:

ارور۱،ارور۳، ارور۱۰، ارور۱۱، ارور۱۲، ارور۱۳، ارور۱۴، ارور۱۶، ارور۲۰، ارور ۲۱، ارور ۲۳، ارور ۲۶، ارور ۲۷، ارور ۲۸، ارور ۲۹، ارور ۳۴، ارور ۳۵، ارور ۳۶، ارور ۳۷، ارور ۴۰، ارور ۵۳، ارور ۵۶، ارور ۱۰۰۲، ارور ۱۰۰۴، ارور ۱۰۱۱، ارور ۱۰۱۲، ارور ۱۰۱۴، ارور ۱۶۶۷، ارور ۱۶۶۹

ارور ۵۳ معمولا به دلیل یک اختلال امنیتی به‌وجود می‌آید و نهایتا منجر به تعویض تاچ آیدی یا کار نکردن آن می‌شود. معمولا در صورت بروز ارورهای فوق گوشی در ریکاوری مد باقی می‌ماند و توان بوت شدن نخواهد داشت. ما در ادامه به راه‌حل‌هایی که توانایی برطرف کردن این ارورها را دارند اشاره خواهیم کرد.

 

رفع ارورهای سخت افزاری آیفون

برای برطرف کردن ارورهای سخت افزاری آیفون باید راه‌حل‌های زیر را به ترتیب انجام دهید:

۱- از طریق برنامه iTunes، آیفون خود را دو بار ریستور کنید. ریستور کردن آیفون باعث رفع ارورهای مذکور و اجراء بدون مشکل دستگاه می‌شود، این امر در شرایطی نتیجه قابل قبول خواهد داشت که سیستم عامل آیفون شما حداقل iOS 9.3.2 باشد.

۲- اگر به واسطه انجام ریستور مشکل رفع نشد، بهتر است که به یک شبکه اینترنت دیگر متصل شوید و عملیات ریستور را باز هم انجام دهید. این احتمال وجود دارد که بعضی از تنظیمات سیستم از ریستور شدن مناسب آیفون جلوگیری کرده باشند که با انجام عمل مذکور این مشکل برطرف خواهد شد.

۳- از حالت DFU Mode استفاده کنید. برای استفاده از این حالت باید به شرح زیر عمل کنید:

آیفون، آیپد و یا آیپاد خود را با یک کابل مناسب به کامپیوتر وصل کنید، در ابتدا برنامه iTunes را اجراء کنید و سپس دکمه‌های پاور و هوم آیفون را همزمان باهم فشار دهید و منتظر بمانید تا گوشی ریستارت شود. دکمه‌های پاور و هوم را برای مدت زمان ۵ ثانیه بعد از ریستارت شدن آیفون نیز نگه دارید، با انجام این کار آیفون شما به حالت DFU Mode منتقل می‌شود و در نهایت گزینه ریستور را انتخاب کنید و دستور ریستور شدن را صادر کنید و منتظر بمانید تا مراحل بعدی انجام شود.

 

رفع ارورهای سخت افزاری آیفون

 

موارد زیر را در نظر بگیرید:

۱- مطمئن شوید که یوزر کامپیوتری که قصد دارید از آن استفاده کنید به عنوان Administrator انتخاب شده و یک یوزر میهمان (Guest) نیست.

۲- مطمئن شوید که به اینترنت متصل هستید و سرعت آن مناسب است.

۳- تنظیمات تاریخ و زمان دستگاه‌ خود را به گونه صحیح تنظیم نمایید.

۴- مطمئن شوید که نرم افزار آیتونز متصل نصب شده روی کامپیوتر شما آپدیت باشد. برای آپدیت کردن برنامه آیتونز باید در ابتدا برنامه آیتونز را اجرا کنید و از منوی فوقانی روی گزینه Help (در نسخه ویندوزی) یا iTunes (در نسخه مک) کلیک کنید. اگر آپدیت جدیدی برای نرم افزار iTunes ارائه شده باشد یک پیغام هشدار با گزینه Download نشان داده می‌شود، پس از دانلود نسخه جدید را نصب و اجراء کنید.

۵- مطمئن شوید که برنامه‌هایی مانند آنتی ویروس، فایروال و … در کامپیوتر شما غیر فعال باشد.

 

مقاله پیشنهادی: ترفندهای گوشی آیفون

 

راه حل رفع ارورهای موبایل آیفون مربوط به سخت افزار

با استفاده از آیتونز آیفون خود را دو بار Restore کنید. این کار می تواند ارورهای موبایل آیفون را از بین ببرد به خصوص اگر دستگاه شما از سیستم عامل iOS3.2 یا بالاتر استفاده می کند.

اگر Restore مشکل را حل نکرد هم از یک شبکه اینترنت دیگر استفاده کنید و هم آیفون را به یک کامپیوتر دیگر وصل کنید و دوباره Restore کردن را امتحان کنید. اگر عاملی مانع از Restore شدن گوشی شده باشد اکنون مشکل حل می شود.

از حالت DFU استفاده کنید. برای این منظور باید آیفون یا آیپد خود را با کابل مناسب به کامپیوتر وصل کنید، آیتونز را اجرا کنید و دکمه های هوم و پاور را همزمان به مدت 5 ثانیه فشار دهید تا گوشی ری استارت شود. اکنون آیفون شما به حالت DFU منتقل می شود. اکنون گزینه Restore را انتخاب کنید و اجازه دهید که سایر مراحل انجام شوند.

 

ارورهای موبایل آیفون مرتبط با بیس باند و اتصالات

گروهی از ارورها به خاطر مشکلات شبکه، اتصالات و بیس باند به نمایش در می آیند. ارورهای 9، 4005، 4013 و 4014 از رایج ترین ارورهای مرتبط با این قسمت ها هستند. برای حل این گونه ارورها هم روش هایی وجود دارند که می توانید آن ها را امتحان کنید.

 

راه حل رفع ارورهای موبایل آیفون مربوط به اتصالات و بیس باند

 • آیتونز را به روز رسانی کنید. برای این کار همان طور که قبلاً توضیح داده شد برنامه را اجرا کنید، گزینه Help یا iTunes را انتخاب کنید، روی Check for updates کلیک کنید و در صورت وجود نسخه جدید آن را دانلود و اجرا کنید.
 • کامپیوتر را خاموش و روشن کنید. در برخی مواقع خاموش و روشن کردن کامپیوتر یا دستگاه آیفون مشکل را حل می کند و ارورهای مربوط به بیس باند و اتصالات را متوقف می کند.
 • به روز رسانی کردن سیستم عامل کامپیوتر یکی دیگر از راه حل های رفع ارور است. این راه حل به خصوص برای مک بوک های اپل منجر به رفع مشکل می شود.
 • باتری دستگاه آیفون را فول شارژ کنید. گاهی اوقات کم بودن شارژ باتری باعث به نمایش درآمدن ارور 9، ارور 4013، ارور 4005 و ارور 4014 می شود. به این ترتیب فول شارژ کردن گوشی می تواند این خطاها را متوقف کند.
 • از یک کابل رابط دیگر استفاده کنید. گاهی اوقات ارورها به خاطر خراب بودن کابل رابط نشان داده می شوند. برای این که بفهمید مشکل از کابل است یا نه می توانید از یک کابل رابط دیگر استفاده کنید.
 • از یک کامپیوتر دیگر استفاده کنید. گاهی اوقات استفاده از یک کامپیوتر دیگر مشکلات اتصال را برطرف می کند و ارور را متوقف می کند.
 • آیفون را فورس ری استارت کنید. ممکن است ارور های 9، 4005، 4013 و 4014 با فورس ری استارت برطرف شوند. برای انجام این کار باید دکمه هوم و پاور گوشی آیفون را به مدت 10 ثانیه همزمان فشرده و نگه دارید تا گوشی ری استارت شود و لوگوی اپل نمایان شود.
 • گوشی را وارد حالت DFU کنید. گاهی اوقات ورود به حالت DFU و ری استور کردن گوشی از این طریق می تواند ارورها را برطرف کند. برای این منظور گوشی را با یک کابل سالم به کامپیوتر وصل کنید و آیتونز را اجرا کنید. اکنون دکمه های هوم و پاور گوشی را همزمان فشار داده و نگه دارید تا گوشی ری استارت شود. دکمه ها را رها نکنید و 5 ثانیه پس از ری استارت نگه دارید تا وارد حالت DFU شوید و نهایتاً گزینه Restore را انتخاب کنید.

 

راه حل رفع ارورهای موبایل آیفون مربوط به اتصالات و بیس باند

 

داغ شدن بدنه آیفون و ارور اورهیت

ارور اورهیت (Overheat) یکی از رایج ترین ارور های ایفون است که در اثر افزایش بیش از حد دما و حرارت در بدنه گوشی نمایان می‌شود. به دلیل اینکه آیفون های اپل از تراشه بسیار قدرتمندی بهره می‌برند و فرکانس کاری هسته های پردازشگر مرکزی آن ها بالاست، در شرایطی که بازی ها و تسک های سنگین برای مدت زمان طولانی روی گوشی اجرا شوند، گرمای زیادی از جانب هسته های پردازشگر تولید خواهد شد و این گرما به بدنه موبایل منتقل می‌گردد.

در برخی مواقع و به ویژه زمان هایی که بازی های سنگین و HD را در آیفون برای مدت زمان طولانی اجرا کنید، ممکن است با ارور  اورهیت رو به رو شوید که نشان می‌دهد بدنه گوشی بیش از اندازه داغ شده و دستگاه نیاز به خنک کاری دارد.

خطاهای رایج در گوشی آیفون مربوط به مسائل امنیتی گوشی

ارور 2، ارور 4، ارور 6 و ارور 1611 ممکن است به علت بروز مسائل امنیتی در گوشی آیفون شما بروز کنند. زمانی که برای ریستور کردن گوشی، آن را با اتصالات به کامپیوتر متصل می کنید و از نرم افزار iTunes استفاده می کنید ممکن است این خطاها را مشاهده نمایید.

برای برطرف نمودن این خطاها در ابتدا نیاز است تا نرم افزارهای امنیتی که بر روی کامپیوتر شما موجود است و همچنین آنتی ویروس خود را از حالت اکتیو خارج نمایید.

پس از غیر فعال و یا حذف نمودن این نرم افزارها گوشی را ریستور نمایید تا خطاهای گفته شده برطرف گردند. در صورتی که کابلی که برای اتصال گوشی به کامپیوتر به کار رفته است دچار مشکل بوده و سالم نباشد امکان نمایش این خطاها در گوشی وجود دارند و با تعویض  کابل رابط می توان به راحتی خطاهای موجود را رفع نمود.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید