onlineChat
گفتگوی آنلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
WhatsApp شروع چت در واتساپ

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

باتری هایی که در گوشی های موبایل امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع لیتیوم یونی هستند. باتری های لیتیوم یونی در حال حاضر بهترین نوع از باتری های شارژی محسوب می‌شوند چون به خوبی می‌توانند انرژی مورد نیاز گوشی های موبایل را تامین کرده و دوام خوبی هم دا

مشاوره تلفنی با کارشناسان ما ۰۲۶-۹۱۰۰۹۰۹۱

ساعات کاری ۱۰ صبح الی ۲۰ شب

شما اینجایید :

5 روش تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

باتری هایی که امروزه در گوشی های موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرند از نوع لیتیوم یونی هستند. باتری های لیتیوم یونی در حال حاضر بهترین نوع از باتری های شارژی به حساب می آیند چون به خوبی می‌توانند انرژی مورد نیاز گوشی های موبایل را تهیه کنند و دوام بسیار خوبی هم داشته باشند. البته گاهی اوقات مشکلات خاصی هم برای این باتری ها پیش می آیند. برای مثال مشکل ورم کردن باتری یکی از مشکلات رایج است. برای خواندن این مقاله در تعمیرات موبایل با همراه باشید.

 

تشخیص باتری اصلی موبایل از تقلبی

 گوشی های هوشمند امروزی با ویژگی های خاص خودشان مشتریان و کاربران بسیار زیادی را به خود جلب کرده اند. این ویژگی ها معمولا باعث می شوند که شارژ گوشی موبایل  سریع تخلیه شود که این موضوع باعث عملکرد ضعیف باتری در بین دارندگان گوشی های هوشمند میباشد.

اگر باتری موبایل شما از نوع جداشدنی باشد این مشکل با کمک باتری یدکی رفع می گردد. اما مشکل جدی تری که وجود دارد داغ شدن بیش از حد باتری گوشی ها است. مشکل داغ شدن گوشی همراه به دغدغه اصلی کاربران گوشی های همراه تبدیل شده است. این مشکل شاید به خاطر باتری خراب اتفاق بیفتد.

 بنابراین، لازم است تا اطلاعات مورد نیاز برای تشخیص باتری اصل از تقلبی را بدانید تا در هنگام تعویض باتری قدیمی و یا تهیه یک باتری جدید برای گوشی خود خاطر جمع باشید.

 

تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی با بررسی لبه باتری

یکی از روش های  که می‌توانید از آن برای تشخیص باتری اصل از باتری تقلبی در گوشی های موبایل استفاده کنید، آن است که باتری را بر روی سطح میز بخوابانید و وضعیت لبه های فوقانی و زیرین باتری را بررسی کنید.

 اگر که باتری اصل باشد، لبه ی آن کاملا دقیق و صاف طراحی شده است و برچسب بر روی باتری نیز کاملا هماهنگ بر روی لبه باتری سوار میشود، اما اگر باتری گوشی  تقلبی باشد لبه ی فوقانی آن امکان دارد صاف و صیقلی نباشند و همینطور مابین برچسب بر روی باتری و لبه آن فاصله‌ای وجود داشته باشد و کلا ناهماهنگی هایی از این لحاظ در دو بخش فوقانی و زیرین باتری مشاهده شود. وجود این ناهماهنگی ها و فاصله در بین بدنه باتری و برچسب روی آن می‌تواند علتی بر فیک و یا جعلی بودن باتری گوشی باشد.

 

 تشخیص باتری اصلی از باتری تقلبی با بررسی لبه باتری

 

تفاوت در نوشته های روی باتری 

همان طورکه می بینید بر روی باتری  اورجینال سامسونگ نوشته های انگلیسی و بر روی باتری های کپی نوشته های چینی درج شده اند. که کاملا مشخص است  و شما می توانید به راحتی زمان خرید آن را متوجه شوید.

 

تفاوت در نوشته های روی باتری

بررسی تاریخ تولید باتری 

بد نیست بدانید روی تمامی باتری های لیتیوم یونی تاریخ تولید آن ها نوشته شده است و منطبق بودن تاریخ تولیدی که بر روی بدنه باتری حک شده است با تاریخ تولیدی که بر روی جعبه باتری حک شده، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد.

 

بررسی تاریخ تولید باتری

 

بررسی بسته‌بندی باتری

از بهترین روش  تشخیص باتری اصل از باتری تقلبی این است که بک جعبه و یا بسته‌بندی باتری دقت داشته باشید. بسته بندی باتری های اصلی معمولا بسیار شکیل انجام می‌شود و تمامی نوشته ها، لوگوها و اطلاعاتی که بر روی بسته حک شده است دارای کیفیت و وضوح متناسبی میباشند.

 اما بسته‌بندی باتری تقلبی به این صورت نیست و اصولا کیفیت رنگ ها، نوشته ها و لوگو ها بر روی بسته اصلا جالب نیستند. توجه کنید که همیشه پر رنگ بودن رنگ ها و نوشته ها بر روی جعبه به معنی اصل بودن باتری نخواهد بود، بلکه برعکس پر رنگ بودن بیش از اندازه آیتم ها بر روی جعبه باتری می‌تواند علتی مبنی بر اصل نبودن آن خواهد بود. پس بررسی جعبه و یا بسته‌بندی باتری یکی از اصلی ترین روش تشخیص باتری تقلبی از باتری اصلی خواهد بود. در ادامه این مقاله در تعمیرات تخصصی موبایل با ما همراه باشید.

 

بررسی بسته‌بندی باتری

 

 بررسی اتصالات باطری

اتصالات اصل با اتصالات باطری تقلبی آن متفاوت است. این اتصالات در باطری تقلبی نسبت به باطری اورجینال کوچکتر و تاریک تر اند و پلاستیک در بین آن ها بزرگتر از مدل های اصلی هستند.

فاصله بین اتصالات از سطح خود باطری در باطری تقلبی بزرگتر از باطری اصل می باشد. ضمنا، محدوده ای که به واسطه کاغذ پوشیده شده میباشد در باطری های اصلی اندکی بزرگتر از مدل های تقلبی هستند.

رنگ اتصالات فلزی باطری نیز امکان دارد متفاوت باشد. اتصالات فلزی باطری اصلی رنگ تیره تری دارند و انعکاسی نمیباشند. انعکاسی بودن و یا نبودن را می توانید زیر نور آفتاب به خوبی تشخیص بدهید. اتصالات فلزی باطری تقلبی به شدت نور را انعکاس می دهند.

 

 بررسی اتصالات باطری

 

بدنه باتری و برچسب آن را با دقت چک کنید

مواد به کار رفته در بدنه باتری تقلبی گاهی حس و حال اصل بودن را نمی دهند و همینطور غالبا برچسب دور بدنه در قسمت لبه ها دارای برآمدگی و شکاف است اما باتری اصلی به این شکل نبوده و بین برچسب و بدنه شکافی مشاهده نشده و برچسب به خوبی تا لبه ها کشیده شده است.

 

توجه به قیمت خرید باتری

باتری تقلبی عموما با قیمت ارزان تری در بازار عرضه می‌گردند اما قیمت باتری اورجینال و اصل بالاتر است. بنابراین اگر که قیمت یک باتری خیلی ارزان بود شک نکنید که آن باتری تقلبی است.

 دقت کنید که همیشه هم قیمت گران نشان دهنده اصل بودن باتری نیست بود و در بعضی موارد امکان دارد شرکت سازنده و فروشندگان باتری  تقلبی را با قیمت گران عرضه می کنند و از این مسئله به عنوان یک روش فریب دهنده است.پس همیشه گران بودن قیمت یک باتری به معنی اصل بودن آن نخواهد بود، اما ارزان بودن باتری همیشه نشان دهنده تقلبی بودن آن است.

 

بررسی زوایای انتهایی باتری 

بخش انتهایی باتری جمع و جور تر بوده و تر و تمیز تر کار شده است.

 

 بررسی زوایای انتهایی باتری

 

تفاوت محل قرارگیری کانکتورها

کانکتور باتری اصلی سامسونگ باید فرورفته باشد و نباید از مکانش بیرون زده باشد. اما باتری تقلبی کانکتور منحنی و حالت بیرون زدگی دارد. این تفاوت در باتری های کپی و اورجینال خیلی واضح تر به چشم می رسد ولی شاید در نگاه اولیه و بررسی نسخه اورجینال و های کپی تفاوت چندانی حس نشود. این عکس نیز مربوط به نسخه اورجینال و های کپی است.

 

پارس ارتباط لوتوس نمایندگی تعمیرات موبایل تخصصی موبایل و تعمیر موبایل سامسونگ ، تعمیرات اندروید ، تعمیرات آیفون در سرتاسر ایران به صورت حضوری و ثبت آنلاین درخواست موبایل می باشد.

شما میتوانید برای درخواست تعمیر موبایل و مشاوره تعمیرات موبایل به وب سایت ما  مراجعه کرده و مشخصات گوشی همراه خود و مشکل موبایل خود را وارد کرده تا متخصصین ما پس از بررسی پیام با شما تماس گرفته و پس ازمشاوره پیک را بری دریافت گوشی شما بفرستند . 

پارس ارتباط نمایندگی تعمیرات موبایل و برگذار کننده دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کرج می باشد.

  پانوشت: برای خرید انواع آی سی، هارد b309 ( آی سی هارد b309) به فروشگاه آی سی ما مراجعه نمایید

دیدگاه شما

captcha
ارسال دیدگاه
شما اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کنید