onlineChat
گفتگوی آفلاین
gif
درحال بارگزاری گفتگو ها ...
zarbdar

بازیابی گاوصندوق گوشی موبایل

بازیابی گاوصندوق گوشی موبایل

about-us
بازگشت
user icon png
← بازیابی گاوصندوق گوشی موبایل

پرسش : سلام من گوشی هواوی دارم و یک سری فایل داخل گاو صندوق گوشی ریختم الان هم رمز رو فراموش کردم و هم پاسخ سوالات امنیتی ممنون می شم راهنمایی کنید چیکار کنم بدون این که چیزی پاک شه

جواب :

سلام دوست عزیز

با فلش کردن موبایل تمامی اطلاعات شما پاک میشه

سیستم‌عامل اندروید و امکان شخصی‌سازی‌های متعدد در بخش‌های مختلف، به سازندگان این امکان را می‌دهدکه از روش‌های مختلفی برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی‌های هوشمنداندرویدی استفاده کنند.

به طور معمول برای ورود به حالت ریکاوری درگوشی‌های اندرویدی استفاده از کلیدهای ترکیبی به عنوان میان‌بر است. با این حال به علت تعدد شرکت‌های سازنده، روش‌های مختلفی هم برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است فشردن هم‌زمان «دکمه پاور + افزایش صدا» در برخی از گوشی‌های هوشمند اجرای حالت ریکاوری را در پی داشته باشد و در برخی دیگر عمل خاصی را انجام ندهد.

 

دلیل احتیاج ورود به ریکاوری

نخستین کارایی حالت ریکاوری، نصب به روزرسانی‌هاست. دستگاه پس از دانلود آپدیت‌های نرم‌افزاری و دریافت تأیید کاربر برای نصب، به طور خودکار به حالت ریکاوری مراجعه و به روزرسانی را نصب می‌کند. با این حال، این امکان نیز وجود دارد که فایل Zip به روزرسانی‌ را به طور دستی از اینترنت دانلود کنیم و از طریق حالت ریکاوری آن را نصب کنیم.

از ویژگی‌های مهمی که حالت ریکاوری ارائه می‌کند، می‌توان به بازیابی تنظیمات کارخانه، پاک کردن داده‌ها و پاک کردن حافظه Cache اشاره کرد. استفاده از این ویژگی‌ها می‌تواند منجر به افزایش کارایی دستگاه شود؛ مخصوصاً زمانی که دستگاه دچار مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی یا نقص در عملکرد سیستم‌عامل شده باشد.

 

چگونه  وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) گوشی‌های هوآوی شویم

۱. با استفاده از دکمه پاور دستگاه را خاموش کنید.

۲. پس از خاموش شدن دستگاه به طور کامل، کلیدهای پاور و ولوم بالا را برای چند ثانیه به صورت همزمان فشار دهید.

۳. پس از چند ثانیه لوگوی اندروید نمایان می‌شود.

۴. با استفاده از دکمه پاور  دستگاه وارد حالت ریکاوری می‌شود.

۵. پس از ورود به حالت ریکاوری، می‌توان از دکمه‌های ولوم بالا و پایین،  برای حرکت و جابه‌جایی میان گزینه‌ها و از دکمه پاور به منظور انتخاب گزینه‌ مورد نظر، استفاده کرد.

پس از انجام این مراحل می‌توان  وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) در گوشی‌های هوآوی شد. خروج از این حالت نیازمند انتخاب گزینه «Reboot System Now» با استفاده از دکمه‌های ولوم و انتخاب آن با دکمه پاور است.

استفاده از حالت ریکاوری نیازمند دقت و آگاهی است. علاوه بر این پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از انجام هرگونه تغییر(بازگشت به تنظیمات پیش‌فرض کارخانه یا انجام ریکاوری)، از اطلاعات گوشی نسخه پشتیبان تهیه کنید.