onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل

آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل Reviewed by Mrs. Bagheri on 2022-10-01 11:05:14. در این مقاله از تعمیرات موبایل یک راهنمای کامل استفاده از سامانه همتا را جمع آوری کرده ایم، دراین مقاله از فعال سازی گوشی در سامانه همتا تا نحوه انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا رابه شـما آموزش میدهیم. در این مقاله از تعمیرات موبایل یک راهنمای کامل استفاده از سامانه همتا را جمع آوری کرده ایم، دراین مقاله از فعال سازی گوشی در سامانه همتا تا نحوه انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا رابه شـما آموزش میدهیم. 4.5

جدیدترین مقالات close

دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل عدم کارکرد USB موبایل; راه حل هایی برای حل این مشکل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
تنظیمات اینترنت 4.5g ایرانسل
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
بهترین روش های برای ریست گوشی بدون پاک شدن اطلاعات آن
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch  ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
تنظیمات دسترسی سریع ایفون Assistive Touch ; فعالسازی و غیر فعال سازی آن
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
چرا سلامت باتری ایفون زود کم میشود؟
معرفی بهترین روش ها برای پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ
معرفی بهترین روش ها برای پاک کردن حافظه پنهان سامسونگ
چند روش آسان برای نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید (شیائومی + سامسونگ)
چند روش آسان برای نصب دو نسخه از یک برنامه در اندروید (شیائومی + سامسونگ)
چطوری گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ (شیائومی ، سامسونگ)
چطوری گوشی را به تلویزیون وصل کنیم ؟ (شیائومی ، سامسونگ)
find my phone در گوشی سامسونگ; روش استفاده و فعالسازی
find my phone در گوشی سامسونگ; روش استفاده و فعالسازی
محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون
محل ذخیره آهنگ دانلود شده در آیفون
روش های بازیابی اس ام اس های پاک شده در گوشی های اندروید
روش های بازیابی اس ام اس های پاک شده در گوشی های اندروید
مشکلات رایج تبلت های سامسونگ، حل مشکلات نرم افزاری آن
مشکلات رایج تبلت های سامسونگ، حل مشکلات نرم افزاری آن
دلایل پر شدن حافظه گوشی; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل پر شدن حافظه گوشی; راه حل هایی برای حل این مشکل
دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل
دلایل disable شدن آیفون، راه حل رفع این مشکل
از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی;  روش هایی برای حل این مشکل
از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی; روش هایی برای حل این مشکل
جدیدترین مقالات ←

آموزش کار با سامانه همتا، روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل

آموزش کار با سامانه همتا

در این مقاله از تعمیرات موبایل یک راهنمای کامل استفاده از سامانه همتا را جمع آوری کرده ایم، دراین مقاله از فعال سازی گوشی در سامانه همتا تا نحوه انتقال مالکیت گوشی در سامانه همتا رابه شـما آموزش میدهیم.

 

طرح رجیستری گوشی چیست؟

طی طرح رجسیتری یا طرح ریجستری همتا تمامی گوشی های مورد استفاده کاربران، در یک سامانه جامع ثبت خواهند شد. سامانه فعالسازی گوشی که در حال حاضر سامانه همتا نامیده می شود توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت طراحی و به مرحله اجرا رسیده است. طبق اعلام رسمی این وزارتخانه این طرح از تاریخ 28 مهر 1396 فعال شده .

به موجب قوانین این طرح باید حتما تمام گوشی هایی که در داخل کشور از اپراتوهای داخلی سرویس گیری می‌کنند به نام فردی ثبت شده باشند و به طور قانونی و با پرداخت حق گمرک وارد ایران شوند. در غیر این صورت امکان استفاده از گوشی برای کاربران محقق نمی‌شود. بنابراین به بیان دیگر طرح رجیستری سبب می‌شود تا امکان استفاده از گوشی های قاچاق در داخل ایران میسر نباشد.

 

روش های مختلف رجیستر گوشی موبایل

همه گوشی‌هایی که به‌فروش می‌رسند کد رجیستری دارند و به‌صورت قانونی وارد کشور شده‌اند. بر این اساس، پس از خرید و دریافت گوشی، کافی است تلفن همراه خود را در سامانه همتا ثبت کنید. این کار را به شیوه‌های مختلفی می‌توانید انجام دهید که در ادامه این شیوه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

استفاده از کد دستوری

سریع‌ترین شیوه رجیستری تلفن همراه، شماره‌گیری کد دستوری #7777* و پس از آن انتخاب گزینه فعال‌سازی (گزینه 2) است. پس از آن شناسه 15 رقمی دستگاه (IMEI)، شماره همراه خود و کد فعال‌سازی را وارد کنید. پس از انجام این مراحل، پیامکی از طرف سامانه همتا برای‌تان ارسال شده و به این ترتیب گوشی شما در سامانه همتا ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، شناسه 15 رقمی دستگاه و کد فعال‌سازی روی جعبه دستگاه یا کارت گارانتی درج شده است.

 

 کد فعال سازی را از کجا به دست آوریم

در صورتی که کد فعال سازی دستگاه را در اختیار دارید، حتماً باید دستگاه را برای سیم کارت خود فعال سازی نمایید. بسته به دستگاهی که خریداری کرده‌اید، کد فعال سازی به یکی از روش‌های زیر در اختیار شما قرار می‌گیرد.

برای دستگاه‌های آکبند قانونی، کد فعال سازی روی جعبه یا کارت گارانتی، چاپ شده است. در غیر این‌صورت می‌توانید ضمن تماس با شرکت واردکننده که در استعلام اصالت سامانه همتا نمایش داده می‌شود، نسبت به مطالبه در خصوص عدم وجود کدفعالسازی بر روی کارت گارانتی اقدام کنید.

برای دستگاه‌های کارکرده (دست دوم) ای که انتقال مالکیت داده می‌شوند، کد فعال سازی در پیامک با سرشماره HAMTA ذکر شده است. برای دستگاه‌های ثبت مسافری شده، کد فعال سازی در پیامک تأیید درخواست و کارتابل مسافر وجود دارد (دقت داشته باشید این دستگاه ها صرفا برای استفاده شخصی مسافر هستند و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرند). ابتدا با سیم کارت دلخواه (جهت جلوگیری از فعال سازی اشتباه ترجیحاً سیم کارت خریدار باشد)، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کنید.

 

 کد فعال سازی را از کجا به دست آوریم

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

 2

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، باید شناسه(IMEI) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید. شناسه(IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه(IMEI) ، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

 

3

 

مرحله چهارم:

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

 

4

 

مرحله پنجم:

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمیشود.

 

6

 

مرحله ششم:

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه(IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

 

مرحله هفتم:

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه(IMEI) مربوطه، برای شماره سیمکارت ارائه شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال خواهد شد.

 

 5

 

اپلیکیشن سامانه همتا

اپلیکیشن سامانه همتا هم برای سیستم‌‌عامل‌های اندروید و هم iOS طراحی و منتشر شده است. با دانلود و ورود به این اپلیکیشن، در چند مرحله ساده می‌توانید تلفن همراه خود را در سامانه همتا ثبت کنید. ابتدا گزینه فعال‌سازی تلفن همراه را انتخاب کنید. سپس قسمت‌های مربوط به شناسه 15 رقمی دستگاه (IMEI)، شماره همراه و کد فعال‌سازی را وارد کنید. اکنون تلفن همراه شما در سامانه همتا ثبت شده و با خیال راحت می‌توانید از آن استفاده کنید.

علاوه بر کد USSD کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن سامانه همتا نیز گوشی خود را رجیستر کنند. این اپلیکیشن هم برای گوشی های اندرویدی و هم برای گوشی هایی که دارای سیستم عامل iOS می باشند در دسترس عموم قرار گرفته است. به منظور استفاده از این اپلیکیشن ابتدا گزینه فعالسازی را انتخاب نمایید سپس شماره تلفن همراه خود، IMEI دستگاه و همچنین کد فعالسازی را وارد نمایید. اکنون گوشی شما در سامانه همتا ثبت شده و گوشی شما فعال است.

 

وب‌سایت سامانه همتا

رجیستری در وب‌سایت سامانه همتا همانند اپلیکیشن آن است. کافی است به وب‌سایت سامانه همتا بروید، وارد بخش فعال‌سازی شوید و در آن‌جا اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید. تمامی این مراحل در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود.

 

ورود به وب سایت همتا

یکی دیگر از روش‌های استعلام اصالت دستگاه را می‌توان ورود به سامانه همتا عنوان کرد. با ورود به این سامانه اینترنتی، باید مطابق با تصویر روی گزینه استعلام اصالت کلیک کنید.

پس از آن که روی گزینه موردنظر کلیک کردید، باکس جدیدی باز می‌شود که در آن باید شناسه IMEI را وارد کرده و پس از وارد کردن کد امنیتی، گزینه جست‌وجو را انتخاب کنید. در ادامه وضعیت دستگاه برای شما نمایش داده می‌شود و بدین ترتیب، می‌توانید از قانونی بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.

اگر گوشی که قصد خرید آن را دارید در سامانه همتا ثبت شده باشد و گوشی قاچاق نباشد، ظرف چند ثانیه مشخصات دستگاه نمایش داده می‌شود. در این حالت شما می‌توانید با خیال راحت گوشی مورد نظر را خریداری کنید.

 

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید