onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
WhatsApp شروع چت در واتساپ

حل مشکل نصب نشدن برنامه ها در اندروید

مشاوره تلفنی با کارشناسان ما ۰۲۶-۹۱۰۰۹۰۹۱

ساعات کاری ۱۰ صبح الی ۲۰ شب

شما اینجایید :

حل مشکل نصب نشدن برنامه ها در اندروید

یکی از مشکلات مهمی که بیشتر کاربران با آن مواجه می شوند خطاهای برنامه نصب نشد می باشد که در زمان نصب برنامه ها و بازی های اندرویدی مشاهده می کنند. مشکل نصب نشدن بازی و برنامه های اندرویدی می تواند علت های مختلفی داشته باشد که در این مقاله از نمایندگی تعمیرات موبایل پارس ارتباط به آن اشاره می کنیم و راه حل هایی برای رفع این مشکل را به شما می گوییم.

 

حل مشکل نصب نشدن برنامه ها در اندروید

 

معمولا بیشتر خطاهای نصب نشدن برنامه امکان دارد به چندین دلیل پیش بیاید :

 •  برنامه نصب و یا یکی از فایل های اصلی خراب ویا دستکاری شده باشند.
 • مجوزهایی که در گوشی های هوشمند خود تعریف کرده اید مانع از نصب برنامه می گردد.
 • نرم افزار امکان دارد برای سخت افزار شما و یا نسخه ی سیستم عامل شما متناسب نباشد.
 •  نصب شدن یک برنامه تایید نشده Unsigned نیز امکان دارد باعث خطای app not installed شود.
 • حافظه گوشی شما پر شده باشد.
 • کارت حافظه گوشی قابل شناسایی نباشد.

 

نصب نشدن برنامه در اندروید با خطای App not installed

برنامه هایی که بدون امضا هستند و یا به اصطلاح Unsigned میباشند بر روی گوشی اندرویدی شما نصب نخواهند شد.  برای حل اینگونه مشکل ها برنامه ZipSigner را از گوگل پلی دانلود کنید و برنامه را مجدد نصب و اجرا نمایید.

داشبورد برنامه نصب شده را باز کنید و بر روی Choose input/output تپ کنید و فایل apk مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. حالا بر روی Sign the file تپ کنید. اجازه بدهید پردازش کامل شود و سپس فایل apk امضا شده را نصب کنید.

 

چگونه گوشی هنگ کرده خود را دوباره به کار بیاندازیم این مطلب را هم بخوانید.

 

 نصب نشدن برنامه در اندروید به علت عدم وجود فضای کافی

ما به پیشنهاد می دهیم تا حد امکان برنامه ها را در فضای خود گوشی ذخیره کنید و مسیر نصب آنها را تغییر ندهید اما در بعضی موارد پر بودن حافظه گوشی شما باعث نصب نشدن برنامه در اندروید می گردد. در چنین شرایطی برنامه های سنگین خود را به کارت حافظه انتقال دهید و یا اپلیکیشن های اضافی را پاک کنید، پس از آزاد شدن فضای گوشی مجددا می توانید برای نصب برنامه اقدام کنید.

 

 

حل مشکل  App not installed با تغییر ورژن برنامه

با تغییر کد برنامه شما می توانید این مشکل از نصب نشدن برنامه را حل کنید. برای این کار برنامه APK Editor را از گوگل پلی دانلود کنید و نصب کنید. حال برنامه را باز کرده و بر روی  Select APK from APP و یا Select an Apk File تپ کنید.

حالا به برنامه نگاه کنید و بر روی Common edit کلیک کنید. در اینجا نام نسخه را به نسخه قدیمی تر تغییر دهید، شما حتی می توانید شماره SDK را نیز تغییر بدهید، برنامه خود را در هر دستگاه دیگری که شبیه دستگاه شما میباشد، نصب کنید و شماره SDK را بررسی کنید. تغییرات را در APK Editor App اعمال نمایید. برنامه ای که قبلا نصب کرده اید را حذف کنید و برنامه ای که با ADK Editor ویرایش کرده اید را نصب کنید.

 

نصب نشدن برنامه ها در گوشی اندروید به دلیل عدم شناسایی SD کارت

یکی دیگر از دلایل ارور App not installed اندروید شناسایی نکردن مموری کارت گوشی میباشد . برای حل مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید شما باید کارت حافظه خود را Mount کنید.

 باید بگوییم که خیلی از گوشی های هوشمند جدید به شکل اتوماتیک این کار را انجام می دهند اما اگر SD card شما Mount نشده می توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • وارد Settings شوید.
 • به بخش Storage مراجعه کنید.
 • بر روی SD card اشاره کنید و mount را بزنید.
 • اکنون می توانید مجددا برنامه را نصب  کنید.

اگر با انجام این کار همچنان گوشی شما کارت حافظه را شناسایی نمی کند پیشنهاد می کنیم که یک بار SD card خود را فرمت کنید. برای انجام اینکار می توانید کارت حافظه را به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل نمایید.

 •   My Computer را باز کنید و بر روی کارت حافظه کلیک راست کنید و گزینه Format را انتخاب نمایید.
 •  گزینه File system را بر روی exFAT قرار بدهید چرا که این فرمت برای اکثر گوشی اندروید قابل شناسایی است.
 •  Allocation unit size را نیز بر روی 1024kb  تنظیم کنید و در آخر گزینهStart را بزنید.
 • بعد از فرمت شدن کارت حافظه آن را مجددا به گوشی متصل کنید و مانند بخش قبل برای Mount کردن آن اقدام کنید تا مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید برطرف گردد. 

 

نصب نشدن برنامه ها در گوشی اندروید به دلیل عدم شناسایی SD کارت

 

علت شارژ نشدن گوشی چیست؟ این مقاله را هم مطالعه کنید.

 

نصب نشدن برنامه به دلیل نسخه قدیمی اپلیکیشن

از دیگر دلایلی که می توانیم به آن اشاره داشته باشیم می توانیم به قدیمی بودن نسخه برنامه اشاره کنیم. ممکن است یک نسخه قدیمی از همان برنامه را روی گوشی نصب کرده باشید. که باید ابتدا آنرا پاک کرده و سپس نسخه جدید را نصب کنیم.

 

رفع خطای App not installed درگوشی‌های روت شده

اگر گوشی اندروید شما روت شده باشد ، می‌توانید از روش زیر، شانس نصب کردن نرم افزار خود را به حداکثر برسانید.

 • برای این کار، برنامه مخصوص روت اندروید را دانلود کرده و باز کنید.
 • برنامه موردنظر را در آن کپی کنید و به قسمت سیستم (System) و سپس به بخش برنامه‌ها (app) بروید و مجوزهای لازم را به برنامه بدهید.
 • حال خواهید دید که برنامه موردنظر بر روی گوشی شما نصب شده است.

 

مشکل نصب نشدن به خاطر محل ذخیره‌سازی نادرست

برنامه‌ها وقتی که در حافظه داخلی دستگاه اندروید ذخیره می‌شوند؛ بهتر عمل می‌کنند. بعضی از برنامه‌ها فقط می‌توانند در حافظه داخلی دستگاه ذخیره شوند. اگر برنامه را در یک مکان مناسب ذخیره نکنید؛ مطمئناً در زمان نصب شدن برنامه اندروید خطای گفته شده نشان داده می شود.

 

پاک کردن کش و داده از Package Installer برای حل پیغام App not installed

برای حل مشکل غیرفعال شدن install برای نصب برنامه در اندروید تنظیمات دستگاه Android خود را باز کرده و به دنبال گزینه ای به نام Apps  و یا Manage apps بگردید و روی آن تپ کنید.

 زیر system Apps برای Package Installer بگردید. شما دو گزینه Clear data و Clear cache را پیدا خواهید نمود برای حل مشکل نصب نشدن برنامه حالا داده و کش را پاک کنید.

 

مشکل نصب نشدن برنامه به دلیل نداشتن اجازه نصب برنامه در اندروید

برنامه‌هایی که توسط اندروید تایید نشده باشند یا اصطلاحا unsigned باشند، هنگام نصب به مشکل برمی‌خورند.

راه حل: از گوگل پلی، برنامه zipsigner را دانلود و نصب کنید. بعد از اجرای برنامه گزینه Choose input/output را لمس کرده و در قسمت input in/on اپلیکیشن موردنظرتان را انتخاب کرده و سپس گزینه sign the file  را لمس کنید. بعد از چند ثانیه فایل مورد نظر توسط اندروید تایید شده و مشکل نصب برطرف می‌شود.

 

نصب نشدن برنامه در اندروید به دلیل عدم تطبیق کد های برنامه

 در برخی از موارد کد های برنامه شما با گوشی شما مطابقت ندارند برای درست کردن این مشکل و رفع مشکل App not installed در اندروید بهتر است ورژن برنامه را با استفاده از نرم افزار APK Editor تغییر بدهید .

 

برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

 • برنامه APK Editor را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید .
 • پس از نصب آن را اجرا کنید و Select APK for APP را انتخاب کنید.  
 • برنامه مورد نظر را انتخاب کنید .
 • در پنجره باز شده گزینه Common Edit را انتخاب کنید .
 • اکنون باید نام نسخه قدیمی تر برنامه مورد نظر را وارد کنید و تغییرات را روی برنامه اعمال کنید .
 • اکنون برنامه قبلی را پاک کنید و برنامه Edit شده را اجرا و نصب کنید .

 

غیرفعال شدن install برای نصب برنامه در اندروید

اگر install برنامه برای شما غیر فعال شده باشد دلیل آن یکی از برنامه هایی است که بر روی گوشی خود نصب کرده اید که باید این برنامه را از روی گوشی خود حذف کنید تا دکمه install برای شما نمایش داده شود و یا ممکن است به علت کمبود فضای آزاد برنامه شما نصب نشود.

در صورتی که فضای آزاد ندارید برنامه های غیر ضروری را حذف کنید، برای این کار به قسمت Settings بروید. سپس Application Manager یا Apps را از لیست گزینه ها انتخاب کنید. حالا برنامه ای که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا صفحه App Info باز شود سپس روی Uninstall تپ کنید.

 

رفع مشکل نصب نشدن برنامه با تنظیمات مجدد

گاهی مواقع برای رفع مشکل App not install در اندروید باید تنظیمات App های خود را Reset کنید . برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید :

 •  وارد settings شوید . 
 • روی Apps تپ کنید .
 • در صفحه باز شده روی گزینه سه نقطه بالا راست صفحه تپ کنید
 • گزینه Reset app preferences را انتخاب کنید .

 

 پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات تخصصی موبایل در سرتاسر ایران می باشد. اگر گوشی موبایل شما به مشکلی برخور کرد کافی است از طریق مشاوره تعمیرات موبایل مشکل خود را با همکاران ما در میان بگذارید تا در صورت نیاز پیک ما به صورت رایگان درب منزل شما گوشی را تحویل بگیرد و پس از انجام تعمیرات موبایل درب منزل شما گوشی را تحویل دهد.

پارس ارتباط لوتوس برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از دوره های آموزش تعمیرات موبایل با همکاران ما از طریق شماره های درج شده در سایت در تماس باشید.

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید